Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zamontować umywalkę nablatową?

Łazienka to pomieszczenie, które zasługuje na wyjątkową oprawę. Nic więc dziwnego, że coraz częściej nasi rodacy wyposażają je w umywalki nablatowe. Taki elegancki element wystroju wnętrza popularny jest zwłaszcza w łazienkach urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym oraz minimalistycznym. Wysunięta na pierwszy plan ceramika łazienkowa dodaje w pomieszczeniach eklektyzmu oraz odrobiny luksusu. Problem pojawia się wtedy, gdy przychodzi do jej montażu... Dlatego podpowiadamy, jak przebiega montaż umywalki nablatowej!

Montaż umywalki nablatowej - podstawowe informacje

"Zdecydowanie dobrą wiadomością jest fakt, iż montaż umywalki najłatwiej jest możliwy do samodzielnego wykonania w domu" - potwierdza producent umywalek nablatowych, firma Cersanit. "Warto także wspomnieć o tym, że wbrew pozorom nie jest on tak bardzo skomplikowany, jak się uważa" - zapewnia jeden z ekspertów. "Odbędzie się to również bez konieczności wzywania fachowca. Wystarczy jedynie wykonać kilka prostych kroków - trzeba jednak wykazać się niezwykłą dokładnością" - podkreśla. - "Brak precyzji może zauważyć bowiem na efekcie końcowym".

Na czym montować umywalkę nablatową?

Dużym plusem umywalek nablatowych jest bardzo duża ilość jej możliwych aranżacji. To z kolei oznacza, że z powodzeniem można je zamontować na różnych materiałach. Zwykle jednak wybór miejsca pada na wybór szafki łazienkowej, na której umywalka nablatowa jest umieszczana. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, kształtach oraz stylach - nie stanowią problemu w dopasowaniu do aranżacji łazienki. Dużą popularnością cieszą się również blaty łazienkowe. Pasują do minimalistycznych i surowych wnętrz. Elegancki blat może posłużyć także jako półka na kosmetyki. Takie funkcjonalne rozwiązanie przyda się w każdej łazience.

Od czego zacząć montaż umywalki nablatowej?

Wybór miejsca pod montaż umywalki nablatowej musi także uwzględniać bliskość instalacji wodnej. Bez swobodnego dostępu do sieci wodnej, ceramika nie będzie mogła zostać podłączona. Na tym etapie dobrze będzie zastanowić się także, czy umywalka ma zostać podłączona do ściany, czy też może z odstępem od niej. Ten wariant sprawdza się jednak tylko w przypadku umywalki nablatowej ze szkliwionym tyłem. W przeciwnym razie łazienka może utracić na swojej atrakcyjności wizualnej. Ważnym aspektem jest również wybór odpowiedniej wysokości montażu. Najlepszy komfort użytkowania zapewnia armatura umieszczona ok. 85-90 cm nad podłogą. Ostatnim krokiem jest zapoznanie się z instrukcją załączoną przez producenta.

Montaż umywalki nablatowej - instrukcja krok po kroku

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest przygotowanie miejsca, a następnie instalacja umywalki. W przypadku większości produktów wygląda to tak:

Krok 1 - Przygotowanie otworu pod umywalkę

Przed montażem umywalki nablatowej należy najpierw przygotować pod nią szafkę lub blat. Jak tego dokonać? Najprostszą oraz najszybszą metodą jest odrysowanie kształtu podstawy umywalki na powierzchni, na której będzie się ona znajdować. Można to zrobić ołówkiem - obrysowując nim dokoła armaturę postawioną na szafce lub blacie. Następnie w tym miejscu trzeba wyciąć otwór. W przypadku montażu baterii umywalkowej nie obędzie się bez wycięcia dwóch identycznych.

Krok 2 - silikonowanie umywalki

Warto stawiać na preparaty przeznaczone do łazienek, które charakteryzują się większą odpornością na wilgoć. Zakupiony silikon należy nanieść w miejsce wykonania otworu na blacie lub umywalce. Po umieszczeniu silikonu na krawędziach, następnie można założyć umywalkę nablatową i pozostawić ją do wyschnięcia na 24 godziny.

Krok 3 - Podłączenie wody

To ostatni z etapów montażu umywalki nablatowej. W tym celu należy podłączyć korek, syfon oraz rurę odpływową. Po wykonaniu tej czynności - można cieszyć się urokami umywalki zamontowanej na blacie.

Gdzie kupić nasze produkty