Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Projekt łazienki w stylu greckimBiel i błękit, dodatek słonecznego koloru żółtego, a także beże i odcień pastelowej moreli… - styl grecki charakteryzuje się ciepłem, kojarzącym się nam ze śródziemnomorskimi wakacjami. Może też nawiązywać do czasów starożytności, gdzie we wnętrzach pojawiały się bogatsze zdobienia w formie filarów i sztukaterii na sufitach i ścianach. Inspirując się klimatyczną Grecją, możemy stworzyć styl, który będzie bliższy współczesności lub przeniesie nas w czasie do Antyku. Czego nie powinno zabraknąć w greckiej łazience? Jaka paleta kolorów będzie najlepsza jakie meble i dodatki wybrać? 

Kolory Grecji

Bazą każdej aranżacji są kolory. Każdy styl ma swoją paletę barw, która decyduje o powodzeniu projektu. W greckich stylizacjach najczęściej dominuje błękit i intensywny kolor niebieskiego, nawiązujący do dachów domów usytuowanych na wzgórzach na malowniczej wyspie Santorini. Charakterystycznym kolorem jest też biel, stanowiąca bardzo dobre tło dla bardziej wyrazistych kolorów, wśród których pojawia się niekiedy delikatna zieleń i kolor żółty.

Ściany możemy pokryć niebiesko-białą mozaiką, wybierając płytki o małym formacie. Alternatywą są białe płytki typu metro na ścianach, a na podłodze elegancki beż lub płytki wielkoformatowe w kolorze niebieskim. Jeżeli zależy Ci na zaakcentowaniu antycznej elegancji, zdecyduj się na płytki imitujące naturalny kamień, np. szlachetny marmur. Efekt szykownego wnętrza niczym z antycznej łaźni uzyskasz, uzupełniając aranżację o białą sztukaterię na ścianach.

Ceramika nawiązująca do minionej epoki

Łazienka nie może istnieć bez urządzeń sanitarnych. Aranżując ją w stylu greckim, zastanów się nad klasyczną umywalką na postumencie. Alternatywą jest okrągła umywalka nablatowa, która znajdzie się na blacie imitującym kamień oraz szafce z frontem w kolorze drewna. Towarzyszyć jej będzie bateria stojąca w kolorze miedzianym. Jeżeli decydujesz się na wannę, możesz ją obudować mozaikowymi płytkami. W dużych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się duża wanna symetryczna, nawiązująca do antycznych salonów kąpielowych. Jeżeli wybierasz prysznic, może być z drzwiami otwieranymi i niskim brodzikiem lub typu walk-in bez brodzika i z transparentną szklaną ścianą, za którą znajdzie się miedziana armatura.

Zaakcentuj grecki styl dodatkami

Greckie wnętrza w znaczącym stopniu wypełnia natura. Znajdziemy w nich wiklinowe koszyki, które mogą posłużyć Ci do przechowywania kosmetyków, ale również ręczników i prania. Florystyczne wzory świetnie prezentować się będą np. na ramie lustra. W antycznym klimacie natomiast bardzo dobrze odnajdują się złote zdobienia, a także blask kryształów, które mogą się znaleźć np. na oświetleniu sufitowym. Klimatowi Grecji sprzyjają ponadto świece, również te w szklanych naczyniach. Jeżeli masz więcej miejsca, możesz zastanowić się nad glinianymi wazonami oraz drewnianymi krzesłami czy nawet szezlongiem do odpoczynku.

Poczuj wakacyjny klimat w swojej łazience! Grecki temperament stanowi dobry sposób na powitanie dnia z optymizmem i jego pożegnanie w nastrojowym otoczeniu.

 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty