Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka inspirowana naturą – jak ją stworzyć?

Łazienka inspirowana naturą – jak ją stworzyć?

W łazience chcemy czuć się przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Dlatego naturalne, lub inspirowane naturą materiały sprawdzają się w tym miejscu wyjątkowo dobrze. Ale pomysłów na to jak wprowadzić naturę do łazienki jest o wiele więcej…

Niezależnie od tego, czy żyjemy w zatłoczonych miastach, czy stosunkowo spokojniejszych miejscowościach, lubimy czerpać z natury to co najlepsze. To ona jest źródłem dobrej energii, której tak potrzebujemy. Ona też sprawia, że łatwiej jest nam się zrelaksować i wyciszyć. Dlatego aranżowanie wnętrz naszych domów w zgodzie z „naturalnymi trendami” jest coraz popularniejsze. Zwłaszcza w przypadku pomieszczeń, w których w sposób szczególny szukamy odpoczynku i w których chcemy poczuć się po prostu dobrze.
Tylko jak stworzyć łazienkę inspirowaną naturą? Są na to dwa sposoby.


 

Postaw na naturalne materiały


Najpopularniejszym i chyba najprostszym sposobem na to, by zaaranżować łazienkę w modnym, bliskim naturze stylu, jest wprowadzenie do niej naturalnych materiałów. Jednakże, z uwagi na właściwości drewna (koniecznie należy je dobrze zabezpieczyć przed działaniem wody) i kamienia (nie należy do tanich opcji), lepszą pod względem funkcjonalnym alternatywą są odwzorowujące je płytki ceramiczne. Zwłaszcza, że dostępne obecnie rozwiązania wiernie oddają rysunek, a nawet fakturę naturalnych materiałów.

Wzory i ciepłe odcienie drewnopodobnych płytek z kolekcji CHESTERWOOD, SANDWOOD czy oryginalnej mozaiki LOVELY WHITE sprawiają, że wnętrze wydaje nam się bardziej komfortowe i jakby przytulniejsze. Z kolei płytki o dekorach kamiennych np. inspirowane marmurem, granitem czy piaskowcem – oprócz tego, że fenomenalnie wyglądają, są też praktyczniejsze i tańsze.


Postaw na naturalne dekory

Ale co jeśli to nam nie wystarcza? Co jeśli marzymy o łazience jeszcze bliższej środowisku? Jeśli chcemy otaczać się nie tylko naturalnymi materiałami, ale samą naturą?

Odpowiedzią, która nasuwa się jako pierwsza, jest propozycja wprowadzenia do łazienki żywych roślin. Nic tak jak barwne, pięknie pachnące kwiaty nie poprawia nam humoru. (o tym jakie gatunki sprawdzą się w łazience można przeczytać tutaj), jednakże nie w każdym wnętrzu rośliny będą się dobrze czuły. Wysoka wilgotność i ograniczenie dostępu do naturalnego oświetlenia to spory kłopot, z którym nie zawsze możemy sobie poradzić.

Pewną alternatywą mogą być więc… zdjęcia i obrazy. Kolorowe fototapety w łazienkach wyglądają naprawdę dobrze. Zwłaszcza, że w sklepach bez trudu znajdziemy fototapety o podwyższonej odporności na wilgoć, które możemy z powodzeniem zastosować w strefie suchej. Jeśli zaś marzymy o roślinnych motywach również w strefie mokrej, możemy się zdecydować na płytki ceramiczne z odpowiednim wzorem.

Z kolei we wnętrzach, w których chcemy zobaczyć odważniejsze kolorystycznie akcenty, możemy zastosować płytki z kolekcji FRESH MOSS. Obok inspirowanych betonem bazowych kafli, obejmuje ona szklane dekoracje z oryginalnym nadrukiem mchu, które przyciągają wzrok soczystym odcieniem jasnej zieleni.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty