Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jaki zestaw podtynkowy?

Urządzanie łazienki, szczególnie takiej o ograniczonej powierzchni nie jest łatwym zadaniem, bowiem należy zadbać nie tylko o jej estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Jednym z elementów zapewniających komfortowe korzystanie z pomieszczenia, bez konieczności niszczenia jego prezencji, jest zastosowanie specjalnych zestawów podtynkowych.

Co powinien zawierać dobry zestaw podtynkowy?

Podwieszane miski WC, choć dziś cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, początkowo nie wzbudzały dużego zaufania nabywców, przede wszystkim ze względu na ich dość lekką konstrukcję. Bardzo szybko jednak wiele osób przekonało się, że dzięki dobrej jakości podtynkowych zestawów cała konstrukcja jest w stanie znieść w wielu przypadkach nawet obciążenie 400 kg.

Najważniejszym elementem zestawu podtynkowego jest oczywiście stelaż, który odpowiada za główną część jego funkcjonalności. Dlatego tak istotny jest nie tylko wybór zestawu podtynkowego najwyższej jakości, ale również dostosowanie stelaża do indywidualnych cech danego pomieszczenia. Obecnie na rynku dostępne są następujące typy stelaży:

• stelaż podtynkowy WC przeznaczony do niskiej zabudowy, pozwalający na stworzenie uniwersalnej i funkcjonalnej ceramiki na niewielkich wysokościach; zestaw podtynkowy niski sprawdzi się przede wszystkim w pomieszczeniach, z których będą korzystały dzieci lub osoby niepełnosprawne;
• zestaw podtynkowy typu slim idealnie sprawdzający w bardzo małych łazienkach (ze względu na mniejszą głębokość niż w przypadku modeli standardowych, odpowiednio niewielka jest jego powierzchnia zabudowy);
• zestaw podtynkowy WC wąski – to model, który najłatwiej ukryć w ścianie
• zestaw podtynkowy narożny sprawdzi się w bardzo małych łazienkach, w których ważne jest zagospodarowanie każdego skrawka wolnej przestrzeni. Bez przeszkód, może być także zamontowany w znacznie większych pomieszczeniach, jako funkcjonalny element wyposażenia.

Decydując się na wykorzystanie zestawu podtynkowego w aranżacji łazienki, należy pamiętać o tym, że w tym przypadku nieco inaczej niż, w klasycznych rozwiązaniach, wygląda konstrukcja spłuczki, choć pełniona funkcja jest dokładnie taka sama.

Każdy zestaw podtynkowy, niezależnie od rodzaju, powinien być wyposażony w śruby, wkręty oraz elementy podłączeniowe.

Czym się kierować w wyborze zestawu podtynkowego

Wybierając zestaw podtynkowy, warto zwrócić między innymi uwagę na to, w ilu miejscach na stelażu będzie montowana miska WC/ bidet - im jest więcej tych miejsc tym lepiej, ponieważ dzięki temu konstrukcja staje się solidna i stabilniejsza. Warto pamiętać także o tym, że przycisk jest jednym z elementów zestawu najbardziej narażonym na uszkodzenia, dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy jeżeli zajdzie taka konieczność nie będzie większych trudności w jego naprawie/ wymianie. Istotne znaczenie ma także okres gwarancji. Z tego względu warto sięgać po produkty znanych i cenionych na rynku producentów, którzy bardzo często oferują nie tylko wyższą jakość, ale również znacznie dłuższy okres gwarancyjny na swoje wyroby (w wielu przypadkach jest to nawet 10-15 lat). Ponadto dostępność części zamiennych, w takim przypadku jest znacznie lepsza.

Wybierając zestaw podtynkowy, należy zwrócić uwagę na masę i rodzaj konstrukcji wykorzystywanej w łazienkowej zabudowie. To bardzo ważne, ponieważ nie każdy stelaż sprawdzi się w przypadku masywniejszej zabudowy (i odwrotnie). Pominięcie tej zasady może być niebezpieczne, bowiem niedostosowanie masy do zabudowy w wielu przypadkach może prowadzić do poważnych wypadków.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty