Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak obudować wannę ze schowkami?

Zabudowa wanny ze schowkiem to wielozadaniowy mebel łazienkowy, który przede wszystkim zwiększa przestrzeń do przechowywania. Świetnie sprawdza się w małych łazienkach, gdzie mamy zdecydowanie ograniczony metraż do wykorzystania. W ten sposób zyskujemy dodatkowe półki i szafki na kosmetyki, środki czystości oraz niezbędne akcesoria. Obudowę ze schowkami możemy wykonać samodzielnie, np. z płytek ceramicznych czy płyt meblowych, ale o podwyższonej odporności na wilgoć, jak również zdecydować się na gotowe panele meblowe z zamykanymi szafkami.

Obudowa wanny ze schowkami – zrób to sam!

Najczęściej spotykaną obudową wanny ze schowkami jest wariant z zamykanymi szafkami. Najlepiej sprawdzi się ona w przypadku wanien o zaokrąglonym w kształcie, dzięki czemu pod wanną jest jeszcze dodatkowa przestrzeń z możliwością przechowywania, do obudowy wanny wykorzystujemy płyty kartonowo-gipsowe oraz dowolne płytki pasujące do aranżacji. Dobrze sprawdzają się zarówno wielkoformatowe płytki, jak i również mozaika. Tam, gdzie mają znaleźć się szafki, zastosujemy przesuwne lub uchylne drzwi — w zależności od wielkości wolnej przestrzeni w obszarze wanny.

Obudowa wanny ze schowkami może mieć jednak zupełnie inny charakter. Ciekawie prezentują się półki otwarte, które stanowią element ozdoby wnętrza. To idealne miejsce na ręczniki i koszyki wiklinowe i drewniane z kosmetykami. Szczególnie dobrze prezentują się w przypadku wanien prostokątnych. Chcąc nadać im większej głębokości, trzeba pamiętać, że konieczne będzie poszerzenie krawędzi wanny. Innym wariantem są szuflady pod wanną. Taka zabudowa wanny ze schowkami wymaga jednak odpowiednio dużo wolnej przestrzeni przed wanną, aby możliwe było całkowite wysunięcie szuflady. Wykonanie takiej zabudowy wiąże się z koniecznością wykorzystania odpowiednich systemów szufladowych, a więc prowadnic zabezpieczonych przed korozją.

Gotowa obudowa wanny ze schowkami

Alternatywą dla samodzielnie wykonanej obudowy jest gotowa zabudowa wanny ze schowkami. To panel montowany w przedniej części wanny, wyposażony w kilka otwieranych szafek. Możliwości jest kilka – może być to jeden duży schowek ukryty pod wanną lub mniejsze szafki, np. z wygodną przy otwieraniu funkcją PUSH. Taką obudowę najlepiej połączyć z pasującymi do niego panelami meblowymi bocznymi, jeżeli oczywiście wanna nie jest ograniczona z trzech stron ścianami. Dzięki temu nadamy jej estetycznego oraz spójnego designu. Obudowa wanny ze schowkami ma fronty w różnych kolorach, które z łatwością dopasujesz do frontów szafek w łazience. Całość jest wykonana z materiałów odpornych na wilgoć i bezpośredni kontakt z wodą, przez co zabudowa nie niszczy się na skutek długiej i intensywnej eksploatacji. Ponadto gotowa zabudowa wanny ze schowkami nie zajmuje dużo miejsca, przez co jest świetnym rozwiązaniem do małych łazienek.

Zabudowa wanny ze schowkami stanowi sposób na jeszcze więcej miejsca do przechowywania w łazience. Możesz zdecydować się na zamknięte lub otwarte półki, szafki lub szuflady, wykonać obudowę samodzielnie lub wybrać spośród gotowych paneli meblowych.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty