Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Różnorodność wzorów - tonalność płytek

Tonalność płytek od marki Cersanit

CO MUSISZ WIEDZIEĆ PRZED MONTAŻEM PŁYTEK 

Przed przystąpieniem do montażu płytek należy je rozpakować, ułożyć "na sucho", wymieszać, w razie potrzeby obrócić. Tylko wówczas unikniemy niepożądanego efektu stempla. Im większa będzie powierzchnia, którą ułożymy tym wzór będzie bardziej niepowtarzalny i naturalny. Płytki pakowane są losowo, w przypadku płytek tonalnych opakowanie będzie zawierać różne "twarze" (tj. różną grafikę tej samej płytki).

Ilość twarzy (wzorów) w konkretnej kolekcji zależy od jej tonalności. W przypadku płytek o tonalności V0 mamy doczynienia z płytką o jednym wzorze (każda wygląda tak samo). Wraz z przejściem do wyższych klas tonalności kolekcje będą oferować więcej twarzy, nawet 6 lub więcej. Poniżej przeczytasz szczegółowe informacje o rodzajach tonalności.

TONALNOŚĆ 

Nasz gust kształtuje się dzięki odwadze w sięganiu po to, co najlepiej oddaje naszą wyjątkową indywidualność. Faktury, kształty, barwy – najmniejsze detale potrafią zadecydować o tym czy efekt końcowy aranżacji będziemy mogli nazwać czymś prawdziwie osobistym. Aby każdy mógł znaleźć swoją perełkę, portfolio marki Cersanit wypełnione jest szerokim wachlarzem inspiracji – teraz, dzięki wprowadzeniu klasyfikacji tonalności płytek, nawigacja po tym niekończącym się oceanie designu będzie jeszcze łatwiejsza. 

Płytki ceramiczne są podstawowym elementem aranżacji większości domów. Dlatego tak ważne jest, aby oferowały one różnorodność pod względem wykorzystanej grafiki, wykończenia oraz wymiarów. Każdy z nas powinien mieć szansę na znalezienie rozwiązania perfekcyjnie wpisującego się w naszą estetykę i oczekiwania. Aby ułatwić ten proces, wszystkie kolekcje gresów od marki Cersanit oznaczone są klasą tonalności – pozwala ona na skategoryzowanie płytek pod względem ich jednolitości.

Klasa tonalności V0 – jednolite nie znaczy nudne

Klasa tonalności V0 – jednolite nie znaczy nudne

Kolekcje płytek oznaczone klasą tonalności V0, odznaczają się wzorem jednolitym i powtarzalnym w stosunku do pozostałych gresów w kartonie. Wybierając to rozwiązanie, stawiamy na idealną spójność naszego wnętrza, a także jego bardziej tradycyjny charakter.

Tą klasą oznaczone są m.in. kolekcje marki takie jak: ARCTIC STORM, GRAVITY oraz BASIC BEIGE.

Klasa tonalności V1 – minimalizm dla każdego

Klasa tonalności V1 – minimalizm dla każdego

Klasa tonalności V1 wskazuje na to, że kolekcja zawiera płytki o niewielkiej różnorodności wzoru. Wpiszą się one perfekcyjnie w wizję stonowanej i spokojnej przestrzeni.

Klasą tonalności V1 oznaczone są m.in. płytki z kolekcji CALACATTA PRESTIGIO, CARRARA SOFT, czy też różnych rodzajów imitacji lastryko, np. HIKA i TWISTER.

Klasa tonalności V2 – delikatnie różnorodne

Klasa tonalności V2 – delikatnie różnorodne

Tę klasę cechuje nieznaczna różnorodność wzorów przy zachowaniu spójnej tonacji. Przykładowe płytki mogą mieć więc zbliżone kolorystycznie tło, ale będą różniły się subtelnymi detalami, jak np. ułożeniem żyłek w kolekcjach imitujących marmur. Jest to dobra opcja dla osób poszukujących kompromisu pomiędzy minimalizmem, a czymś bardziej eksperymentalnym.

Wśród kolekcji Cersanit oznaczonych klasą tonalności V2 znajdziemy m.in. BOLT, DIVERSO i STORMY.

Klasa tonalności V3 – coś dla odważnych

Klasa tonalności V3 – coś dla odważnych

Kolekcje, które zostały zakwalifikowane jako klasa tonalności V3 charakteryzują się dużą różnorodnością grafik i kolorów. Natężenie i rozłożenie barw może się znacznie różnić w zależności od płytki. W przypadku np. gresów drewnopodobnych - każda sztuka będzie posiadała inną ilość sęków na płytkach czy przetarć. Opcja ta sprawdzi się w pomieszczeniach wszystkich tych, którzy nie boją się wyrazistych projektów.

Klasa tonalności V3 ta została przyznana m.in. kolekcjom CRAZY MINT, DERN czy BIRCH WOOD marki Cersanit.

Klasa tonalności V4 – kalejdoskop designu

Największą różnorodnością odznaczają się kolekcje oznaczone klasą tonalności V4. Różnice między poszczególnymi gresami nie wynikają jedynie z kolorów czy użytych grafik, ale także związane są z wykończeniem powierzchni. W taki sposób możemy otrzymać jedyne w swoim rodzaju wnętrze, które zachwycać będzie nas każdego dnia.

Aktualnie, w ofercie Cersanit, nie mamy kolekcji reprezentujących V4 klasę tonalności.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty