Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Projekt łazienki w stylu orientalnym

Łazienka inspirowana Dalekim Wschodem przepełniona jest gorącym temperamentem i jednocześnie bizantyjskim przepychem. To nieco eklektyczna aranżacja, w której nietrudno jednak dostrzec harmonię i balans między blaskiem, a spokojem. Styl orientalny cechuje się wielobarwnymi kompozycjami, którym towarzyszą naturalne kolory ziemi. Pojawiają się bogate zdobienia na ścianach i meblach, ale nie brakuje też prostych, klasycznych form. Łazienka zaprojektowana w stylu orientalnym na pewno nie będzie typowym współczesnym wnętrzem. To bardzo przyjemna podróż w czasie i przestrzeni.

Egzotyczne akcenty i kamienne powierzchnie

Egzotyka kojarzy nam się z wielobarwnymi kompozycjami i geometrycznymi wzorami. Styl orientalny jest bogaty w kolory, jednak charakterystyczne są dla niego również bardziej surowe powierzchnie, jak kamień czy drewno. Warto uwzględnić je wszystkie przy aranżacji wnętrza w stylu orientalnym. Do pokrycia podłogi możemy zdecydować się na płytki w kolorze naturalnego drewna, najlepiej w ciemniejszym kolorze, z wyraźnie zaznaczoną strukturą drewna. Do dekoracji ścian wykorzystajmy dwa rodzaje płytek, aby ożywić wnętrze i jednocześnie wyznaczyć poszczególne strefy. Bazowym materiałem niech będą płytki w dużym formacie w kolorze naturalnego kamienia. Może być to jasny marmur lub ciemny, szary granit. Świetnie sprawdzą się też płytki w kolorze betonu, które bardzo dobrze zaakcentują surowość wnętrza. W takim otoczeniu doskonale prezentować się będą dodatkowo płytki w odważnych barwach, jak czerwień, pomarańcz, kolor żółty i zielony, najlepiej w połączeniu. Styl orientalny lubi mozaiki i geometryczne wzory, warto też dać szansę patchworkowym płytkom. W ten sposób podkreśl strefę kąpielową, układając kolorowe i wzorzyste płytki na ścianie pod prysznicem lub obudowując nimi wannę.

Złote akcenty w stylu orientalnym

Wnętrza w stylu orientalnym błyszczą, dlatego w łazience nie może zabraknąć złotego lub/i srebrnego wykończenia. Dobrze prezentować się będzie na dekoracyjnych elementach, jak np. bogato zdobionej ramie lustra oraz lampie wiszącej wykonanej z metalu, np. w kształcie świecznikowym. Złote lub srebrne mogą być ponadto uchwyty przy szafkach, a także akcesoria łazienkowe znajdujące się przy umywalce. W łazience w stylu orientalnym dobrze sprawdzi się ponadto armatura w złotym kolorze jako alternatywa dla chromowanej klasyki.

Stylizowane meble i ceramika

Jeżeli chodzi o meble, to nawiązujemy do przyrody, w której ważnym elementem jest drewno. Właśnie jego unikalność, ciepło i piękno powinny być widoczne we wnętrzu w stylu orientalnym. Wybieramy więc meble z frontami w kolorze drewna, może być ono jasne lub ciemne. Jeżeli zależy nam na mocnym zaakcentowaniu klasyki Bliskiego Wschodu, to meble powinny być stylizowane, na giętych nóżkach i z frezami na frontach. W nowoczesnej interpretacji styl orientalny może być prostszy, a meble w geometrycznych kształtach i z gładkimi powierzchniami. Do dużej łazienki polecamy elegancką wolnostojącą wannę, do mniejszej wannę prostokątną obudowaną płytkami lub prysznic typu walk-in, którego najbardziej wyrazistym elementem będzie ściana mieniąca się w wielu kolorach. W strefie pielęgnacji niech stanie szafka z blatem, a na niej okrągła nablatowa umywalka.

We wnętrzu w stylu orientalnym czuć nietypowy klimat, zdecydowanie inny, niż jest w standardowych europejskich stylizacjach. To czyni go wyjątkowym, przełamuje znaną wszystkim nowoczesną prostotę i modernistyczny minimalizm. Jest kolorowo, z blaskiem i bizantyjską elegancją.

Gdzie kupić nasze produkty