Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zagospodarować teren wokół tarasu?

Salon, taras oraz ogród powinny wspólnie tworzyć spójną całość, pewnego rodzaju harmonię. Zaaranżowanie wszystkich tych miejsc właśnie w taki sposób nie jest zbyt proste. Szczególnie dużo problemów może przysporzyć zagospodarowanie ogrodu. Jak więc odpowiednio urządzić teren wokół tarasu, tak aby zachwycał i tworzył magiczną aurę?

Dlaczego teren wokół tarasu warto odpowiednio zagospodarować?

Wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego, w jaki sposób zaaranżowany jest taras czy też teren wokół niego. To jednak błąd, ponieważ obie te części stanowią pewnego rodzaju przedłużenie tych pomieszczeń, które znajdują się w domu. Są reprezentacyjnymi elementami na zewnątrz, dlatego też nie warto o nich zapominać.

- Mają być ostoją w trakcie ciepłych, letnich dni. Nieść wypoczynek dla domowników, ale i prezentować się godnie podczas wizyty gości - przyznaje specjalista ds. kontroli i jakości z firmy Cersanit. - Nie należy więc pomijać ich podczas aranżacji domu. Zasługują na taką samą uwagę, jak salon, jadalnia czy kuchnia.

W jaki sposób zagospodarować ogród wokół tarasu?

Zagospodarowanie w odpowiedni sposób terenu wokół tarasu jest niezwykle istotne, tak samo, jak zaaranżowanie wnętrza domu. Ogród powinien być niejako przedłużeniem stylu, Jaki właśnie reprezentuje wspomniany taras. Należy więc tę kwestię odpowiednio przemyśleć. To nie jest bowiem łatwa sprawa - konieczne jest dopasowanie aranżacji wedle gustu domowników. Niektórzy preferują styl nowoczesny, surowy, a inni stawiają na motywy kwiatowo-drewniane, które będą świetnie komponować się z roślinami wokół.

Styl industrialny doskonale prezentuje się z dużymi lampami w postaci kul oraz płytkami tarasowymi lub ceramicznymi, wykonanymi z materiałów odpornych na wszelkie czynniki zewnętrzne. Najlepiej, jeśli będą w kolorach kontrastujących, czarnym albo białym. Do tego można pomyśleć o zasadzeniu różnych, niespotykanych często, roślinach.

Spójność przede wszystkim

Niezależnie od tego, jaki styl prezentuje taras, ważne aby przestrzeń wokół niego była z nim spójna. Jeśli więc jest on urządzony w konwencji nowoczesnej, również i ogród wokół niego powinien reprezentować podobną aranżację. Podobnie należy postępować na przykład w przypadku stylu rustykalnego. Zagospodarowanie zarówno tarasu, jak i balkonu czy też terenu wokół nich wymagają pewnego rodzaju spójności. W ten sposób będą niejako tworzyć całość, która będzie każdorazowo zachwycać nie tylko domowników, ale i gości.

Drewniane konstrukcje dla podkreślenia naturalizmu

Już od wielu lat prywatne ogrody i przestrzeń wokół tarasów są łączone z elementami drewnianymi lub też wzorowanymi na drewno. Po pierwsze, doskonale prezentują się z różnymi gatunkami kwiatów i roślin. Posadzka świetnie łączy się z trawnikiem, podkreślając spójność z naturą. Z płytek tarasowych można stworzyć pewnego rodzaju ścieżkę, a wzdłuż niej postawić lampy solarne, które dodatkowo będą oświetlać ją po zmroku, tworząc oryginalną atmosferę. Nadadzą się do tego oczywiście płytki ceramiczne, odporne zarówno na duże mrozy, jak i wysokie temperatury.Jeśli natomiast domownicy uwielbiają roślinności, perfekcyjnym pomysłem będzie zasadzenie roślin pnących, na przykład wspinających się po konstrukcji tarasu lub też po specjalnej kratce.

Płytki nie tylko na tarasie!

Czy jest coś piękniejszego od ogrodu, po którym można przejść się wyznaczoną ścieżką? Płytki ceramiczne nie muszą być tylko i wyłącznie na tarasie. Można je również zastosować na trawniku. Ich nieregularne położenie sprawi, że w efektywny sposób połączą się z zielenią rosnącą wokół. Dodatkowo można przejść się nimi po własnym ogrodzie, bez obawy o zniszczenie trawy.

Płytki - bez względu na to, jaki styl reprezentuje taras - powinny być duże i posiadać jednolitą nawierzchnię. W ten sposób idealnie wpasują się do ogrodu - zarówno małego, jak i dużego. Dla stylu nowoczesnego najlepiej sprawdzą się płytki ceramiczne ciemne, natomiast w stylu tradycyjnym, rustykalnym - płytki jasne lub też drewnopodobne.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty