Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jakie płytki wybrać do kuchni w stylu prowansalskim?

Przytulna, jasna i mocno nawiązująca do natury, wypełniona zapachem świeżych ziół oraz dekoracjami z motywem florystycznym. Prowansja kojarzy się nam z lawendą, słońcem i sielskim klimatem. Taka jest też kuchnia inspirowana tym regionem Francji. Kuchnia w stylu prowansalskim charakteryzuje się obecnością dużej ilości drewna, z którego wykonane są meble i podłoga. Często pojawia się biel, beż, a także oliwkowe odcienie zieleni. Są zioła w drewnianych doniczkach oraz przeszklenia we frontach szafek. A czym wyróżniać się powinny płytki kuchenne w stylu prowansalskim?

Na podłodze koniecznie drewno

Kuchnia w stylu prowansalskim koniecznie musi być udekorowana drewnem. To materiał, który nadaje wnętrzu mnóstwo ciepła i przytulnego klimatu. Sprawia tym samym, że panuje w nim  domowy i rodzinny nastrój. Alternatywą dla naturalnie drewnianej podłogi są płytki kuchenne w stylu prowansalskim w kolorze drewna. Idealnie odwzorowują jego wygląd i kolor. Są na nich widoczne słoje i sęki. Występują w jasnych barwach, jak ANONWOOD BEIGE oraz ciemniejszych, np. I LOVE WOOD. Taka podłoga pięknie współgra zarówno z drewnianymi frontami szafek charakterystycznych dla typowej Prowansji, jak też szarymi z wyraźnymi frezowaniami, które pojawiają się często w kuchniach prowansalskich w nowoczesnej odsłonie.

Jasne płytki kuchenne w stylu prowansalskim

Płytki w kuchni pojawiają się również na ścianach, szczególnie w obszarze pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami, gdzie ściana jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Kuchnia w stylu prowansalskim powinna być jasna, ciepła i przytulna. Decydujemy się więc na płytki w białym kolorze, np. płytki typu cegiełki, które możemy ułożyć równolegle lub oryginalnie w cegiełkę. Alternatywą są cieplejsze beże, a także kolor brzoskwiniowej pomarańczy. Dobrym wyborem będą też szarości, które doskonale współgrają z drewnianym blatem.

Wzory na ścianach

Styl prowansalski jest bogaty w elementy dekoracyjne. Pojawiają się w nim często florystyczne wzory, a także geometryczne kształty. Płytki kuchenne w stylu prowansalskim występują też w wersji patchworkowej. Imitują skrawki połączonych ze sobą materiałów. Występują w różnych paletach kolorystycznych. Do stylu prowansalskiego najlepiej pasują szarości, delikatne zielenie, brązy i lekkie odcienie pasteli. Na płytkach w nieco odważniejszych odsłonach pojawiają się również florystyczne ornamenty, wśród których głównym bohaterem jest oczywiście fioletowa lawenda. Motyw ten warto wykorzystać także w elementach dekoracyjnych. Świeżą lawendę sadzimy w donicach i stawiamy na parapecie, a także umieszczamy w wiklinowych koszach i zawieszamy nad wyspą. Na ścianie w prowansalskiej przestrzeni pięknie wyglądać będzie również strukturalne zdobienie imitujące koronkę.

W kuchni w stylu prowansalskim jedzenie smakuje jeszcze lepiej. Jest to wnętrze bardzo ciepłe, rodzinne i przytulne. Takiego charakteru nadają mu nie tylko drewniana podłoga i frezowane fronty z przeszkleniami, ale również jasne barwy na ścianach i ornamentowe płytki nad blatem.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty