Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Dobry format w każdej łazience - sprawdź, które płytki łazienkowe będą pasować do Twojego wnętrza

Dobry format w każdej łazience

Dobry format w każdej łazience - Cersanit

Własne cztery kąty, a w nich cztery nowe kolekcje płytek marki Cersanit o wymiarach 25 x 40 cm. Szorstka surowość, przekorna prostota, nowoczesny romantyzm czy klasyczna elegancja? Sprawdź, które płytki łazienkowe będą pasować do Twojego wnętrza. Wszystkie odwzorowują aktualne trendy, a przy tym doskonale odnajdą się w małej łazience.

Nowe kolekcje łazienkowe marki Cersanit inspirowane są różnymi motywami – odnajdziemy tu nawiązania do betonu architektonicznego, marmuru, kamienia dekoracyjnego, drewna, geometrii czy świata roślin. Producent bierze jednak pod uwagę nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność. Mała łazienka jest często sporym ograniczeniem przy realizacji aranżacji naszych marzeń – płytki do łazienki mogą w przypadku takich dylematów odegrać decydującą rolę. Jak zatem pogodzić trendy i wygodę z Twoimi wizjami? Zobacz ciekawe inspiracje.

Kamień milowy stylu

Kilka wieków temu biały marmur z Carrary w rękach Michała Anioła nabierał cech arcydzieła, dziś w łazience zyskuje równie elegancki rozmach. Jest klasycznie, jest pięknie. Motyw włoskiego marmuru w zestawieniu z czernią lub kolorem rose gold stanowi gorący trend 2018/2019. Przyjąć go może także mała łazienka.
W kolekcji CALA marki Cersanit odnajdziemy inspirację najmodniejszym obecnie kamieniem dekoracyjnym – calacattą. Motywowi towarzyszą lustrzane elementy świetnie korespondujące z listwą zapewniającą podobny efekt. Daje to możliwość uzyskania dwóch rodzajów wnętrz: bardzo szykownego ze srebrnymi dodatkami bądź nowoczesnego – z czarnymi. Cała aranżacja staje się szlachetna i nieoczywista. Płytki łazienkowe serii CALA doskonale prezentują się w zestawieniu z podłogą, na której królują płytki drewnopodobne lub beton architektoniczny.

Biały marmur - kolekcja CALA od Cersanit
Włoski marmur - kolekcja CALA od Cersanit
Kamień dekoracyjny - kolekcja CALA od Cersanit

Na motywach betonu

Beton architektoniczny ma swoje miejsce na podłożu, ale na ścianach zyskuje inny charakter – łazience dodaje stonowanej surowości i elegancji. W takim ujęciu nie jest już tylko narzędziem do osiągnięcia efektu, ale motywem samym w sobie. Płytki imitujące beton architektoniczny to wspaniałe tło do pokazania Twojej bezkompromisowości. Odda to nawet mała łazienka.
Z myślą o tym powstała kolekcja Harrow. Inspiracją dla niej były lofty, które przecież nie zawsze są przestrzenne i wyposażone w antresolę, dlatego nowa seria sprawdzi się też w mniejszych wnętrzach. Płytki do łazienki HARROW występują w dwóch odcieniach szarości betonu architektonicznego. Zostały wykończone szorstką fakturą, a lekka struktura dekoracji Stripes świetnie przełamuje surowość aranżacji. Charakteru całości dodadzą czarne dodatki, takie jak armatura czy kinkiety, a płytki drewnopodobne wniosą oddech.

Płytki drewnopodobne - kolekcja HARROW od Cersanit
Płytki imitujące beton architektoniczny - kolekcja HARROW od Cersanit
Beton architektoniczny - kolekcja HARROW od Cersanit

Wnętrze w objęciach subtelności

Motyw kwiatowy to wciąż ważny trend dekoracji w łazience. Ale już nie w wydaniu tradycyjnym, a nowoczesnej subtelności. W takich aranżacjach królują pastele, którym towarzyszą zróżnicowane struktury i kształty. Słodycz róży, egzotykę lotosu, delikatne zarysowania świata fauny podbijają niejednorodne faktury płytki. Tłem do tych narracji, zwłaszcza w małej łazience, pozostaje biała płytka.
Kolekcja AURA marki Cersanit jest uosobieniem harmonijnej symbiozy. Dzięki zastosowaniu na powierzchni elementu reaktywu płytki łazienkowe przypominają koronkowe zdobienie, a uroczy motyw łączący w sobie świat fauny i flory nadaje aranżacji artystyczny wyraz. Oprócz kwiatów w grafice „ukrywają się” trzy kolibry, które są symbolem radości życia. A ponieważ dekoracja pozwala na łączenie jej na dwa sposoby – wertykalny lub horyzontalny, ten zachwyt możemy pokazać podwójnie. 

Motyw kwiatowy - Kolekcja AURA marki Cersanit
Biała płytka w małej łazience - Kolekcja AURA marki Cersanit
Płytki łazienkowe - Kolekcja AURA marki Cersanit

Mała łazienka a symetryczna doskonałość

Zabawa prostotą to kolejny trend, utrzymujący się od kilku sezonów. Jak można ją wyrazić inaczej niż poprzez czystą i uniwersalną biel? Najlepiej zestawiając w łazience kilka różnych żywiołów, na przykład motywy drewna i zaskakujących geometrycznych wzorów. Płytki do łazienki kolekcji AREZZO łączą trzy elementy, które teoretycznie są wobec siebie skrajne. Bo czy mogą obok siebie jednocześnie dobrze współistnieć połysk, geometria i drewno? Okazuje się, że w łazience harmonia natury i bieli tworzy idealne tło dla trójkątów subtelnie wykończonych połyskliwym zdobieniem. Motyw dekoracyjny jest tak delikatny, że w pełni dostrzec go można po włączeniu w łazience światła, które wydobędzie jego błysk. Wtedy dopiero widzimy zaskakujący charakter kolekcji. Inspiracją dla jej nazwy było miasto w Toskanii, gdzie z racji tego, że główny plac leży w sporym nachyleniu, budowle mają specyficzny kąt podstawy. Płytki łazienkowe Arezzo charakteryzuje podobnie przekorna geometria.

Mała łazienka - Kolekcja AREZZO od Cersanit
Płytki drewnopodobne - Kolekcja AREZZO od Cersanit
Płytki z wzorem geometrycznym - Kolekcja AREZZO od Cersanit

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty