Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Eklektyzm w łazience – jak urządzić ciekawe wnętrze?

Eklektyzm w łazience – jak urządzić ciekawe wnętrze?

Choć wydawałoby się, że spójność wzornicza to podstawowy warunek stworzenia pięknego, harmonijnego wnętrza, wcale tak nie jest. Niekiedy zestawienie kilku elementów pozornie wcale do siebie nie pasujących, może dać oszałamiające efekty. Jak więc stworzyć wnętrze eklektyczne, z którego będziemy dumni?

Eklektyzm czyli kierunek zakładający łączenie ze sobą niejednorodnych elementów pochodzących z różnych stylów, epok i kierunków artystycznych to jeden z trudniejszych sposobów na urządzenie wnętrza. Niemniej, umiejętnie stosowany pozwala na stworzenie oryginalnych i arcyciekawych aranżacji, które zachwycą swoją nietuzinkowością.

Oto kilka przykładów. Kolorowe, nasycone barwy elementów dekoracyjnych (w tym akcesoriów, ręczników, dywanów itp.) to świetny dodatek do chłodnej aranżacji loftowej. Stylizowana kanapa z pięknymi zdobnymi pikowaniami, którą widzielibyśmy raczej w pałacowym saloniku, umieszczona w pokoju kąpielowym będzie cieszyć i funkcjonalnością, i urodą. Podobnie kunsztowne drewniane etażerki nie tylko sprawdzą się jako półki na kosmetyki, a jednocześnie wprowadzą mnóstwo stylu do minimalistycznego wnętrza.

We wnętrzach nowoczesnych

Tylko, jak to zrobić we własnej łazience? Recept jest wiele. Pierwszym przykładem niech będzie wnętrze na wskroś minimalistyczne. Możemy je urządzić opierając się na kolekcji CREA Cersanit, w której wanny, miski zawieszane, bidety i umywalki mają proste, wyraziste linie, a geometryczne, pozbawione dekoracji meble utrzymane są w stonowanych kolorach. Całość tworzy wnętrze wyważone i spokojne. Skutecznie ożywimy je wprowadzając nieco koloru i szaleństwa – np. poprzez dekoracje w żywych barwach, radosne obrazki na ścianach, lub zwariowane oświetlenie.

I stylizowanych

Z drugiej strony nie bójmy się również wprowadzać do wnętrz klasycznych lub stylizowanych elementów modernistycznych.
Weźmy dla przykładu kolekcję MANZILA. Nawiązujące do klimatu słonecznego safari płytki –kafle imitujące kamień z delikatnymi, białymi żyłkami, jak też listwy i układana w jodełkę mozaika – przywodzą na myśl ciepło afrykańskiej natury. Chcąc stworzyć wnętrze jednolite stylistycznie, dekorując wnętrze sięgniemy po ciemne, egzotyczne drewno, rattan, malowane maski, tkane maty i dywany... Ale nie musimy na tym poprzestawać. Wbrew pozorom we wnętrzu takim znakomicie wyglądać będzie nowoczesna armatura np. LUVIO, chromowane elementy instalacji wodnej, czy lustra w cienkich metalowych ramach.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty