Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

PORADY ARANŻACYJNE

PORADY ARANŻACYJNE
Właściwości techniczne płytek to jeden z elementów, na który kładziemy nacisk przy ich wyborze.Jednak w pierwszej kolejności klienci zwracają uwagę na właściwości wizualne: kolor, wzór, fakturę oraz format. Dlatego przy zakupie należy uwzględniać praktyczne zastosowanie, możliwości optycznego powiększenia przestrzeni oraz charakter i styl miejsca, w którym znajdą się płytki.

PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIE

UTRZYMANIE CZYSTOŚCI – najłatwiejsze do utrzymania czystości podłogi, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu, są płytki gładkie. Należy mieć jednak na uwadze, że przy umywalkach,  wannach czy zlewach kuchennych łatwiejsze w utrzymaniu będą płytki o matowym lub satynowym wykończeniu.

 

 

 

 

 

 

KOLEKCJE NASYCONE KOLOREM – ich proporcje wykorzystane w konkretnym pomieszczeniu są uzależnione od jego wielkości. Nie należy obawiać się przytłoczenia dużej przestrzeni zbyt ciemnym lub zbyt żywym kolorem, bowiem barwy nadają pomieszczeniu charakteru  i oryginalności. Inaczej jest na małych przestrzeniach. także w niewielkich pomieszczeniach można stosować różnorodne kolory. Należy jednak dobrać intensywny kolor tak, aby nie był dominujący. Dzięki temu ożywi przestrzeń  i nie będzie jej optycznie pomniejszał.

 

 

 

 

 

GEOMETRIA LUB KWIATY W ŁAZIENCE – wybór ornamentyki płytek zależy od charakteru łazienki. Z punktu widzenia optycznego postrzegania przestrzeni istotna jest nie wielkość motywu, ale jego wzór. Aby stworzyć poczucie głębi w pomieszczeniu, warto wykorzystać płytki o wzorach geometrycznych, najlepiej układających się w pewien rytm. Natomiast wzory kwiatowe to jeden z najwdzięczniejszych motywów do dekoracji ścian. Są efektowne, poza tym tworzą we wnętrzu przytulny i przyjazny klimat.

 

 

 

 

UŁOŻENIE – ma znaczenie głównie w przypadku niewielkich łazienek. Aby maksymalnie powiększyć pomieszczenie, należy ułożyć płytki w poziomie. Powoduje to optyczne wydłużenie ściany.

 

 

 

 

 

 

STYL NOWOCZESNY – w kontekście płytek ceramicznych oznacza umiejętne odzwierciedlanie trendów płynących ze świata mody. kolekcje, które można ze sobą łączyć w niepowtarzalne wzory, umożliwiają tworzenie bardzo indywidualnych wnętrz. Słowa określające styl nowoczesny to: minimalizm, prostota, niestandardowe łączenie form oraz nietypowych materiałów.

 

 

 

 

 

OPTYCZNE POWIĘKSZANIE PRZESTRZENI

JASNE BARWY – dzięki nim każda łazienka nabiera głębi i wydaje się większa. Pomieszczenie może zostać dodatkowo rozświetlone poprzez zastosowanie dekoracji szklanych.  Do neutralnych barw warto dodać kroplę koloru. Optyczne powiększenie wnętrza można uzyskać również poprzez zastosowanie barwnych listew szklanych

 

 

 

 

 

 

INTENSYWNE BRĄZY, CZERNIE I SZAROŚCI – nie ma koloru, którego powinno się unikać przy aranżowaniu przestrzeni. Używając ciemnych barw, można stworzyć przytulne i nowoczesne salony, łazienki, hole i tarasy, trzeba jedynie pamiętać o dodatkach, które będą je równoważyły. Ważne w tego typu pomieszczeniach jest oświetlenie, a w przypadku łazienki elementy takie jak duże lustra.

 

 

 

 

 

FORMATY – obecnie zarówno duże, jak i małe formaty można stosować w każdym rodzaju pomieszczeń. Formaty np. 60 x 60 cm sprawdzą się w małej łazience oraz w salonie. Ich zaletą jest mniejsza ilość fug, a tym samym łatwość w utrzymaniu powierzchni w czystości.

 

 

 

 

 

CHARAKTER I STYL MIEJSCA

Wyróżniamy dwa główne style pomieszczeń: klasyczny i nowoczesny. Są podstawą do tworzenia nowych trendów w kreowaniu przestrzeni, takich jak styl ekologiczny, glamour czy romantyczny.

STYL KLASYCZNY – to sprawdzony wzór na piękno. To wnętrza tradycyjne i w dobrym stylu. Starannie dobrane ponadczasowe wzory płytek ceramicznych wykorzystane w takich pomieszczeniach pozostają atrakcyjne pomimo upływu czasu. Słowa określające styl klasyczny to: symetria i równowaga, harmonia, umiar, powaga.

 

 

 

 

Płytki ceramiczne nie są już tylko okładziną ścienną lub podłogową, których główną cechą jest użyteczność, lecz stają się również ozdobą. Widoczne jest to zwłaszcza w pomieszczeniach kuchennych, które otwierają się na pozostałe części mieszkania, głównie salon. Kuchnia połączona z salonem to miejsce, w którym spotykają się nie tylko domownicy, lecz również goście, staje się więc ozdobą domu tak samo jak salon.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty