Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić małą łazienkę w bloku z wanną i pralką?Łazienki w blokach to często minimalistyczne pomieszczenia, mające zaledwie 3-5 m2, na których musimy zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty sanitarne, ale też meble do przechowywania. Jednocześnie w łazience musi pozostać odpowiednia ilość miejsca do swobodnego poruszania się przynajmniej jednej osoby. Koniecznie muszą się w niej znaleźć wanna i pralka, oczywiście łazienka nie będzie kompletna i funkcjonalna, jeżeli zabraknie w niej umywalki i wc. Dobrze zaplanowana przestrzeń i wybór właściwych sprzętów i mebli sprawi, że mała łazienka w bloku z wanną będzie dobrze służyła domownikom.

Wizualnie powiększamy wnętrze

Mała łazienka z wanną i pralką nie musi na równie małą wyglądać. Dzięki jasnym powierzchniom, połyskującym frontom oraz lustrom na ścianach optycznie powiększymy minimalistyczne wnętrze. W tym celu wybieramy płytki w kolorze mleczno-białym, piaskowym, beżowym, ale też delikatnych pastelach, np. różu czy z dodatkiem miętowej zieleni. Kolory płytek można ze sobą dowolnie miksować, co pomoże Ci dodatkowo wyznaczyć poszczególne strefy w łazience. Zieleń pojawiająca się na ścianie przy wannie, na pewno zdecydowanie ociepli wnętrze. Unikamy jednak mocnych i wyrazistych akcentów kolorystycznych. Mała łazienka w bloku z wanną powinna też mieć jasną podłogę, jednak niekoniecznie białą czy beżową. Wnętrze będzie przytulniejsze, jeżeli ułożymy na podłodze płytki imitujące naturalne drewno.

Przestrzeń optycznie powiększą lustrzane i błyszczące powierzchnie. Efekt spotęguje ułożenie na podłodze płytek po przekątnej, a  na ścianie poziomo.

Wanna prostokątna i asymetryczna

Nie chcesz rezygnować z wanny, która kojarzy Ci się z komfortem w łazience. Jeżeli pomimo małej powierzchni koniecznie musi się w niej znaleźć, to zdecyduj się na wannę asymetryczną, charakteryzującą się bokami różnej długości. Dzięki takiej konstrukcji przy krótszym boku możesz zamontować na ścianie nad wanną umywalkę, tworząc rozwiązanie 2w1. Mała łazienka w bloku z wanną może mieć też prysznic, a właściwie wannę z funkcją prysznica. Wystarczy, że wyposażysz ją w parawan nawannowy.

Na niewielkim metrażu zmieści się też wanna prostokątna o wymiarach 140x70 cm. Jest wystarczająco funkcjonalna, a przy tym zajmuje niewiele miejsca. Chcąc wykorzystać maksymalnie jej potencjał, zdecyduj się na panel meblowy do wanny z ukrytym schowkiem i szafkami. Dzięki temu możesz zrezygnować z dodatkowych szafek wolnostojących.

Mała łazienka z wanną i pralką w zabudowie

Przy aranżacji i planowaniu małej łazienki przyda się oszczędne podejście do przestrzeni. Pralkę możesz zabudować, umieszczając ją pod blatem, który stanowi element większej konstrukcji meblowej. Obok mogą znaleźć się praktyczne szafki, z kolei na blacie miejsce na umywalkę. Nad zabudową meblową wystarczy też miejsca na lustro, a nawet wiszące półki.

Mała łazienka z wanną i pralką wymaga opracowania dobrego planu. Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń, w tym również tą, która znajduje się nad pralką, zawieszając na ścianie szafkę lub półki. Wanna niech będzie krótsza, jednak asymetryczna, aby można było zwiększyć jej funkcjonalność, np. montując nad nią umywalkę. Przy dobrej organizacji przestrzeni pozostanie nawet miejsce na kosz na bieliznę, np. ustawiając go nad pralką w zabudowie.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty