Jaka podłoga do białej kuchni z drewnianym blatem?
Delikatna, nieco sterylna biel ocieplona naturalnym drewnem to połączenie, które nawiązuje jednocześnie do nowoczesnego minimalizmu, jak również eleganckiej i ciepłej klasyki. Białe fronty szafek kontrastują z drewnianym blatem, dzięki czemu oba te elementy w równym stopniu dominują we wnętrzu. Stwarzają też mnóstwo możliwości w wyborze dodatków i podłogi. Białe kuchnie z drewnianym blatem są jak bazowe konstrukcje, z których powstają aranżacje w stylu modernistycznym, skandynawskim, industrialnym, a nawet glamour. Aby jednak baza była kompletna, potrzebna jest jeszcze podłoga w odpowiednio pasującym do całości kolorze.
Podłoga w kolorze blatu
Podłoga w kuchni musi pasować nie tylko do frontów szafek, ale też do blatu. Jeżeli to właśnie z nim ma tworzyć zgrany duet, zdecyduj się na płytki imitujące naturalne drewno. Mogą być w tym samym lub zbliżonym odcieniu do blatu lub ciemniejszym, aby jeszcze mocniej podkreślić biel na szafkach. Dzięki temu zachowamy ciepłą strukturę drewna i skontrastujemy podłogę z jasną zabudową. Białe kuchnie z drewnianym blatem bardzo często mają ściany między blatem i szafkami wiszącymi pokryte tym samym materiałem, z którego wykonany jest blat. Wtedy drewno nieco bardziej dominuje we wnętrzu. Jeżeli zależy Ci na zdecydowanym podkreśleniu jego roli i maksymalnym ociepleniu aranżacji, to wybór drewna na podłodze pozwoli Ci skutecznie osiągnąć zamierzony efekt.
Prawie efekt total look
Im więcej bieli we wnętrzu, tym bardziej rozświetlone wnętrze. Połyskujące jasne fronty będą idealnie komponowały się z podłogą również w tym samym kolorze. Decydując się na białe płytki, optycznie powiększamy wnętrze, co sprzyja małym pomieszczeniom. Białe kuchnie z drewnianym blatem i jednocześnie z białą podłogą mogą tylko pozornie być typowo modernistycznymi i minimalistycznymi aranżacjami. Drewno subtelnie ociepla wnętrze, z kolei ożywić je możemy dodatkami w mocniejszym kolorze, np. zielenią, granatem lub czerwienią. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze przy połączeniu kuchni z salonem. Ten bardziej wyrazisty akcent kolorystyczny może stanowić spójny mianownik dla obu tych stref o różnym przeznaczeniu.
Biała kuchnia z drewnianym blatem – jaka podłoga, jeżeli nie drewniana i biała?
Niekoniecznie trzeba wykorzystywać kolor, który już znajduje się we wnętrzu. Zarówno biel, jak też drewna są bardzo uniwersalne i stonowane, dlatego można też wprowadzić do aranżacji inny kolor. W tym szlachetnym towarzystwie dobrze prezentują się odcienie szarości. Białe kuchnie z drewnianym blatem i szarą podłogą to rozwiązanie, które wykorzystuje się zarówno przy nowoczesnych aranżacjach, wybierając płytki z połyskiem, jak też industrialnych i loftowych, decydując się na kafelki imitujące beton.
We współczesnych aranżacjach bardzo często pojawiają się kontrasty, dzięki którym wnętrze jest bardziej wyraziste i dynamiczne. Dlatego też tak dużą sławą cieszy się połączenie chłodnej bieli i ciepłego drewna. Tego typu powierzchnie pojawiają się na ścianach, podłogach, ale i meblach, możemy je dowolnie miksować, tworząc aranżacje bardziej klasyczne i ciepłe, chłodne i sterylne lub eklektyczne z elementami charakterystycznymi dla loftowych stylizacji.
Zobacz kolejne porady w tej kategorii
-
Shiny Space Concept
SHINY SPACE to ponadczasowa elegancja, nowoczesność i sznyt glamour - oddana na błyszczącej ... -
Minimalizm w łazience - prostota i konsekwencja
W dzisiejszym zabieganym świecie, poszukiwanie spokoju i harmonii staje się priorytetem. Dlatego coraz ... -
Szare płytki łazienkowe: Przewodnik po stylach, ...
Szare płytki łazienkowe to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych aranżacjach ...