Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak wybrać wąską szafkę do łazienki – aranżacje

Mała łazienka kojarzy się w znaczącym stopniu z ograniczeniami, niewielkimi możliwościami aranżacyjnymi i problemem z miejscem do przechowywania. Aranżując ją, koncentrujemy się przede wszystkim na podstawowym wyposażeniu, czyli sprzętach sanitarnych, których nie może w niej zabraknąć. A jakie meble najlepiej się w niej sprawdzą, zapewnią więcej miejsca do przechowywania i jednocześnie nie pozbawią jej użytkowników swobody poruszania? Dobrym wyborem będzie wąska szafka do łazienki – wysoka i o mniejszej szerokości.

Mała łazienka w nowoczesnej aranżacji

Cechy nowoczesności to przede wszystkim minimalizm oraz prostota. Aranżacje wnętrz są pozbawione zbędnych elementów, jednocześnie jednak zapewniają wygodę oraz podwyższony komfort użytkownikom. W małych pomieszczeniach dominuje przede wszystkim biel i inne jasne kolory, optycznie powiększające wnętrze. Całość skoncentrowana jest na monochromatycznym wystroju, a więc zazwyczaj jest to jeden kolor, który przełamany zostaje mocniejszymi akcentami np. w dodatkach. Wśród białych ścian i podłóg w nowoczesnym wnętrzu bardzo dobrze prezentować się będzie biała wąska szafka do łazienki. Fronty niech będą lakierowane, z wysokim połyskiem, pozbawione uchwytów, o gładkiej powierzchni. Jeżeli decydujemy się jednak na uchwyty, najlepszym wyborem będą klasyczne, w chromowanym kolorze, pasującym do armatury łazienkowej. Jeżeli armatura jest czarna, zdecydujmy się na uchwyty również w ponadczasowej czerni. Lekkości aranżacji nadadzą nóżki, na których wsparta będzie szafka. Pamiętaj jednak, aby utrzymać pod nią czystość oraz porządek.

Kontrastowa wąska szafka do łazienki

Biel i jasne szarości popularne w nowoczesnych wnętrzach można przełamać ciemniejszymi kolorami, które będą z nimi efektownie kontrastować. Jeżeli zależy Ci na eleganckiej stylizacji, zdecyduj się na wąski słupek do łazienki z szarymi, połyskującymi frontami i bokami w kolorze naturalnego drewna. W tym przypadku warto  zrezygnować z uchwytów, zamieniając je na system „push”. Połyskujące powierzchnie dobrze odbijają światło, co również sprzyja optycznemu powiększeniu małej przestrzeni. W tym samym kolorze wybieramy też inne szafki i półki. W małych łazienkach stosuje się często szafki podumywalkowe, które pozwalają na połączenie dwóch elementów – miejsca do przechowywania oraz niezbędnej umywalki.

Ciepło drewna

Jesteś zwolennikiem przytulnych wnętrz, preferujesz bardziej klasykę, niż chłodną nowoczesność? Postaw na wyposażenie w kolorze naturalnego drewna. Wspaniale prezentuje się ono w towarzystwie beżowych i kremowych ścian oraz podłóg w kolorze jasnego brązu. Wąska szafka do łazienki pokryta fakturą drewna to też idealnie komponujący się z drewnem na ścianach element wyposażenia wnętrza. Wąską, wysoką szafkę w takim kolorze możemy połączyć z szafką podumywalkową w tym samym klimacie lub też stworzyć zestaw nowoczesnej klasyki, czyli drewno w towarzystwie połyskującej bieli.

Nie bez znaczenia jest wyposażenie szafek, a zatem  zagospodarowanie ich wnętrza. Słupek do łazienki może mieć w środku półki z możliwością regulacji wysokości, a niekiedy dodatkowo szuflady. Mebel występuje w wersji z jednymi i dwoma otwieranymi drzwiczkami.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty