Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Projektujemy łazienkę w stylu nowojorskim

Wnętrze mieszkania pozwala na odbywanie każdego dnia podróży do naszego ulubionego miejsca na ziemi. Dla niektórych będzie to romantyczna Prowansja, dla innych wielobarwne Maroko, a są też tacy, których fascynuje bogactwo Manhattanu. Łazienka w stylu nowojorskim to jeden z tych przykładów, które udowadniają, jak bardzo ponadczasowa jest elegancja i jak można klasykę zaprezentować w nowoczesnym stylu. We wnętrzu dominują stonowana kolorystyka, szlachetne materiały, meble w klasycznej formie i połyskujące powierzchnie.

Neutralne kolory z odrobiną kontrastu

Łazienka w stylu nowojorskim powinna być jasna. Stosujemy się do zasady wykorzystywania kolorów w proporcjach 70/20/10. 70% stanowi kolor bazowy, którym najczęściej jest biel, écru lub beż. Pokrywamy nimi ściany i podłogi, wybierając np. białe płytki na ścianę i beżowe na podłogę. Możemy również postawić na monochromy i zdecydować się tylko na jedną barwę. 20% to kolor dodatkowy, w tym przypadku może się pojawiać na frontach szafek lub dekorować fragment ściany. Świetnie w tym celu sprawdzi się kolor szary, ale też pudrowy róż, który będzie dobrym wyborem na zaakcentowanie strefy z umywalką. Łazienka w stylu nowojorskim nie jest jednak pozbawiona mocniejszych akcentów kolorystycznych, które stanowią pozostałe 10%. To często fiolet, szmaragd i mięta. Pojawiają się one na akcesoriach łazienkowych, ręcznikach i dekoracjach, np. świecach w szklanych naczyniach.

Eleganckie stylizowane meble

Nowoczesny styl nowojorski pomimo, że cechuje się większą prostotą, to wciąż dominują w nim stylizowane meble, jak szafki na giętych nóżkach, frezowane fronty szafek, opływowe, zaokrąglone kształty, a także dekoracyjne uchwyty, np. w kolorze złotym lub miedzianym. Akcentują mocno elegancki i stylowy charakter wnętrza, nawiązują do Nowego Jorku z przeszłości, który wciąż ukrywa się w zakątkach skąpanego w wysokich wieżowcach miasta. Niektórzy decydują się na bardziej współczesne rozwiązania, czyli szafki o gładkich połyskujących frontach. Szyku nadaje im blask, szczególnie jeżeli jest w kolorze głębokiej czerni.

Łazienka w stylu nowojorskim z „focal point”

Styl nowojorski charakteryzuje się dominacją jednego z elementów wyposażenia wnętrza. To on najbardziej zwraca uwagę i wokół niego dopiero znajdują się inne obiekty. Jest to „focal point”, którym w łazience w stylu nowojorskim może być praktycznie każdy element. Świetnie jako główny bohater prezentuje się wolnostojąca wanna z podłogową baterią w kolorze czarnym lub złotym. Mocnym charakterem wyróżniać się może również umywalka o dużych rozmiarach, kwadratowym kształcie, na szafce ze stylizowanymi frontami, w towarzystwie złotej, bogato zdobionej armatury i lustra w połyskującej złotem ramie. Jeżeli zdecydowałeś się na prysznic, to wyróżnij go ścianą w kolorze jasnego marmuru i zestawem prysznicowym, który będzie w kolorze miedzianym lub złotym.

Nowoczesny styl nowojorski jest odważniejszy, pojawiają się w nim ciemniejsze kolory, czasem również prostsze, geometryczne formy, zastępujące stylizowaną klasykę. Wciąż jednak są dekoracyjne elementy w kolorze złotym, jasne powierzchnie oraz przyciągające uwagę obiekty, będące „focal point”, czyli głównymi bohaterami wnętrza.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty