Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie łazienkowe nad lustrem?W łazience praktycznie zawsze planujemy oświetlenie główne, czyli sufitowe oraz dodatkowe, czyli oświetlenie łazienkowe nad lustrem czy też w innych strefach, wymagających doświetlenia, np. przy wannie. Światło przy lustrze jest szczególnie ważne, ponieważ to właśnie w tym miejscu wykonujemy codziennie zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne. Jest istotny dla kobiet, którym zależy na estetycznym makijażu i mężczyzn, dbających o swój zarost w domowym zaciszu.

Funkcjonalny kinkiet

Jest to najczęściej występujące oświetlenie łazienkowe nad lustrem, ponieważ cechuje się zarówno praktycznym i funkcjonalnym charakterem, jak też dekoracyjnym oraz ozdobnym. Zazwyczaj ma wydłużony poziomo kształt, jest w kolorze chromowanym, chociaż występują też modele w innych barwach, np. białej i czarnej. Taka lampka nad lustro do łazienki może mieć różny kierunek świecenia. Niektóre świecą do góry, inne na boki, a są też takie, w których światło jest skierowane do dołu. Zaletą pierwszego rozwiązania jest bezpieczeństwo dla oczu, kinkiet świecący do góry nie wywoła nieprzyjemnego efektu „oślepienia”. Aby jednak dobrze doświetlało strefę pielęgnacji i higieny, musi wyróżniać się silnym źródłem światła. Jeżeli zależy Ci na naprawdę dobrym oświetleniu twarzy, zdecyduj się na kinkiet, którego światło skierowane jest w dół. W przypadku modeli z kierunkiem świecenia na boki, mamy do czynienia z kompromisem, który okazuje się szczególnie dobrym rozwiązaniem w męskiej łazience.

Lampka nad lustro do łazienki…, a może dwie lub trzy?

Alternatywą dla długiego, pojedynczego kinkietu będzie reflektor z jednym źródłem światła przy oświetleniu w zabudowie sufitu podwieszanego.  Jego charakterystyczną cechą jest możliwość zmiany kierunku świecenia. Można więc dostosować ilość docierającego do twarzy światła, adekwatnie do aktualnych potrzeb. Lampa nad lustro do łazienki w formie reflektora jest zazwyczaj małych rozmiarów. Można więc zamontować na ścianie kilka punktów świetlnym, zazwyczaj będą dwa, a przy większych lustrach trzy, a nawet cztery.

Sufitowe wiszące nad lustrem

W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej pojawia się wiszące oświetlenie łazienkowe nad lustrem, które jest montowane na suficie. Są to lampy wiszące o długim zawieszeniu, które punkty świetlne mają na wysokości górnej krawędzi lustra. Czasami też ich długość jest zróżnicowana, aby stworzyć oryginalny i nieszablonowy efekt wizualny. Tego typu oświetlenie jest podobne do tego, które montujemy nad stołem w jadalni. Światło jest skierowane do dołu, co jest dużą zaletą tego rozwiązania. Kolejną to kwestie wizualne. Możemy zdecydować się na druciane oprawy lub też w stylu glamour, udekorowane połyskującymi kryształami. We wnętrzach, w których dostrzec można wyraźne wpływy natury, pięknie prezentują się lampy drewniane.

Oświetlenie zintegrowane z lustrem 3 w 1

Dla osób mających niewielkie łazienki, funkcjonalnym rozwiązaniem jest lustro z oświetleniem LED połączone z szafką. W ofercie Cersanit odstępne są szafki lustrzane z wbudowanym panelem LED podświetlającym taflę lustra. Takie połączenie jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem 3 w 1: szafka, lustro plus oświetlenie.

Światło nad lustrem w łazience powinno mieć barwę naturalną, która oświetla skórę, nie przekłamując kolorów. Jest to ważne m.in. podczas wykonywania makijażu. Oprawy muszą charakteryzować się wysokim poziomem szczelności, odpornością na wodę i wilgoć..

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty