Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Na jakiej wysokości umieścić wieszaki na ręczniki do łazienki?W łazience nie może zabraknąć umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej oraz toalety. Konieczne jest też powieszenie nad umywalką lustra, a także wyposażenie pomieszczenia w praktyczne szafki z dużą ilością miejsca do przechowywania. Są też niewielkie akcesoria, które odgrywają ważną rolę przy aranżacji ergonomicznej łazienki. Na co dzień podczas mycia rąk i kąpieli używamy ręczników, które powinny mieć swoje miejsce. Najlepiej powiesić je na wieszakach w łatwo dostępnym miejscu. Na jakiej wysokości zawieszamy wieszak na ręczniki? Jakie są jego rodzaje?

Rodzaje wieszaków na ręczniki do łazienki

Klasycznym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem są wieszaki na ręczniki do łazienki mocowane na ścianie. Ich dużą zaletą są niewielkie rozmiary, a więc zajmują niewiele miejsca. Możemy je przymocować w dowolnym miejscu na ścianie, zarówno przy umywalce, jak i przy wannie czy kabinie prysznicowej. Wieszaki mocuje się na różne sposoby. Niektóre wymagają wiercenia w ścianie, dzięki czemu są mocowane stabilniej i trwalej. Alternatywą są wieszaki z przyssawkami, które zapewniają nieinwazyjny montaż do ściany. Wieszaki na ręczniki do łazienki mogą być pojedyncze lub też w postaci listwy z kilkoma wieszakami. Występują w prostych kształtach, o chromowanych powierzchniach, przez co wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie o dominującym minimalizmie. Mogą pełnić ponadto funkcję ozdobną, zaskakując oryginalnymi formami i wyrazistymi kolorami.

Wiszące wieszaki zastępowane są niekiedy wieszakami stojącymi. Są bardziej mobilne, ale zajmują miejsce na podłodze. Częściej są wybierane do dużych łazienek, gdzie nie pozbawiają łazienki cennej wolnej przestrzeni.

Na jakiej wysokości powinien znajdować się wieszak na ręczniki?

Na komfort użytkowania wieszaków na ręczniki do łazienki wpływ ma nie tylko ich rodzaj, ale też wysokość, na jakiej się znajdują. W przypadku wiszących wieszaków sami decydujemy, gdzie zostaną zamocowane. Wieszaki stojące mają już określoną wysokość. Wieszaki zawieszamy obok umywalki lub szafki z umywalką na wysokości ok. 140 cm. To optymalna odległość od podłogi, dzięki której mamy łatwy dostęp do ręczników i są zawsze na wyciągnięcie ręki. Warto się jednak zastanowić na jakiej wysokości wieszak na ręczniki zawiesimy przy wannie czy też kabinie prysznicowej. Mogą być zawieszone wyżej, niż przy umywalce, aby łatwo było po nie sięgać. To jest jednak uzależnione od domowników, którzy często różnią się wzrostem. Wysokość montażu wieszaków należy dostosować przede wszystkim do najmniejszego użytkownika łazienki. Jeżeli w domu są dzieci można zawiesić dwa rzędy wieszaków – wyżej dla rodziców i niżej dla dzieci.

Możliwości wyboru wysokości wieszaka na ręczniki możemy nie mieć w przypadku wieszaków stojących. Mają one najczęściej wysokość ok. 120-150 cm, chociaż zdarzają się wyższe modele. Jeżeli decydujesz się na taki wariant, sprawdź wcześniej wymiary wieszaka. Jeżeli natomiast zależy Ci na możliwości dowolnego wyboru jego wysokości, zdecyduj się na praktyczne wiszące wieszaki na ręczniki do łazienki.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty