Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jakie wybrać dodatki do białej łazienki z drewnianą podłogą?

Aranżacja łazienki w białym kolorze to często stosowany przez projektantów zabieg, co wynika ze zgodności cech tego pomieszczenia oraz odpowiadającemu im charakterowi bieli. Łazienka ma zazwyczaj niewielką powierzchnię i wymaga optycznego powiększenia. Jest miejscem, które kojarzy się nam ze sterylnością i czystością, cechami, przypisywanymi bieli. Aby nieco ocieplić chłód jasnego wnętrza, podłogę można pokryć drewnem. Alternatywą dla naturalnych desek są ceramiczne płytki drewnopodobne, imitujące wygląd tego materiału. Pozostaje jeszcze wybór dodatków i akcesoriów, aby powstało wnętrze kompletne, funkcjonalne i atrakcyjne.

Monochromatyczna biel

Łazienka musi być wyposażona w niezbędne urządzenia sanitarne, do których należą: umywalka, WC oraz wanna lub kabina prysznicowa z brodzikiem. Charakterystycznym dla nich kolorem również jest biel, najbardziej uniwersalna, pasująca do każdego wnętrza. Do wyboru jest m.in. umywalka wisząca, która stanowi ze ścianą integralną całość dzięki tej samej kolorystyce. Umywalkę wiszącą możemy zastąpić meblową, zintegrowaną z szafką. Front mebla warto jest skontrastować z wszechobecną bielą, wybierając np. odcienie szarości lub też kolor drewna, nawiązujący do wyglądu podłogi. Jeżeli jednak chcemy zachować sterylność wnętrza, front niech przyjmie kolor bieli, o połyskującym wykończeniu.

Podobnie jest w przypadku wc, które również występuje standardowo w białym kolorze. Więcej możliwości eksperymentowania z wykończeniem powierzchni jest przy wannach przeznaczonych do zabudowy oraz kabinach prysznicowych. Wannę możemy zabudować, decydując się na drewniane wykończenie. Kabina prysznicowa może mieć z kolei drzwi z ciemniejszym uchwytem i ramką.

Armatura łazienkowa kontrastowym akcentem białej łazienki

Standardowo występuje w chromowanym kolorze. Armatura łazienkowa jest ważnym z perspektywy zarówno funkcjonalności, jak też wizualnych aspektów elementem wyposażenia wnętrza. Dla kontrastu wybierzmy armaturę łazienkową w czarnym matowym kolorze. Jest to jedno z modniejszych rozwiązań ostatnich sezonów, które  zostało bardzo dobrze przyjęte przez zwolenników nowoczesnych, modernistycznych wnętrz. W ten sposób pomieszczenie uzupełnimy jeszcze jednym kolorem. Sterylna biel uspokojona przez ciepło drewna zyska elegancji, z jaką utożsamiamy czerń. Jeżeli chcemy pozostać przy dwóch kolorach, armatura łazienkowa może mieć kolor biały, będzie tworzyła ze ścianami i urządzeniami sanitarnymi spójną, jednolitą całość.

Dekoracje i akcesoria ożywiające sterylną biel

Biel i drewno tworzą uniwersalne tło dla wzorów i kolorów, w których jest bardzo duża swoboda wyboru. Doskonale komponują się m.in. z kolorami ziemi oraz z naturalną zielenią, która może pojawić się zarówno na dywanikach, ręcznikach, koszykach i pojemnikach na kosmetyki, jak też w donicach pod postacią żywych roślin. Decydując się na czarną armaturę łazienkową, dobrym pomysłem jest wykorzystać czerń też w innych dodatkach, zestawiając ją np. ze złotym lub srebrnym wykończeniem. Kroplą koloru w biało-drewnianej łazience może być także turkus, pomarańcz i pastelowy róż. Ponadczasowe połączenie bieli i drewna w łazience pojawia się w kolejnych trendach w różnych odsłonach. Łazienka w takich kolorach może być zarówno elegancką przestrzenią z czarnym akcentem, jak też przytulnym prywatnym SPA z zielonymi roślinami.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty