Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Parawany nawannowe – czyli jak nie nachlapać podczas kąpieli

Parawany nawannowe – czyli jak nie nachlapać podczas kąpieli

Nie ma nic bardziej irytującego, gdy po długiej, relaksującej kąpieli (lub szybkim prysznicu gdy naprawdę nam się śpieszy), musimy jeszcze posprzątać łazienkę i wytrzeć wodę nachlapaną na podłogę. Kto ma na to czas i ochotę? Jak zabezpieczyć się przed takim bałaganem? Nic prostszego – wystarczy zamontować odpowiedni parawan nawannowy. 

Dyskusje o wyższości wanny nad prysznicem, lub prysznica nad wanną, słyszał lub prowadził w zasadzie każdy, kto kiedykolwiek urządzał swoją łazienkę. Choć jednej jedynie słusznej odpowiedzi na ten dylemat nie ma, to – jak powszechnie wiadomo – istnieją pewne uniwersalne recepty mogące stanowić jego rozwiązanie.

W dużych, przestronnych łazienkach zamontować możemy oba modele – i wannę, i prysznic. Ale co z niewielkimi, albo wyjątkowo nieustawnymi pomieszczeniami? W takich wnętrzach optymalnym rozwiązaniem może być albo kabina z naprawdę głębokim brodzikiem, którą poleca się nie tyle dorosłym, co raczej rodzicom myślącym o kąpieli dzieci, albo… wanna z parawanem. 
Przyjrzyjmy się tej ostatniej opcji. Czy parawany nawannowe są praktyczne? Jaki model wybrać? I jak go zamontować, by był stabilny i zapewniał komfort użytkowania?

Rodzaje parawanów

W sklepach budowlanych i salonach łazienkowych bez trudu znajdziemy dziś wiele różnych modeli parawanów nawannowych. Te bardziej ekonomiczne wykonane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Te lepsze jakościowo i zarazem zdecydowanie bardziej eleganckie – z metalowych profili i szkła. Warto tu od razu podkreślić, że zastosowane w parawanach tafle są absolutnie bezpieczne dla użytkowników. W parawanach Easy New firmy Cersanit wykorzystuje się – dla przykładu –  jedynie specjalnie hartowane szkło o grubości 5 mm, które bardzo trudno zbić. Dzięki zastosowaniu w ich produkcji odpowiednich folii, które są trwale sklejone ze szkłem, nawet po jego zbiciu, nie musimy obawiać się ostrych krawędzi i ryzyka skaleczenia. 
Szklane parawany Cersanit mają oprócz względów estetycznych, tę jeszcze przewagę nad modelami z plastiku, że znacznie łatwiej utrzymać je w nienagannej czystości. Obustronnie pokryte są bowiem specjalną powłoką CleanPro, która nie tylko ułatwia czyszczenie, ale również chroni przed osadzaniem się kamienia, a także powstawaniem śladów po palcach.

Do wanien dużych i niewielkich

Parawan Easy New dopasować możemy również do rozmiaru i typu wanny, którą posiadamy. Do tych niezbyt dużych polecane są modele jednoskrzydłowe o szerokości 70 cm (przy wysokości 140 cm). Z kolei przy tych większych i np. asymetrycznych – warto zamontować parawany dwuskrzydłowe (o szer. 115 cm przy wys. 140 cm). W tych modelach jedno, większe skrzydło jest stałe i nieruchome. 
Nie musimy się również martwić o wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Parawany są na trwałe mocowane do ściany, a w przypadku modelu dwuskrzydłowego – również do samej wanny. Obracane o 360 stopni skrzydło zapewnia komfort podczas wchodzenia do i wychodzenia z wanny. Poza tym, pozwala wydzielić z wanny swoistą kabinę prysznicową, a dzięki temu – zapewni jeszcze skuteczniejszą ochronę przed pryskającymi kroplami. Mokra podłoga, bałagan a także ryzyko poślizgnięcia już nam nie grozi. 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty