Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Nowa łazienka bez remontu

Nowa łazienka bez remontu

remont łazienki

Remont łazienki nie kojarzy się dobrze. Naprawa instalacji, wymiana ceramiki, kucie i układanie płytek zawsze oznacza bałagan, koszty i niewygody. A przecież łazienkę można odnowić znacznie łatwiej, szybciej i taniej. Jak? Oto kilka pomysłów na odświeżenie tego wnętrza… bez remontu.

Płytki łazienkowe

Zdecydowanie najtrudniej wymienić w łazience płytki ceramiczne. To zabieg kosztowny i kłopotliwy – wymaga czasu, środków i najczęściej usługi specjalisty. Na szczęście istnieją prostsze sposoby na odnowienie płytek.
O ile kafle są w dobrym stanie – nie kruszą się, nie pękają i nie odpadają, można je przemalować. W ten sposób pożegnamy niemodną kolorystykę i nudne wzory. Dzięki dostępności dobrych jakościowo farb epoksydowych, płytki po dwukrotnym pokryciu wyglądają świetnie i są wytrzymale na działanie wilgoci. Koszt farby to ok. 60 zł za litr, a ilość ta wystarcza na pokrycie ok. 5-8 m2 powierzchni.

Jeśli kolor płytek nam się podoba, a zależy nam jedynie na lekkiej odmianie, tańszym i jeszcze prostszym rozwiązaniem są… naklejki. Umieszczone na wszystkich, lub jedynie kilku płytkach odświeżą wnętrze. Ich kosz to zaledwie kilka złotych. Efekt zaś bywa zachwycający.

remont łazienki - nowa łazienka

Meble łazienkowe

Na ogół w łazience męczy nas nie tyle wygląd, co… nieporządek i brak komfortu użytkowania. Rozwiązaniem tego problemu są funkcjonalne meble i systemy organizacji, które pozwolą utrzymać ład i schludny wygląd całego wnętrza. Podwieszane lub mobilne szafki np. z kolekcji SMART ułatwią sprzątanie podłogi. Odpowiednie meble np. panele do wanny (również SMART) zwiększą przestrzeń do przechowywania. Kosmetyki, środki czystości, a także ręczniki i różne drobiazgi znajdą miejsce w szafkach i szufladach, a my będziemy mogli cieszyć się przestrzenią.

Tylko jak wymienić meble w na ogół niewielkim pomieszczeniu bez konieczności zamawiania ich na wymiar, co na ogół jest dość drogą opcją? Wygodną i niekłopotliwą opcją są systemy modułowe. Dobrym przykładem jest kolekcja MODUO obejmująca meble w różnych rozmiarach i wariantach. Za ich pomocą możemy samodzielnie dopasować zabudowę do specyfiki pomieszczenia – zarówno dużych salonów kąpielowych, jak i niewielkich toalet w bloku. Uniwersalna i modna kolorystyka mebli – biel, szarości i elementy inspirowane dębiną – pasuje do każdej łazienkowej stylizacji.

Ceramika łazienkowa

Widok obitej umywalki, lub trwałego przebarwienia miski toaletowej potrafi zepsuć humor. A przecież, wbrew pozorom, wymiana ceramiki łazienkowej wcale nie jest trudna! Zwłaszcza, że wielość rozmiarów i kształtów pozwala bez problemu dobrać model pasujący do obecnej aranżacji. Zaś nowe systemy montażu ułatwią samodzielne zamocowanie tych sprzętów.
Innym sposobem są sprytne rozwiązania specjalistów. Niewielkie zadrapania lub ubytki np. w umywalce, można uzupełnić za pomocą odpowiednich środków dostępnych we wszystkich sklepach budowlanych. Wystarczy rozrobić masę, nałożyć na ubytek, poczekać aż zaschnie, delikatnie wyszlifować i gotowe!

Dodatki i akcesoria w łazience

Ale to nie wszystko. Nalot na fugach, lub przebarwienie silikonu może drażnić równie mocno, co niemodne płytki. A przecież w tym przypadku, duży remont wcale nie jest konieczny. Fugi bez problemu wyczyścimy za pomocą specjalistycznych preparatów. Silikon zaś można z łatwością wymienić samodzielnie. Wystarczy dokładnie usunąć brudną spoinę – np. wyciąć ją nożykiem. Następnie powierzchnię należy wyczyścić i odtłuścić alkoholem. Na koniec szczelinę należy wypełnić za pomocą pistoletu do silikonu.

Zdecydowanie najłatwiejszym, najtańszym i niekiedy wystarczającym zabiegiem jest wymiana drobiazgów – niewielkich akcesoriów i elementów dekoracyjnych. Wymiana tekstyliów, starej zasłony prysznicowej, mydelniczek i kubeczków na szczoteczki… może kompletnie odmienić wygląd wnętrza. Dobrym przykładem jest lustro. Zamiast starej, obitej lub poszarzałej tafli, wybierzmy model wysuwany SMART. Możliwość przybliżenia i dopasowania położenia lustra sprawi, że poranna toaleta będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. A my, dzięki drobnemu udogodnieniu, być może polubimy łazienkę na nowo. 

Powiązane aranżacje

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty