Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Ściany w przedpokoju - czym je wykończyć?

Często przedpokój traktowany jest jako pomieszczenie przechodnie, które nie musi zachwycać tak jak pozostałe wnętrza. Dlatego wiele osób nie przykłada zbytniej uwagi do urządzenia go i wykończenia, co może okazać się dużym błędem. Przedpokój jest bowiem miejscem, które my i nasi goście widzimy jako pierwsze gdy wchodzimy do domu. Ważne jest wobec tego wrażenie, jakie uczyni on nie tylko na naszych gości, ale także na nas, codziennie powracających do mieszkania i witanych przez pięknie wykończone wnętrze. Czym najlepiej wykończyć przedpokój i jakich materiałów użyć?

Jakie materiały najlepiej wybrać?

Materiały, jakimi wykończony ma zostać hol, powinny nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim odznaczać się wytrzymałością i funkcjonalnością. Wszyscy świadomi są tego, że to właśnie przedpokój jest najbardziej intensywnie używanym pomieszczeniem. Większość osób, wybierających rodzaj materiału, jaki ma być zastosowany do ścian przedpokoju, decyduje się na jeden z poniższych produktów;

• drewno
• płytki ceramiczne ścienne (najczęściej kafelki)
• tapetę
• farbę
• boazerię
• tynki dekoracyjne

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje wady i zalety. Malowanie przedpokoju jest najbardziej uniwersalnym patentem na ściany w przedpokoju. Farby czy tapety mają niestety skłonność do brudzenia się, a skutkuje to koniecznością częstego czyszczenia ścian, co nie należy do najprostszych czynności. Wyjściem jest zastosowanie zmywalnych farb plamoodpornych, jednak nie uchroni to ścian przed obiciami czy innymi uszkodzeniami. 

Ciekawą opcją wydają się drewno lub boazeria, są to trwałe i odporne produkty, które posłużą wiele lat, jednocześnie będąc ozdobą domu. Ważne, aby przy wyborze drewna, zdecydować się na odporne na wilgoć, o którą nietrudno w strefie wejściowej.

Jednak coraz większym zainteresowaniem wśród wielu osób cieszą się płytki ceramiczne. Spowodowane jest to wieloma możliwościami, jakie oferują, a także wytrzymałością na uszkodzenia i niepowtarzalnością. Inspirowane mogą być one betonem, wzorami roślinnymi, motywami geometrycznymi i wieloma innymi.

Wyłożenie ścian przedpokoju kafelkami ceramicznymi zapewni nie tylko dobry efekt, ale przede wszystkim wytrzymałość na uszkodzenia i zabrudzenia - potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości z firmy Cersanit

Inspiracje i motywy dla ścian w przedpokoju

Wybierając motywy i kolory, jakich użyjemy do wykończenia ścian w przedpokoju, warto zdecydować się na jasne barwy. Podyktowane jest to tym, iż najczęściej hole nie mają wielu źródeł światła, panuje więc tam półmrok. Ciemne ściany dodatkowo nadadzą przedpokojowi chmurnego charakteru, dlatego dobrą opcją będzie postawienie na jasne kolory.

Przy wyborze dekorowania ścian za pomocą kafelków ściennych, dostępne są różne opcje do wyboru. Kafelki inspirowane mogą być betonem, drewnem, motywami geometrycznymi, kamieniem, a nawet motywami roślinnymi. Nikt nie jest skazany na monochromatyczne wnętrze. Kafelki ścienne w motywach geometrycznych? Jak najbardziej! Miłośnicy mocnych efektów mogą zdecydować się na płytki w odcieniu turkusu, pragnący stonowanego wnętrza zdecydują się na odcienie beżu, bieli i brązu.

Jeśli urządzający przedpokój pragną wykończyć go drewnem, jednak boją się wilgoci i innych utrudnień, warto zdecydować się na wyłożenie holu kafelkami naściennymi inspirowanymi drewnem. Każda płytka posiadać może bowiem swoją niepowtarzalną grafikę, która odwzorowywać będzie słoje naturalnego drewna.

Dla poszukujących oryginalności, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na surowe płytki betonowe. Łatwe w czyszczeniu, dają możliwość stworzenia tła bazowego dla pozostałych elementów wnętrza. Beton jest surowcem, który od dawna jest wykorzystywany w urządzaniu wnętrz. Daje on niezliczone możliwości, jednocześnie pozostając efektownym, a przede wszystkim trwałym, odpornym i praktycznym.

Wiedząc, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wykańczania ścian przedpokoju, a także będąc świadomym, jakimi materiałami można się posłużyć, każdy jest w stanie stworzyć niepowtarzalne, użytkowe wnętrze. Ściany przedpokoju pomalować można farbami, wyłożyć tapetą lub kafelkami ceramicznymi - to od urządzającego zależy, na jaką opcję się zdecyduje.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty