Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak wyczyścić baterie łazienkowe?

Strefa umywalki to centralny punkt każdej łazienek i tym samym jedno z najbardziej wyeksponowanych miejsc w tym pomieszczeniu. Elegancka umywalka wraz z idealnie dobraną baterią może tworzyć wizytówkę całej łazienki, przyciągając spojrzenia gości i ciesząc oczy domowników. Aby jednak tak było, warto zadbać nie tylko o jej wyszukany projekt, ale także o nienaganną czystość.

Jak pielęgnować armaturę w swojej łazience?

Utrzymanie w czystości baterii łazienkowej jest niezwykle ważne, chociaż potrafi być dużym wyzwaniem. Często pojawiają się na niej zacieki z wody, przyczyniające się do powstania uciążliwych plam i osadów na baterii. Wrogiem w walce o lśniące baterie łazienkowe jest też kamień, o który nie łatwo w naszym kraju, ze względu na twardą wodę. Sięganie po mocne środki lub ostre gąbki wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może doprowadzić do powstania odbarwień. Usunięcie delikatnej powłoki, którą pokryta jest armatura, sprawia, że staje się ona wrażliwsza na działanie środków chemicznych oraz korozję. Czym więc nie powinno się czyścić baterii umywalkowych?

Unikać należy wszelkich preparatów:
• na bazie chloru,
• kwasów,
• rozpuszczalników,
• oraz proszków, które mogłyby zarysować delikatną, metalową powierzchnię.

Jak wyczyścić baterie łazienkowe?

Armatura łazienkowa potrafi mieć różne wykończenie. Najpopularniejsze są modele chromowane. To trwały i wytrzymały materiał, który jednak potrafi tracić swój połysk, gdy nie jest regularnie pielęgnowany. Jak należy dbać o chromowane baterie? Najlepiej sprawdzają się miękkie szmatki z mikrofibry. Wystarczy za pomocą namoczonej w wodzie szmatki przetrzeć kran, a następnie wypolerować go drugą, suchą. W tym celu nie powinniśmy używać środków chemicznych na bazie kwasów czy też popularnego roztworu z octu. Najlepszym wyborem jest zakup mleczka lub płynu do mycia armatury łazienkowej. Sposób używania tego typu środków jest prosty - należy nasączyć nimi gąbkę, a następnie przestrzec brudną powierzchnię. Następnie spłukać baterie obficie wodą oraz wytrzeć ją do sucha. Warto powtarzać ten proces przynajmniej raz w tygodniu, natomiast co dwa, trzy dni jedynie polerować kran miękką szmatką, w celu pozbycia się zacieków wody oraz unikania gromadzenia się osadów z mydła.

Coraz popularniejsze w łazienkach są czarne krany marki Cersanit, nadające pomieszczeniom oryginalnego charakteru. Chociaż może się wydawać, że ich pielęgnacja jest trudniejsza ze względu na niestandardowy kolor, jest wręcz odwrotnie. Na czarnej armaturze zacieki wody są o wiele mniej widoczne. Do jej czyszczenia wykorzystuje się miękkie ściereczki oraz tradycyjne detergenty o delikatnym działaniu bez drobinek ścierających, które mogłyby spowodować rysy.

Baterie łazienkowe, które łatwo utrzymać w czystości

Baterie łazienkowe potrafią mieć różne formy i kształty. Jeżeli zależy nam na nienagannej czystości, podczas aranżacji łazienki warto kierować się nie tylko designem, ale też funkcjonalnością danego modelu.

Jeżeli kran ma opływowe kształty, łagodne linie oraz nieco pochyloną wylewkę - na przykład, tak jak baterie umywalkowe z linii LUMI, MAYO czy AVEDO firmy Cersanit - w mniejszym stopniu będzie osadzać się na nim woda, powodująca nieestetyczne plamy. Nowoczesna armatura o ostrych kształtach może być bardzo niepraktyczna podczas codziennego użytkowania, ponieważ każda kropla woda, która na nią spadnie, nie spływa, ale zasycha, tworząc trudny do usunięta osad. Nawet chwilę po wyczyszczeniu znowu wydaje się brudna. Dlaczego warto dokładać starań i dbać o regularną pielęgnację armatury w swojej łazience? Przede wszystkim, aby utrzymać ją w dobrej kondycji estetycznej i mechanicznej

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty