Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł
Delikatne i wytrzymałe produkty ROCKLITE Delikatne i wytrzymałe produkty ROCKLITE

Delikatne i wytrzymałe produkty ROCKLITE są prawdziwym odzwierciedleniem Siły Piękna

Prawdziwy przełom w ceramice

Autorska formuła masy ceramicznej ROCKLITE umożliwia kreowanie rzeczy uważanych do niedawna za niemożliwe.

Masa ceramiczna ROCKLITE to mieszanka surowców, której kluczowym składnikiem jest jeden z najbardziej odpornych do zarysowania minerałów - korund. Wykazując twardość 9 w dziesięciostopniowej skali Mosha ustępuje miejsca na podium tylko diamentowi. Dlatego produkty wykonane z masy ROCKLITE są niezwykle delikatne i wytrzymałe jednocześnie. To urzeczywistnienie marzeń każdego designera, jak i miłośnika sztuki użytkowej.

 • Ultracienkie ranty
  5-6 mm
 • Podwyższony stopień wytrzymałości
 • Wyszukany i elegancki design

Triumf technologii Rocklite

Wytrzymałość masy ceramicznej ROCKLITE sprawia, że marka Cersanit może zaproponować produkty, których odporność na uszkodzenia mechaniczne przewyższa o klasę wytrzymałość tradycyjnej ceramiki wykonanej z masy szamotowej. Od tej pory użytkownik wyrobów ROCKLITE nie musi się martwić, że wymykający się z rąk flakon perfum spowoduje jakiekolwiek uszkodzenie w umywalce.

Technologia przyszłości

Produkcja gotowa na wyzwania jutra.

Ceramika, jako materiał w 100% pochodzenia naturalnego, w oczywisty sposób jest produktem ekologicznym. Dodatkowo nie ulega przebarwieniom, ani zniekształceniom, dlatego produkty ROCKLITE są tak szlachetne.

Co czyni technologię ROCKLITE bardziej ekologiczną od innych mas ceramicznych? To fakt zużywania mniejszej ilości materiału do wykonania produktów i energii do ich obróbki. Skracając ślad węglowy dbamy o zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Tu króluje minimalizm, modułowość i multifunkcjonalność.

Nie bez znaczenia jest również mniejsze zapylenie podczas procesu produkcyjnego oraz brak odpadów. Tu nic się nie marnuje – wszystkie pozostałości surowcowe zawracane są do produkcji.

To wszystko sprawia, że ROCKLITE jak najbardziej wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu marki Cersanit.

REALNY SUKCES

Wielkie osiągnięcia niekiedy potrzebują czasu, uporu i konsekwencji w działaniu.

Materiał, z którego wytwarzane są umywalki ROCKLITE, musi być jednocześnie wytrzymały jak i plastyczny. Do czasu powstania finalnej receptury odnotowaliśmy niezliczoną ilość prób, aż w końcu w 2017 roku już wiedzieliśmy, że mamy to!

W warunkach laboratoryjnych przeprowadzane były liczne badania, m.in. w jaki sposób umywalka reaguje na testy „spadającej kulki” impact resistance. Czy materiał się rozpryśnie, czy powstaną pęknięcia, czy powstanie udar. W tych badaniach materiał ROCKLITE wypadał znakomicie.

Obecna masa ceramiczna umożliwia kreowanie rzeczy uważanych do niedawna za niemożliwe. Robimy wszystko, by dostarczyć designerom materiał pozwalający na urzeczywistnienie projektów, które na ten moment mogą wydawać się nierealne.

Wielkie osiągnięcia niekiedy potrzebują czasu, uporu i konsekwencji w działaniu. Tak było w przypadku pracy nad modyfikacją receptury masy ceramicznej ROCKLITE, nad którą zespół technologów pracował trzy lata!

Marta Mąka
Kierownik Działu Ceramiki

ŚWIADOMOŚĆ
I ZAANGAŻOWANIE

Technologii ROCKLITE musieliśmy się nauczyć krok po kroku.

Wszystko zaczęło się od obserwacji rynku. To potencjalni klienci wytyczają kierunki rozwoju. Ci najbardziej wymagający poszukują nieoczywistych rozwiązań, a technologia ROCKLITE jest najlepszą odpowiedzią na ich oczekiwania, bo pozwala na zaoferowanie ceramiki o najbardziej wyszukanych kształtach dostępnych obecnie w branży łazienkowej. 

Porównując się do konkurencji na świecie, postawiliśmy określone wymagania, jakie miał spełniać pożądany przez nas materiał. Te poszukiwania toczyły się wielotorowo. Współpracowaliśmy między innymi z wyższymi uczelniami technicznymi, gdzie na Wydziałach Inżynierii Materiałowych prowadzone były badania nad składem chemicznym masy oraz jej recepturą, a równolegle prowadziliśmy samodzielne testy i próby w fabryce.

Masa ROCKLITE jest dla nas nowym materiałem, stosunkowo drogim i wymaga innych parametrów produkcyjnych. Dlatego technologii ROCKLITE musieliśmy się nauczyć krok po kroku i tego dokonaliśmy.

Artur Antończak
New Product Development Manager

DROGA DO IDEAŁU

Produkcja gotowa na wyzwania wizjonerów.

Proces produkcyjny umywalek wykonanych z masy ceramicznej ROCKLITE zaczyna się od formowania wybranych kształtów w ławach odlewniczych i doboru odpowiednich czasów technologicznych. Obróbka odbywa się ręcznie, co pozwala zapobiec uszkodzeniu, ale również po to, by każdy szczegół dopracować z niezwykłą starannością. W ten sposób powierzchnia produktów jest zawsze idealnie gładka i dostosowana do cienkich rantów umywalek. Następnie produkty wypalane są w piecu tunelowym w temperaturze 1230°C. Na każdym etapie umywalki przechodzą wnikliwą weryfikację, dzięki czemu gotowy wyrób ROCKLITE jest doskonały pod każdym względem.

Poznaj proces produkcyjny ROCKLITE

Projekt Rocklite - Cersanit

O projekcie ROCKLITE

Stylistyka premium dla każdego.

Masa ceramiczna ROCKLITE dzięki swojej wytrzymałości oraz plastyczności pozwala na projektowanie umywalek o ultracienkich ściankach oraz idealnie gładkich powierzchniach. Można odnieść wrażenie, że ta technologia umożliwia kształtowanie produktu w sposób niemalże zaprzeczający prawom fizyki. Dla designerów to równocześnie wielka szansa, by zrealizować projekty, którym do niedawna szlachetny materiał ceramiczny nie potrafił sprostać. – mówi Maciej Studzieński, szef zespołu projektowego marki Cersanit.

Popularność umywalek ROCKLITE rośnie z roku na rok, a dziesiątki tysięcy sprzedanych egzemplarzy tylko potwierdzają, jak wielkim cieszą się uznaniem wśród konsumentów. I to nie tylko w całej Europie, ale również pod każdą szerokością geograficzną. Nasza bezkompromisowa jakość w przystępnej cenie „demokratyzuje” design, na który do tej pory nie każdy mógł sobie pozwolić.

Umywalki nablatowe LARGA w technologii ROCKLITE Mirosław Zapora i Maciej Studzieński, autorzy oferty
              produktowej ROCKLITE

"Niektóre produkty w dniu premiery stają się klasykami."

O projekcie opowiadają Mirosław Zapora i Maciej Studzieński, autorzy oferty produktowej ROCKLITE

Mirosław Zapora

Senior Designer

Co technologia ROCKLITE zmieniła w pracy projektanta?

Masa ceramiczna ROCKLITE pozwala na projekty umywalek, którym do niedawna mógł sprostać jedynie konglomerat. W tej chwilii dzięki tej masie, rónież w ceramice, możemy uzyskać duże płaskie powierzchnie i cienkie krawędzie delikatnych brył o bardzo wysokiej wytrzymałości. To nie tylko duży postęp dla branży, ale i wartościowa informacja dla miłośników szlachetnych i ekologicznych materiałów, jakim jest niewątpliwie masa ceramiczna ROCKLITE.

Jak powstaje projekt?

Dobry designer wyczuwa przyszłe nastroje i nadchodzące trendy, a doświadczenie pomaga ukierunkować myślenie na tworzenie rzeczy klasycznych, trwałych, ponadczasowych.

Czy umywalki ROCKLITE już można zaliczyć do tych ponadczasowych?

Myślę, że tak. Niektóre produkty w dniu premiery stają się klasykami. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena, ale zważywszy na proporcje, klasykę kształtów i to, jak użytkownicy odebrali oferowane produkty, to mogę stwierdzić, że tak.

Maciej Studzieński

Design Director

Czyli przyszłość należy do technologii ROCKLITE?

ROCKLITE to przyszłość, produkty w tej stylistyce będą przechodziły do mainstreamu i będzie ich coraz więcej. Już od trzech lat w naszej ofercie funkcjonują umywalki ze wspomnianych kolekcji wykonanych z masy ceramicznej ROCKLITE i wiemy, że się bardzo dobrze przyjęły. Dlatego obecnie możemy mówić o sukcesie tej technologii i jej dalszym rozwoju.

Można powiedzieć że to oblicze łazienki przyszłości?

Człowiek będzie żył na coraz mniejszej przestrzeni, więc wydaje się, że będziemy tę przestrzeń optymalizować. Jest ona komfortem, ale w dużych miastach staje się luksusem, dlatego jednym z zadań projektantów będzie zapewnienie optymalnych warunków wygodnego życia na ograniczonej przestrzeni. Modułowość, multifunkcjonalność.

Co było motywacją do powstania produktów ROCKLITE?

Zmiany na rynku. Wsłuchaliśmy się w głosy klientów i staraliśmy się wyczuć ich potrzeby. Na podstawie obserwacji pojawiło się więc wyzwanie, a my je podjęliśmy. Cały zespół miał ambitny plan – zaproponować odbiorcy produkty wpisujące się w panujące trendy, ale o właściwościach przewyższających dotychczasową ofertę.

Gdzie kupić nasze produkty