Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Stelaż podtynkowy WC - wybierz najlepszy model

Stelaż podtynkowy WC - wybierz najlepszy model

Stelaż podtynkowy WC - wybierz najlepszy model

Stelaż podtynkowy to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnej łazienki, w której obok funkcjonalności   i wygody równie ważne są atrakcyjna aranżacja i dbałość o detale. Stelaż daje możliwość zawieszenia ceramiki łazienkowej, a jednocześnie ukrycia podłączeń instalacyjnych oraz ciekawej zabudowy przestrzeni.  Jaki więc stelaż podtynkowy najlepiej sprawdzi się w nowej czy remontowanej łazience?

Rodzaj stelaża podtynkowego trzeba dobrać do rodzaju ceramiki, jaka ma na nim zostać zainstalowana. Inny stelaż podtynkowy wybierzemy do zawieszenia miski WC, inny – do umywalki, a jeszcze inny – do pisuaru lub bidetu. Różnią się one konstrukcją, rozmieszczeniem elementów wzmacniających oraz króćców odpływowych, ponadto stelaż podtynkowy do miski WC jest zintegrowany ze zbiornikiem spłukującym.

Z czego i jak wykonany jest stelaż WC

Stelaże podtynkowe Cersanit są zbudowane ze stalowych profili o dużej wytrzymałości i mają nośność do 400 kg. Ich konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo przez długie lata użytkowania WC. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne – bezstopniowa regulacja uchwytów montażowych, regulowane nóżki, obrotowe stopy – ułatwiają montaż. Razem ze stelażem otrzymujemy przyłącza niezbędne do jego montażu i podłączenia instalacji wodnej oraz kanalizacji.

Na komfort użytkowania stelaża WC duży wpływ ma system spłukujący. Stelaże podtynkowe Cersanit są wyposażone w niezawodne zawory napełniające o innowacyjnej konstrukcji oraz szczelnie zaizolowane zbiorniki spłukujące. Dzięki temu zbiornik napełnia się wyjątkowo cicho – na poziomie 22 dB. Systemy oszczędnego spłukiwania pozwalają dodatkowo zmniejszyć zużycie wody. W zależności od rodzaju stelaża podtynkowego do jednorazowego spłukania można wykorzystać: 2/4, 2,5/5, 3/5 lub 3/6 litrów wody.

Ważne parametry

Wymiary stelaża trzeba dopasować do miejsca w łazience. W ofercie Cersanit znajdziemy zarówno stelaże o standardowej szerokości, czyli 42,5 cm, jak również model o mniejszej szerokości oraz stelaż podtynkowy slim (płytka zabudowa). Głębokość stelaża można regulować w zakresie kilku centymetrów, np. w modelach HI-TEC i HIT – od 15,5 do 23,5 cm. Z kolei zakres regulacji wysokości to aż kilkanaście centymetrów, w przypadku HI-TEC i HIT będzie to 17 cm (od 112 do 129 cm).

                                                                        Stelaż HI-TEC

                                                                                 Stelaż HIT

Stelaż HI-TEC solidny, do zadań specjalnych

Konstrukcja stelaża Hi-TEC opiera się na ciężkiej, solidnej ramie o wymiarach 110 x 42,5 cm. Ocynkowane uchwyty montażowe są zabezpieczone przed korozją, a dzięki opcji ich regulacji bez trudu dają się zamocować nawet do ściany o nierównej powierzchni. Umożliwiają ponadto instalację w rogu pomieszczenia, tworząc stelaż podtynkowy narożny. Stopy stelaża można obrócić o 90 stopni względem ramy, w kierunku ściany lub do wnętrza ramy. Wyposażenie stelaża stanowią monolityczny zbiorniki, niezawodny zawór napełniający i spustowy, a także kolano odpływowe z możliwością obrotu ustawienia do dołu oraz w bok. Na ramę stelaża podtynkowego udzielana jest 15-letnia gwarancja, a na szczelność zbiornika –10-letnia.

Stelaż HIT - wytrzymały do każdej łazienki

Ma szerokość 40 cm, co wyróżnia go spośród stelaży podtynkowych i co szczególnie docenimy w małej lub nieustawnej łazience. Konstrukcję stelaża HIT stanowi samonośna, ciężka rama wykonana z zamkniętych stalowych profili. Jest zabezpieczona przed korozją, podobnie jak uchwyty mocujące. Dodatkowe wzmocnienie (z uwagi na mniejszą szerokość) zapewniają fabrycznie zamontowane pionowe wsporniki. Dzięki nim stelaż instaluje się tak samo, jak modele o standardowej szerokości. Stelaż podtynkowy HIT wyposażony jest w szybki, cichy zawór napełniający oraz ochronę przeciwroszeniową i akustyczną zbiornika spłukującego. Oszczędny system spłukiwania WC można regulować w zakresie od 2/4 do 3/6 litrów. Szeroki otwór rewizyjny pozwala na łatwy dostęp do zbiornika już po zabudowaniu stelaża. W konstrukcji zastosowano szereg udogodnień ułatwiających instalację: możliwość podłączenia wody z prawej lub lewej strony, ustawienie odpływu kanalizacyjnego pod różnym kątem, regulowane uchwyty montażowe, zmienne ustawienie nóżek. 10-letnia gwarancja udzielana jest na ramę stelaża oraz szczelność zbiornika spłukującego.

 

Stelaż SLIM &SILENT - ultracienki i wyjątkowo cichy

Zaprojektowany z myślą o niedużych łazienkach jest jednym z najcieńszych stelaży na rynku. Dzięki zastosowanym w nim innowacyjnym rozwiązaniom jest także bardzo cichy - szum podczas napełnienia zbiornika wodą zredukowany został do minimum, przez co użytkowanie stelaża SLIM & SILENT jest niezwykle komfortowe. 

Aby zaoszczędzić czas, który trzeba by przeznaczyć na samodzielne poszukiwanie miski WC czy kompatybilnego z nią stelaża, warto sięgnąć po jeden z kilkunastu zestawów podtynkowych Cersanit (All-in-One Set). Każdy zawiera: stelaż podtynkowy, pasujący do niego przycisk, miskę ustępową, deskę sedesową, komplet przyłączy i elementów mocujących. Wybór zestawu podtynkowego to gwarancja, że każda ze składowych jest kompatybilna z pozostałymi – zapewnia łatwy montaż, który można przeprowadzić samodzielnie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zestaw podtynkowy kosztuje mniej niż jego poszczególne części kupowane osobno. Każdy z elementów jest wykonany z odpornych i sprawdzonych materiałów. O ich znakomitej jakości świadczą długie okresy gwarancyjne, które wynoszą: na stelaż – 15 lat, na ceramikę – 10 lat, na deski z duroplastu – 2 lata.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty