Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak skutecznie utrzymać czystość w łazience?

Jak skutecznie utrzymać czystość w łazience?

Łazienka to pomieszczenie, które bezsprzecznie kojarzone jest z czystością i higieną. Jej sprzątnie bywa jednak bardzo uciążliwe. Nic dziwnego – duża powierzchnia wymagająca czyszczenia, liczne zakamarki i częste użytkowanie sprawiają, że utrzymanie czystości w łazience wymaga od nas dużo wysiłku i jeszcze więcej czasu. Jak to zmienić? To proste!

 

Tajemnica czystej łazienki

Prawdziwą tajemnicą idealnie czystej łazienki jest ergonomia. Dlatego o utrzymaniu czystości w łazience powinniśmy pomyśleć już na etapie planowania naszego wnętrza. Właściwy rozkład mebli i ceramiki oraz zabudowa elementów instalacyjnych zminimalizują liczbę zakamarków wymagających uciążliwego sprzątania. Dobrym pomysłem jest także wybór podwieszanych modeli mebli oraz ceramiki łazienkowej, np. tych z kolekcji MODUO czy CREA. Takie rozwiązanie ułatwi nam usuwanie zabrudzeń, a jednocześnie optycznie powiększy łazienkę i doda jej „lekkości”. Gładkie fronty szafek i proste, minimalistyczne formy umywalek, toalet czy bidetów wystarczy przetrzeć ściereczką z delikatnym środkiem czyszczącym, aby osiągnąć pożądany efekt.

Technologia, czyli czysta łazienka bez wysiłku

Jeśli chcemy, aby naszą łazienkę sprzątało się szybko i bez większego wysiłku, postawmy na nowoczesne technologie. Na rynku znajdziemy umywalki, wanny czy toalety, które zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, żeby nasza łazienka jak najdłużej pozostawała czysta. Na przykład umywalki z kolekcji CREA, wykonane w technologii Rocklite, są nie tylko lekkie i wytrzymałe, ale także pokryte wyjątkowo gładkim szkliwem utrudniającym osadzanie się brudu, kamienia czy osadu mydlanego i sprawiającym, że ich usunięcie jest zaskakująco łatwe. Doskonałym rozwiązaniem będzie także seria łazienkowa Easy z technologią CleanPro, opartą na właściwościach ceramicznej powłoki krzemowej, która zapobiega tworzeniu się nieestetycznych zacieków, smug i plam. Przy zakupie toalety warto z kolei wybrać wariant bezkołnierzowy, dzięki czemu unikniemy sprzątania trudno dostępnych zakamarków miski toaletowej, w których gromadzą się bakterie. Technologia CleanPro wykorzystana w toaletach marki Cersanit pozwala utrzymać czystość bez konieczności szorowania i używania silnych detergentów. Ceramikę uzupełnijmy także o antybakteryjną deskę toaletową z kolekcji CREA., która pomoże nam w walce o czystą i higieniczną łazienkę.

Płytki łazienkowe, które ułatwiają sprzątanie?  

Zacieki z wody i osad z kamienia widoczne na powierzchni płytek łazienkowych? To problem często spędzający nam sen z powiek. Jeśli nie chcemy po każdej kąpieli polerować ścian i podłóg naszej łazienki, wybierzmy płytki w jasnych kolorach, z gładka fakturą i delikatnie błyszczącym wykończeniem, jak np. te z kolekcji DARIA. Zabrudzenia będą na nich mniej widoczne. Podobny efekt „czystości” osiągniemy, decydując się na płytki tonalne lub pokryte małymi wzorami. Przy planowaniu łazienki warto zadbać także o dobór właściwego koloru fug, dzięki któremu unikniemy ich nieestetycznego wyglądu. Ważne, by pasował do wybarwienia płytek, ale jego odcień nie może być zbyt jasny – bezpieczniej jest wybierać ciemniejsze tonacje. Dobrym pomysłem jest także impregnacja fug preparatem zapobiegającym szybkiemu zabrudzeniu i odbarwieniom.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty