Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Marmur w łazience – luksusowe wnętrze na wyciągnięcie ręki

Marmur w łazience – luksusowe wnętrze na wyciągnięcie ręki

marmur w łazience - wnętrze

Są bezdyskusyjnie piękne, eleganckie i ponadczasowe – marmur i produkty nim inspirowane to obecnie jedne z najchętniej stosowanych w aranżacji wnętrz materiałów. Pojawiają się na ścianach i podłogach, ale także na meblach i jako dekoracje. Zobacz jak można je wykorzystać w łazience.

Urok naturalnego marmuru od zawsze podbijał serca miłośników piękna. Jego rysunek i kolorystyka, a przede wszystkim unikalność, były i są symbolem luksusu i prestiżu. Trudno się więc dziwić, że i dziś zwolenników wykorzystania tej skały w aranżacji wnętrz nie brakuje. Przeciwnie, marmury i inne kamienie przeżywają właśnie swój renesans. Projektanci chętnie sięgają po nie, doceniając zarówno ich walory estetyczne, jak i użytkowe.

Warto przy tym pamiętać, że naturalne kamienie wcale nie są pozbawione wad. Największą z nich jest ich cena – mówiąc wprost, marmury są kosztowne. Poza tym, wbrew pozorom nie są tak wytrzymałe, jak mogłoby się wydawać. Stosunkowo łatwo je zaplamić i zarysować, a nieodpowiednio zamontowane niekiedy pękają.

 

Marmur na ścianach i podłogachŚwietną alternatywą dla naturalnego marmuru są inspirowane nim płytki ceramiczne. Odwzorowują one rysunek wielu gatunków tak wiernie, że na pierwszy rzut oka wcale nie widać różnicy. Poza tym oferują więcej możliwości aranżacyjnych.
Kolekcja CALA Cersanit, dla przykładu, obejmuje nie tylko duże płytki bazowe inspirowane najmodniejszym kamieniem dekoracyjnym – CALACATTA, ale także płytki uzupełniające – srebrne i czarne. Wszystko uzupełnia nieregularna mozaika utrzymana w szarościach. Kolekcję można zestawić z drewnem lub powierzchniami betonowymi uzyskując zupełnie inne efekty – wnętrze może być na wskroś nowoczesne i chłodne, lub elegancko przytulne.


Kolekcje płytek, podobnie jak naturalny kamień, pozwalają również grać kształtem poszczególnych elementów. Dostępne są bowiem nie tylko w najpopularniejszych kwadratach czy prostokątach, ale też w innych kształtach. Tyle tylko, że koszt zakupu płytek będzie nieporównywalnie niższy niż obróbki kamienia, a realizacja zamówienia potrwa dużo krócej.

 Dekoracyjne kafle mozaikowe w kształcie rombu z kolekcji MARINEL mogą być układane na wiele sposobów. Zdobić mogą tylko niewielkie powierzchnie np. przy lustrze, wannie, kabinie prysznicowej lub też całe ściany. Mogą być ułożone w pionie, poziomie, lub w bardziej fantazyjnych układach. Sprawdzą się w duecie z płytkami bazowymi z tej samej kolekcji, lub w połączeniu z drewnopodobnymi płytkami w ciepłej, naturalnej tonacji. Chłodną tonację bieli, tak charakterystyczną dla śródziemnomorskiego stylu, podkreśla opcjonalnie dostępna delikatna struktura przypominająca fale.


Dodatki do łazienki


Co ważne kamienie wspaniale sprawdzają się, nie tylko jako bohaterowie pierwszego planu, ale i jako uzupełnienie aranżacji. Misy, kubki, mydelniczki, dozowniki, a nawet uchwyty wykonane z naturalnego marmuru lub tworzyw nim inspirowanych ozdobią łazienkę i nadadzą jej bardzo indywidualnego charakteru. A do tego przydadzą się podczas codziennej toalety.

Marmur w łazience - aranżacje i pomysły

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty