Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Metamorfoza łazienki – praktyczne sposoby na malowanie płytek łazienkowychRemont łazienki jest zazwyczaj długo planowaną zmianą i często związaną z dużymi kosztami. Zakłada w wielu przypadkach wymianę płytek, które stanowią podstawowe pokrycie ścian i podłóg w łazience. Ich stan nie zawsze jednak wymusza konieczność skuwania i układania nowych. Jeżeli zależy nam na ograniczeniu kosztów remontu łazienki, można zdecydować się na malowanie płytek łazienkowych. W ten sposób możemy zmienić kolor ścian i podłóg, decydując się na dowolny odcień z palety barw. Osiągniemy ciekawy efekt, wybierając dwa kontrastowe kolory, którymi pokryjemy sąsiadujące ze sobą kafelki.

Jak wybrać farbę do płytek ceramicznych?

W łazience panują specyficzne warunki, często mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza, a powierzchnie są narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Jeżeli decydujesz się na metamorfozę łazienki z malowaniem płytek, szukaj farby przeznaczonej do ceramiki. Nie najlepszym wyborem będzie zwykła farba do malowania ścian ze względu na różnice we właściwościach podłoża. Farba do powierzchni ceramicznych będzie lepiej przylegać, a także zapewni odpowiednie krycie. Ponadto, należy zwrócić uwagę, czy jest ona odporna na działanie wilgoci. Jest to podstawowa cecha, jaką warto uwzględnić przy wyborze.

Właściwe przygotowanie podłoża

Malowanie płytek ceramicznych rozpoczynamy dopiero po wcześniejszym przygotowaniu podłoża. Ułożone na ścianie płytki trzeba odtłuścić, pozbywamy się wszelkich tłustych plam, zanieczyszczeń, zacieków i osadów. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że farba nie będzie dobrze przylegać do podłoża. Możemy to zrobić z wykorzystaniem wody, którą mieszamy z niewielką ilością detergentu. Z fug pozbywamy się pleśni, w czym pomoże Ci środek pleśniobójczy.

Malować możemy tylko takie płytki, na których nie ma widocznych rys, pęknięć i ubytków. W niektórych przypadkach konieczne będzie zatem przeprowadzenie prac naprawczych. Przyda się wodoodporna masa do naprawy płytek. Pomoże ona nie tylko pozbyć się rys i innych nieestetycznych śladów, ale również zabezpieczyć podłoże przed wnikaniem wilgoci.

Efektowna metamorfoza łazienki – malowanie płytek na modne kolory

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się z każdym nowo nadchodzącym rokiem. Bardzo trudno jest za nimi nadążyć, jak też niemożliwe jest przeprowadzanie dużych remontów co 12 miesięcy. Malowanie płytek łazienkowych jest świetnym sposobem na zmianę wyglądu łazienki częściej i przy niewielkim koszcie. Ponadto, istnieje paleta ponadczasowych barw, które pojawiają się przy okazji każdego sezonu. W łazience zawsze dobrym rozwiązaniem będzie biel, która optycznie powiększa małe pomieszczenia oraz stwarza ogromne możliwości eksperymentowania z dodatkami. Uniwersalne są też odcienie szarości oraz beże. Jeżeli chodzi o najnowsze trendy, to obserwujemy w nich kolor classic blue, czyli energetyczny granat, pięknie prezentujący się w towarzystwie złota. Dobrym wyborem do łazienki będą też pastelowe barwy, jak delikatny róż czy miętowa zieleń.

Malowanie płytek łazienkowy to szybki i tani sposób na odświeżenie wnętrza. Aby metamorfoza przyniosła jeszcze większy efekt, możemy wymienić akcesoria na nowe, w innym kolorze, uporządkować półki z kosmetykami, umieszczając je w wiklinowych koszach oraz zmienić klosze wiszących lamp nad lustrem.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty