Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Bidet – czy warto mieć go w swojej łazience?

Bidet – czy warto mieć go w łazience?

Bidet już dawno przestał być traktowany jak zbędna ekstrawagancja i staje się coraz bardziej popularnym elementem wyposażenia w polskich łazienkach. Wybierany tak, aby stylem pasował do umieszczonej obok podwieszanej toalety lub kompaktu WC, stanowi praktyczne rozwiązanie pozwalające oszczędzić czas i pieniądze. Podpowiadamy, czy warto mieć bidet w swojej łazience i na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Planując aranżację łazienki, warto dobrze przemyśleć, jaka ceramika i meble łazienkowe powinny się w niej znaleźć. Dokładnie sprawdźmy, jakim metrażem dysponujemy i jakie są indywidualne potrzeby domowników. Zastanówmy się, czy w naszej łazience znajdziemy miejsce na bidet, który z pewnością zwiększy jej funkcjonalność. Szeroka oferta producentów ceramiki sprawi zaś, że bez problemu znajdziemy model, który będzie idealnie pasował do przestrzeni, jaką dysponujemy.

PO CO NAM BIDET?

Po co nam bidet? 

Bidet to praktyczny element łazienki, który ułatwia dbanie o higienę stref intymnych, ale nie tylko. Okazuje się, że ta część ceramiki jest nieoceniona, jeśli z łazienki korzystają dzieci i osoby starsze lub jeżeli jesteśmy właścicielami zwierząt. Bidet okaże się szczególnie przydatny w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury dają się nam we znaki. Docenią go także seniorzy z ograniczoną możliwością ruchu, którym pomoże odświeżyć się po wizycie w toalecie. Dzieciom natomiast zdecydowanie łatwiej będzie umyć ręce, korzystając właśnie z bidetu niż, z często wysoko zamontowanej, umywalki. Alternatywnym zastosowaniem tego typu ceramiki jest np. możliwość łatwego schłodzenia stóp, podczas upalnych dni lub wygodne umycie niewielkich zwierząt domowych. Bidet pozwala nam również zaoszczędzić czas i… pieniądze. Często zamiast kąpieli lub prysznica możemy skorzystać z bidetu, przy okazji ograniczając zużycie wody i dbając o środowisko.

Czy bidet sprawdzi się w każdej łazience?

Wbrew powszechnie panującej opinii bidet nie jest sprzętem, który sprawdza się tylko w dużych łazienkach. Wielkością przypominający toaletę, znajdzie miejsce także w skromniejszych metrażach. Przeciętny bidet ma ok. 40 cm szerokości i ok. 60 cm głębokości. Do tego należy założyć ok. 20 cm po obu bokach ceramiki oraz ok. 70 cm przestrzeni przed bidetem. Pamiętajmy też, że bidety, podobnie jak inne elementy wyposażenia łazienki, dostępne są w różnych kształtach i modelach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do wnętrza w każdym stylu. Warto również zadbać o to, aby bidet i toaleta znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. To zwiększy komfort użytkowania.

Montaż bidetu – jak to zrobić?

Sposób montażu uzależniony jest od modelu bidetu, jaki wybierzemy. Jeśli zdecydujemy się na wersję stojącą, najprostszym sposobem przytwierdzenia bidetu będzie wkręt, przechodzący przez otwór w ceramice. Niektóre modele mogą być także montowane za pomocą krytych systemów. Ich dodatkowych plusem jest to, że sprzyjają utrzymaniu ceramiki w czystości. Wersje zawieszane mocowane są natomiast na specjalnie przystosowanych do tego stelażach, dostępnych do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Występują one w różnych rozmiarach i często umożliwiają regulację wysokości miski, tak by można było dopasować ją do potrzeb jej użytkowników.  

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty