Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jaki wybrać kolor fugi do łazienkowych płytek drewnopodobnych?

W tym roku projektanci wnętrz stawiają na naturę. Trendy te dotyczą zarówno sypialni, salonu, kuchni, jak i łazienki. W każdym z tych pomieszczeń wykorzystują naturalne materiały lub imitujące je odpowiedniki. Dlatego właśnie na popularności zyskały drewnopodobne płytki do łazienki. Jeśli planujesz położyć tego typu płytki w swojej toalecie, to przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego między innymi, jakie fugi będą idealnie pasować do drewnopodobnych płytek.

Fuga – nie lekceważ tego elementu wystroju wnętrz!

Wiele osób podczas urządzania łazienki zwraca uwagę wyłącznie na kolor i wielkość kafelek. Pomijają oni przy tym jeden istotny szczegół, jakim jest fuga. Twierdzą, że jest mało ważna i nie zastanawiają się długo nad jej wyborem. Jest to duży błąd. Źle dobrane kolorystycznie, jakościowo i rozmiarem fugi będą wyglądać niekorzystnie i mogą nawet zepsuć całą aranżację łazienki.

Płytki drewnopodobne do łazienki – jak dobrać do nich fugę?

Zaczniemy od jakości. Łazienka to specyficzne pomieszczenie. Może zbierać się w niej wilgoć, jest narażona na powstawanie grzybów oraz pleśni. Dlatego bardzo ważne jest, żeby fuga zastosowana w łazience, była odporna na te czynniki. Jedne z lepszych fug do łazienki to spoiny cementowe z dodatkiem uszlachetniaczy z tworzyw sztucznych. Bez problemu możesz zastosować je nawet w kabinie prysznicowej. Inną spoiną, która również nadaje się pod prysznic, jest fuga epoksydowa.

Kolejną kwestią jest rozmiar kafelek. Inna fuga będzie pasowała do małych drewnopodobnych płytek FINWOOD ochra mosaic hexagon z kolekcji LOVELY WHITE firmy Cersanit, a jeszcze inna będzie odpowiednia dla dużych płytek ORTOS brown tej samej marki.

Wybierz odpowiedni kolor fugi do płytek drewnopodobnych!

Dobrze dobrana barwa fugi to bardzo istotny aspekt. To właśnie spoina pozwala na uzyskanie perfekcyjnej harmonii w łazience, która cała wyłożona jest płytkami drewnopodobnymi z kolekcji AMBIO. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt, postaw na fugę o ton jaśniejszą niż płytki. Stworzysz w ten sposób jedną spójną całość w swojej toalecie. Do płytek imitujących jasne drewno, takie jak sosna czy naturalny dąb, wybierz fugę w odcieniach delikatnego beżu. Przy ciemniejszych kafelkach, jakimi są odcienie orzecha lub mahoniu, możesz położyć brązową spoinę.

Możesz także wybrać fugę w szarych barwach. Ludzie, którzy chcą uzyskać w swojej łazience harmonijny look, kładą drewnopodobne płytki na ścianach oraz podłodze i decydują się na brązową fugę. Jest to jednak dość trudne zadanie. Łatwiejszym i pewniejszym wyborem jest szara fuga. Nie wyróżnia się ona na tle drewnopodobnych kafelków ściennych i podłogowych, takich jak na przykład AVONWOOD LIGHT BEIGE. Ponadto fuga w szarych kolorach nada Twojej łazience naturalny i zarazem elegancki wygląd.

Wybierając spoiną do drewnopodobnych płytek łazienkowych, możesz także postawić na kontrastujące barwy. Uwydatnisz w ten sposób zarówno kształt, jak i wielkość kafelek. W tym przypadku trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić. Musisz mieć duże poczucie estetyki, żeby w ten sposób nie zepsuć aranżacji łazienki i nie sprawić, żeby była kiczowata.

Szerokość fugi jest równie ważna, co jej kolor.

Zdecydowałeś się na harmonijne wnętrze łazienki? Wybrałeś drewnopodobne płytki i odpowiednią do nich pod względem kolorystycznym fugę? Pamiętaj w takim razie, żeby spoina nie była zbyt szeroka. Nie chcesz przecież, żeby każda płytka była zaakcentowana, a taki efekt uzyskasz bardzo szeroką fugą. Wąskie, prawie niewidoczne fugi sprawią wrażenie spójnej całości. Dzięki takiemu połączeniu zarówno podłoga, jak i ściany Twojej łazienki stworzą idealną imitację drewna.

Gdzie kupić nasze produkty