Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka w stylu toskańskim

Włoski klimat w łazience – przytulnym i kameralnym pokoju kąpielowym lub dużym prywatnym centrum SPA – pozwala poczuć się wyjątkowo w zaciszu własnego domu. Styl toskański wyróżnia się elegancją, ale też szeroką paletą barw z dominacją brązu oraz beżu, jest stylowy, a jednocześnie zachwycający niewymuszoną nonszalancją, z której są znani Włosi i czego im zazdroszczą społeczności z różnych zakątków świata. We wnętrzu tak urządzonym wytworny szyk spotyka się z ciepłem i rodzinną atmosferą, można poczuć się jak na obrzeżach urokliwej Florencji, skąpanej w słońcu i blasku świateł dekorujących miasto.

Kolory w łazience w stylu toskańskim

Toskania jest regionem Włoch, któremu nie brakuje kolorów. Italia od północy do południa jest bardzo radosnym krajem, co też dostrzec można w aranżacjach ich mieszkań. Łazienka w stylu toskańskim może być zarówno w pastelowych barwach, jak też stonowanych beżach i szarościach. Doskonale klimat Toskanii odzwierciedla kamień i drewno. Chcąc stworzyć idealną bazę dla sprzętów, mebli i dodatków, zdecyduj się np. na płytki ścienne w dwóch kolorach – delikatnym morelowym i białym. Pod prysznicem i na podłodze niech pojawią się płytki imitujące naturalne drewno lub kamień. Dzięki temu stworzysz podstawę dla aranżacji, jednocześnie ciepłej oraz eleganckiej, szykownej i przytulnej, dokładnie takiej, jaka pojawia się najczęściej w krainie toskańskich winnic i średniowiecznych miasteczek.

Podstawowe wyposażenie łazienki

Postaw na klasykę, ale w wersji dekoracyjnej, bardziej zdobionej z wykończeniem, która nawiązuje nieco do minionej epoki. Łazienkę w stylu toskańskim uzupełnij o nablatową umywalkę w okrągłym lub owalnym kształcie, której towarzyszyć będzie złota armatura lub miedź albo mosiądz.. Decydując się na wannę, postaw na  prosty kształt. Jeżeli masz możliwość, wybierz wannę symetryczną z siedziskiem i uzupełnij ją o armaturę o podobnym charakterze, jak przy umywalce. Pralkę i ewentualnie suszarkę ukryj w zabudowie lub szafce.

Dodatki w stylu toskańskim

Każde wnętrze, aby było kompletne, wymaga dekoracji i dodatków, niekiedy niezbędnych, innym razem tylko pełniących funkcję ozdobną. Wśród tych, które znaleźć powinny się na pewno, jest lustro. Najlepszym rozwiązaniem będzie wariant w ozdobnej złotej lub srebrnej ramie. Styl toskański wyróżnia się eklektyzmem, połączeniem różnych, popularnych dzisiaj stylów. Jeżeli zależy Ci na wytwornej elegancji, zdecyduj się na meble z połyskującymi frontami, wsparte na nóżkach i oprawy świetlne udekorowane kryształami. Łazienka w stylu toskańskim może też zostać wypełniona motywami roślinnymi. Pojawiają się one zarówno w donicach w postaci żywych kwiatów, jak i na ręcznikach i dywanikach, pojemnikach na kosmetyki oraz obrazach wiszących na ścianach.

Łazienka w stylu toskańskim to przede wszystkim klasyczna elegancja, która świetnie komponuje się z naturalnymi kolorami, materiałami i roślinnymi motywami. To miejsce emanujące ciepłem, jednocześnie ekskluzywne i zawsze reprezentujące aktualne trendy.

Gdzie kupić nasze produkty