Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

5 sposobów na obudowę wanny płytkamiAby zaaranżować salon kąpielowy z wolnostojącą wanną, trzeba dysponować dużą powierzchnią. Łazienki zazwyczaj są małymi pomieszczeniami, do których szukamy praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań, pozwalających nam na wykorzystanie każdego kąta. Dlatego też wciąż największą popularnością cieszą się wanny do zabudowy. Zajmują mniej miejsca, ale mogą być również ciekawym akcentem dekoracyjnym w łazience. Jak obudować wannę, aby pasowała do aranżacji, była praktyczna i łatwa w czyszczeniu?

Gotowe panele do wanien

Najprostszym sposobem jest zakup gotowego panelu. Występują w kolorze białym, czyli dokładnie takim samym, jak wanna, przez co tworzą z nią harmonijną i uzupełniającą się całość. Mają różne kształty, dopasowane zarówno do wanien prostokątnych, jak również narożnych. Panele montuje się łatwo i szybko , posiadają powłokę antybakteryjną, która sprzyja higienie i bezpieczeństwu użytkowania. Oprócz gładkich powierzchni są też modele z delikatnymi, dekoracyjnymi zagłębieniami.

Obudowa wanny płytkami

Decydując się na takie rozwiązanie, możemy stworzyć idealnie pasującą powierzchnię do wzoru ściany. Obudowa wanny płytkami nawiązuje najczęściej do stylistyki ścian, wykorzystujemy te same płytki ceramiczne, które zostały ułożone na ścianach w łazience. Jeżeli chcemy ją wyróżnić, możemy zdecydować się na kontrastowy kolor. Przy jednolitym kolorze płytek na ścianie, dobrze sprawdzą się wzorzyste płytki do obudowy wanny i odwrotnie. Płytki ceramiczne cechują się dużą wytrzymałością, nie są też wymagające w pielęgnacji. W celu wykonania takiej obudowy, należy wykonać wcześniej konstrukcję murowaną, styropianową lub z użyciem płyt kartonowo-gipsowych.

Praktyczne panele meblowe

Jak obudować wannę w małej łazience, aby zwiększyć jej funkcjonalność? Alternatywą dla typowych, prostych gotowych paneli są panele meblowe, które posiadają ukryte półki i schowki. Zyskujemy w ten sposób dodatkowe miejsce do przechowywania środków czystości, akcesoriów łazienkowych i kosmetyków. Panele meblowe występują w wersji z frontami połyskującymi w kolorze szarym i białym. Konstrukcja z kolei jest w kolorze drewna. Całość jest zabezpieczona przed wilgocią i wodą.

Dekoracyjna mozaika

To opcja, która bardzo dobrze sprawdza się w przypadku wanien narożnych. Obudowa wanny płytkami o bardzo małych rozmiarach pozwala na stworzenie idealnie dopasowanej powierzchni nawet przy zaokrągleniach, załamaniach i wypukłych elementach. Płytki występują w formie małych kwadracików lub też przybierają inne kształty, np. plastra miodu. Bogactwo kolorów pozwala tworzyć oryginalne aranżacje i połączenia kolorystyczne, łącząc ze sobą różne odcienie tego samego koloru lub też kontrastowe barwy.

Alternatywa dla obudowy z naturalnego drewna i kamienia

W łazience, w której fronty mebli są w kolorze drewna, można stworzyć obudowę wanny z wykorzystaniem płytek imitujących naturalne drewno. To zdecydowanie ociepli aranżację, a w połączeniu z zielonymi dodatkami zapewni efekt przytulnego małego domowego SPA. We wnętrzach o powierzchniach betonowych lub imitujących kamień, bardzo dobrze sprawdzi się obudowa wanny z płytek w kolorze szarym, betonowym lub jasnym kamiennym.

Obudowa wanny płytkami, gotowe obudowy, oryginalna mozaika, drewno i kamień, a może praktyczne panele z dodatkowym miejscem do przechowywania…zaaranżuj wannę idealnie pasującą do swoich potrzeb i stylistyki wnętrza swojej łazienki.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty