Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Mała łazienka z wanną narożną – urządzamy funkcjonalne wnętrzeWydaje się, że w małej łazience lepszym rozwiązaniem będzie prysznic zamiast wanny. Tymczasem niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić tego pomieszczenia bez wanny, w której można wziąć długą kąpiel i się odprężyć  . Nawet na małym metrażu możemy zmieścić wannę, która niekoniecznie musi być w typowym kwadratowym kształcie. Czasem zastosowanie takiej wanny jest niemożliwe z powodu wąskiego pomieszczenia lub też niewielkiej szerokości ścian. Są więc ciekawe aranżacje małej łazienki z wanną narożną, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń o małych rozmiarach.

Asymetryczna wanna narożna

Mała łazienka z wanną narożną wymaga wyboru takiego modelu wanny, który będzie dopasowany rozmiarami do szerokości ścian. Ponadto w małych pomieszczeniach staramy się wykorzystywać każdy centymetr, dzięki czemu udaje nam się stworzyć wnętrze w pełni funkcjonalne bez konieczności rezygnacji z niektórych elementów jego wyposażenia. W małej łazience dobrze sprawdza się wanna asymetryczna, czyli z bokami o różnej długości. Ma większą pojemność, niż niektóre wanny prostokątne, jednak zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Możemy dopasować ją rozmiarami do krótszych ścian w łazience. Jest to model dostępny niekiedy w bardzo nietypowych kształtach. Może mieć dodatkowo siedzisko, nabierając tym samym większej funkcjonalności.

Umywalka nad wanną

Mała łazienka z wanną asymetryczną stwarza więcej możliwości aranżacji przestrzeni. Możemy zaoszczędzić dużo miejsca, decydując się na montaż umywalki nad wanną. Wybieramy ten obszar, gdzie bok wanny jest najkrótszy. Po zamontowaniu umywalki musimy mieć do niej łatwy dostęp. W ten sposób łączymy ze sobą dwie najważniejsze strefy w łazience – kąpielową i pielęgnacyjną. Dodatkowo warto jest nad umywalką zawiesić lustro, a na sąsiadującej ścianie półkę z kosmetykami

Półki i organizery przy wannie

Jednym z większych problemów małych łazienek jest niedostateczna ilość miejsca do przechowywania. Po wyposażeniu pomieszczenia w urządzenia sanitarne, zaczyna brakować przestrzeni na szafki i półki. Mała łazienka z wanną pozwala na wykonanie praktycznych półek z płytek ceramicznych przy wannie. To alternatywa dla zawieszanych metalowych lub plastikowych organizerów, które są mniej trwałe i wymagają regularnej wymiany. Półki z płytek mogą mieć mniejszą lub większą głębokość. Dla ciekawego efektu wizualnego możemy je dodatkowo podświetlić listwami LED.

Mała łazienka z wanną narożną i jej optyczne powiększenie

Każde małe wnętrze będzie się lepiej prezentowało, jeżeli optycznie je powiększymy. W tym celu ściany pokrywamy białymi płytkami, z kolei na podłodze możemy zastosować kolor szarego drewna lub jasnego betonu. Dobrym wyborem będzie też odcień beżu i écru. Jasne płytki możemy wykorzystać również do obudowy wanny. Zamiast matowego wykończenia szafek nich pojawią się połyskujące fronty. Dodatkowo małe lustro zastąpmy większym, dzięki czemu nadamy pomieszczeniu głębi i efektu przestronności.

Aranżacja małej łazienki z wanną narożną może być dużą przyjemnością, jeżeli dobrze zaplanujemy przestrzeń, sprecyzujemy swoje priorytety i skorzystamy z nietypowych rozwiązań. Przecież nie w każdej łazience umywalka musi znajdować się na szafce z blatem i wanna być w prostokątnym kształcie.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty