Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jaki wybrać pisuar do domu?

Pisuar wciąż jest rzadkością w domowych łazienkach, chociaż można go spotkać w nich znacznie częściej niż dawniej. Dostrzeżono jego mnóstwo zalet i korzyści, doceniono jego praktyczną funkcję w łazience, z której korzystają panowie. Zazwyczaj pisuary są w wersji ściennej, a więc przytwierdzamy je do ściany, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca. To umożliwia ich zastosowanie też w małych pomieszczeniach. Wybierając pisuar do domu, zwracamy uwagę na kilka aspektów, szczególnie ważne jest to, aby był on funkcjonalny, a łazienka wygodna i komfortowa w użytkowaniu.

Wielkość pisuaru w domu

Jak każdy element wyposażenia łazienki, powinien być on wizualnie i wielkościowo dopasowany do jej wystroju i metrażu. Pisuar w domu stanowi uzupełnienie standardowego zestawu łazienkowego. Optymalne modele mają ok. 40 cm szerokości i 30 cm głębokości i sprawdzają się praktycznie w każdej łazience. Różnice są widoczne w kształcie. Najlepszym wyborem będzie pisuar o opływowym kształcie, odpowiednio wyprofilowany z otworem u dołu bardziej wysuniętym do przodu. To zdecydowanie ułatwia korzystanie z pisuaru. Często wybieranym modelem jest pisuar ze stelażem podtynkowym. Instalacja jest ukryta w ścianie, wobec czego zajmuje mniej miejsca. Jeśli jednak decydujesz się na klasyczne rozwiązanie, niech pisuar w domu będzie przeznaczony do zawieszenia na ścianie. Tylko w dużych łazienkach można pozwolić sobie na model stojący.

System spłukiwania w pisuarze

Spłukiwanie ma przede wszystkim wymiar praktyczny. Większość modeli posiada spłukiwanie ręczne, cechuje się łatwością użytkowania oraz możliwością wyboru kilku opcji, co przekłada się na większe oszczędności wody. W trakcie zakupu rozważamy rodzaj zbiornika. Może być on klasyczny lub o pojemności 1 litra. Spłukiwanie obsługiwane jest przy pomocy specjalnego panelu z przyciskiem bądź przyciskami, który montujemy na ścianie nad pisuarem, w łatwo dostępnym dla każdego miejscu. Alternatywą jest spłukiwanie automatyczne, czyli uruchamiane tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Pisuar w domu rzadko posiada nowoczesny system spłukiwania automatycznego, jest on częściej stosowany w łazienkach publicznych.

Pisuary bezkołnierzowe

Jest to innowacja znana bardziej z mis WC, ale świetnie sprawdza się również w przypadku pisuarów. Niektóre modele pozbawione są kołnierza, przez co nie tylko nabierają bardziej nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu. Brak zakamarków oznacza łatwość czyszczenia oraz większą dokładność spłukiwania, przez co wnętrze pisuaru jest łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Ponadto, ma to wpływ na ograniczenie kosztów zużycia wody. Spłukiwanie jest dokładniejsze, ale jednorazowo potrzebna jest mniejsza ilość wody.

Są takie osoby, które decydują się również na pisuar dla dzieci. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem mniejszego modelu i montażu na niższej wysokości. Jeżeli jednak ma nam on posłużyć dłużej i korzystać będą z niego też osoby dorosłe, decydujemy się na standardowy pisuar w domu, ale uzupełniamy go o dodatkowe podwyższenie, schodek lub drabinkę.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty