Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Farba do łazienki - jaka będzie najlepsza?

Wybór odpowiedniej, wysokojakościowej farby do łazienki to podstawa, jeśli chcemy, aby pomieszczenie po remoncie prezentowało się schludnie i estetycznie. Coraz więcej osób rezygnuje z pełnego kafelkowania łazienk - umieszcza kafle jedynie w miejscach, gdzie wilgoć jest największa. A może posiadasz już wykafelkowaną łazienkę i nie wiesz, jak mógłbyś ją pomalować? Odpowiedź na te i kilka innych pytań znajdziesz w naszym artykule!

Dlaczego warto zdecydować się na farbę w łazience?

Łazienki, wykafelkowane od podłogi po sam sufit stopniowo odchodzą w zapomnienie. Nowym, zyskującym na popularności rozwiązaniem jest kafelkowanie tylko pewnej części łazienki. Strefa mokra, narażona na bezpośredni, częsty kontakt z wodą rzeczywiście powinna zostać wykafelkowana. W innym wypadku na ścianie pojawią się niepożądane, psujące wizualność pomieszczenia odpryski, a także uporczywa wilgoć, której bez dwóch zdań ciężko się pozbyć. Natomiast pomalowanie ścian odpowiednią, profesjonalną farbą w tych częściach łazienki, na które nie oddziałuje woda, jest jak najbardziej dobrym wyborem wpisującym się w obecne trendy, w wystroju łazienek. Topowi projektanci wnętrz zazwyczaj stawiają na modne, barwne kafle w ciekawe wzory w okolicach prysznica czy umywalki, natomiast na pozostałe ściany nanoszą farbę, doskonale komponującą się z kolorystyką kafelek. W ten sposób uzyskują efekt harmonijnej całości. Postawienie w łazience na farbę (najlepiej o właściwościach hydrofobowych, która niezawodnie odpycha wodę i zabrudzenia w postaci płynnej) nada Twojej łazience szyku, ale także pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy. 

Jaka farba najlepiej się sprawdzi?

Na rynku wyróżniamy bogatą, zróżnicowaną ofertę farb o rozmaitych właściwościach. Jaka najlepiej sprawdzi się w łazience? - to pytanie, które najczęściej zadają sobie konsumenci, decydujący się na pomalowanie ścian farbą w łazience. Istnieje kilka rodzajów farb, o różnych zaletach i wadach, które zazwyczaj wybierane są przy remontach. Każdy rodzaj omówimy nieco szerzej, aby nie pozostawić żadnych niedomówień! Oto one: 

•    Farby o właściwościach hydrofobowych (wodoszczelnych),
•    Farby ceramiczne,
•    Farby, które przepuszczają parę, 
•    Farby lateksowe, 
 

Farby hydrofobowe (wodoszczelne) 
 
Jest to rodzaj farb o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu, ale także praktycznych cechach. Przede wszystkim, farby hydrofobowe znakomicie nadają się nie tylko do łazienki. Pomalowanie nimi kuchni, pokoju dziecięcego, czy innych pomieszczeń, które są szczególnie narażone na wilgoć i zabrudzenia, niezaprzeczalnie będzie świetnym wyborem. Farby wodoszczelne mają pewną właściwość, dzięki której idealnie nadają się do łazienki. Woda nie przenika w ich strukturę. Jak mówi specjalista: ,,Farby hydrofobowe zadowalają nawet najbardziej wymagających klientów”.
 
Farby ceramiczne 
 
To jeden z trwalszych typów farb, jakie zastosować można w łazience. Są odporne na ścieranie, kurz i zabrudzenia. Jednak, co dla niektórych osób może być wadą, nie należą one również do najtańszych. 
 
Farby lateksowe 
 
Typ farb najchętniej wybieranych do malowania ścian łazienkowych. Wyróżnia je korzystna cena, paroprzepuszczalność, elastyczna, wytrzymała formuła, a także to, że są w pełni bezpieczne dla zdrowia. 
 
Metamorfoza łazienki z kafelkami. 
 
Twoja łazienka jest już wykafelkowana, a niskim kosztem chciałbyś ją odnowić? Nic trudnego! Na naszej stronie, Cersanit, znajdziesz wszystkie narzędzia, które będą Ci potrzebne w trakcie remontu. 
 
Przy malowaniu kafli najlepszym wyborem będzie farba ceramiczna, przeznaczona do tego typu powierzchni. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na odpowiednie, staranne przygotowanie podłoża. Ceramikę powinno się odtłuścić, usunąć z niej plamy, zabrudzenia, naloty, zacieki. Z kolei z fug należy usunąć pleśń - w tym celu najlepiej postawić na środek pleśniobójczy. Kiedy już kafle zostały nienagannie przygotowane, można przystąpić do malowania. Modny kolor niskim kosztem odnowi i ożywi Twoją łazienkę. 
 
Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na inwestycję w nowe wyposażenie łazienki. Na naszej stronie znajdziesz efektowne meble łazienkowe, niepowtarzalne akcesoria, ceramikę, stelaże, a także innowacyjne kolekcje łazienkowe. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto! Postaw na skuteczne, preferowane przez specjalistów rozwiązania, a oszczędności przeznacz na oryginalne, kunsztownie wykonane wyposażenie łazienkowe Cersanit. 
 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty