Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak wydzielić sypialnię w salonie?

Wiele osób żyje w mieszkaniach o małym metrażu. Aranżacja niewielkich powierzchni może być niekiedy trudna. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób urządzić sypialnię w salonie tak, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna.

Jak zaplanować sypialnię w salonie?

Zanim przejdziemy do spraw aranżacyjnych, na samym początku należy wziąć pod uwagę kwestie organizacyjne. Dużą rolę odgrywa tutaj metraż pomieszczenia. Jeżeli nie ma w nim miejsca na ustawienie łóżka, warto zastanowić się nad zakupem kanapy z funkcją spania. W sytuacji, w której mamy do dyspozycji większy metraż możemy pomyśleć nad wstawieniem łóżka. Czasami w celu oszczędności miejsca należy pójść na kompromis i np. zrezygnować ze zbyt dużego mebla.

Sposoby urządzenia salonu z funkcją spania.

Jednym z częściej wybieranych sposobów na zagospodarowanie sypialni w salonie jest umieszczenie w niej wersalki, bądź rozkładanej kanapy. Sprawdzą się one np. podczas wizyty gości. Jeśli metraż pozwala na wstawienie łóżka, można z nim stworzyć otwartą, bądź zamkniętą kompozycję. Odważniejszym pomysłem będzie antresola, dzięki której możliwe jest uzyskanie dodatkowego miejsca. Standardową opcją będzie natomiast zostawienie łóżka na widoku lub zakrycie go za regałem albo panelem.

Rozdzielenie stref.

Równie ważne jest przemyślenie, czy przestrzeń ma być oddzielona, czy otwarta. W pierwszym wypadku możemy skorzystać z paneli dekoracyjnych, które oddzielą sypialnię od salonu. Może to być również ścianka z karton-gipsu, bądź szafa. Z kolei w drugim przypadku, można ustawić meble sypialniane niedaleko salonowych. Możemy tutaj zastosować różne kolory ścian, czy dywany, które delikatnie zaznaczą, gdzie jest jedna strefa, a gdzie druga.

Zalety przestrzeni, która jest oddzielona.

Dzięki oddzieleniu od siebie sypialni i salonu domownicy zyskają nieco prywatności. Zastosowanie ścianki, czy paneli dekoracyjnych sprawi, że zyskamy w pewnym sensie dodatkowe niezależne pomieszczenie. Korzystając np. z ażurowych paneli dekoracyjnych, nadamy nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale również wpuścimy więcej światła do sypialni.

Zalety przestrzeni, która jest otwarta.

Zastosowanie otwartej przestrzeni będzie dobrym pomysłem w pomieszczeniach, które są niewielkie, a także nie posiadają zbyt wiele źródeł naturalnego światła. Zaletą otwartej przestrzeni jest więc odpowiednie oświetlenie salonu oraz sypialni. Taka aranżacja jest również prostsza do wykonania, ponieważ nie jest konieczne kupowanie dodatkowych elementów. W sytuacji, w której domownikom znudzi się wygląd pokoju, będą mogli w prosty sposób go zmienić.

Odważne pomysły na aranżację.

Jednym z nich jest z pewnością zbudowanie antresoli. Wymaga ona jednak wysokiego sufitu. Sprawdzi się ona w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ łóżko znajdzie się na górze. Kolejnym pomysłem jest rozdzielenie sypialni od salonu za pomocą przesuwanych drzwi, bądź zasłony. Te dwie ostatnie opcje dadzą nieco prywatności.

Podsumowanie.

Dobranie odpowiedniego wyposażenia i dekoracji sprawi, że sypialnia połączona z salonem będzie wyglądać przytulnie i atrakcyjnie. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie tutaj produktów marek: Cersanit oraz Opoczno, które sprawią, że wnętrze nabierze charakteru i nie będzie nudne. Osoby zainteresowane produktami tych dwóch firm, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stron Cersanit, a także Opoczno.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty