Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zaplanować małą łazienkę z odpływem liniowym?Odpływ liniowy jest jednym z nowocześniejszych rozwiązań łazienkowych. Prysznic bez brodzika nie tylko efektownie się prezentuje, ma prostą i minimalistyczną formę, ale też zajmuje niewiele miejsca i optycznie powiększa wnętrze. Mała łazienka z odpływem liniowym będzie więc funkcjonalna, praktyczna oraz wizualnie ciekawa, szczególnie jeżeli prysznic walk-in połączymy z płytkami w kolorze naturalnego betonu i drewna, białymi połyskującymi frontami szafek oraz złotymi lub czarnymi dodatkami.

Jaki prysznic walk-in do małej łazienki?

Prysznic walk-in nie ma brodzika. Odpływ znajduje się w podłodze, a strefę mokrą od łazienki oddziela transparentna, szklana ściana. Łazienka z odpływem liniowym ma więc szansę na bardzo wyraźny podział i tym samym zachowanie porządku pomimo niewielkiej przestrzeni. Prysznic najlepiej ustawić przy krótszej ścianie, może zajmować całą jej szerokość. Inną opcją jest przeznaczenie na niego narożnika, wtedy znajduje się wzdłuż dłuższej ściany. Dobrym wyborem będzie mniejsza kabina, o szerokości 100 cm, a nawet 80 cm, jeżeli mamy wyjątkowo niewielką przestrzeń do zagospodarowania. Przy szklanej ścianie może stanąć szafka z umywalką lub WC, nie ma potrzeby pozostawiania dużo wolnej przestrzeni pomiędzy kabiną a kolejnym meblem czy urządzeniem sanitarnym.

Odpływ liniowy w łazience wymaga wykonania spadku z jego czterech stron. Jest to konieczne, aby woda mogła swobodnie spływać do odpływu i nie by przedostawała się poza obszar prysznica. Odpływ liniowy może znajdować się w centralnym punkcie prysznica lub przy jednej ze ścian.

Co na ścianie i podłodze w kabinie?

Łazienka z odpływem liniowym i prysznicem walk-in, o niewielkim metrażu, powinna być stosunkowo jasna. Aby optycznie ją powiększyć, możemy w całym pomieszczeniu zastosować taką samą podłogę i takie same lub podobne płytki na ścianach. Wśród trendów aranżacyjnych jest obecnie surowy beton, który występuje w postaci ceramicznych, wielkoformatowych płytek. To doskonały wybór na ściany, szczególnie że możemy zdecydować się zarówno na ciemne, jak też jasne odcienie szarości. Takie wnętrze potrzebuje ocieplenia, co zrealizujemy, jeżeli podłogę pokryjemy płytkami inspirowanymi naturalnym drewnem. Płytki ceramiczne bardzo dobrze sprawdzają się pod prysznicem, ponieważ są wodoodporne i nie ulegają zniszczeniu przy kontakcie z wodą.

Łazienka z odpływem liniowym z modnymi meblami i wyrazistymi dodatkami

Małe wnętrze powinniśmy jeszcze rozjaśnić, w czym pomocne jest oczywiście oświetlenie, ale również meble. Decydujemy się na białe, najlepiej połyskujące fronty, które odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenie. Potraktujmy armaturę jako element dekoracyjny, zastępując chromowaną np. czarną, złotą lub miedzianą. Dzięki temu unikniemy dużej ilości zbędnych dodatków, które miałyby się znaleźć we wnętrzu w celu jej udekorowania i zaakcentowania stylu.

Mała łazienka z odpływem liniowym będzie funkcjonalna, optycznie większa i o modnym designie, jeżeli dopasujemy wymiary prysznica do niewielkiego metrażu, zastosujemy jednolite powierzchnie na ścianach i podłodze, a także rozświetlimy wnętrze bielą lub inną jasną barwą i praktyczne elementy uczynimy efektownymi dekoracjami.

Aranżacje, kolekcje - Odpływy liniowe

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty