Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić małą łazienkę w bloku z piecykiem gazowym?



Obecność piecyka gazowego w łazience może utrudnić aranżację wnętrza zgodnie ze swoim planem i założeniami. Jest to stosunkowo duże urządzenie, wielkości pojemnej szafki. Można zatem uznać, że przez piecyk tracimy nieco miejsca do przechowywania. Ponadto, jego wygląd nie wpisuje się w większość stylów wnętrzarskich, zazwyczaj odbiera wnętrzu estetyki, niż jej dodaje. Piecyki gazowe są jednak wciąż obecne w naszych mieszkaniach, nie możemy się ich pozbyć, ponieważ odpowiadają za podgrzewanie wody. Jest jednak kilka sposobów na ich ukrycie.

Zabudowa piecyka

Piecyk najłatwiej jest zabudować, chociaż trzeba przy tym spełnić kilka warunków. Konieczne jest wykonanie odpowiednich szczelin wentylacyjnych w celu umożliwienia wymiany powietrza. Zabudowa pozwoli Ci jednak zachować spójność aranżacyjną, dzięki czemu wnętrze będzie prezentowało się estetycznie i zgodnie z Twoimi założeniami. Piecyk umieszczamy w szafce o takim samym wyglądzie – kolorze i wzorze, jak inne meble w łazience. Jest on zawieszony na ścianie, więc pozostaje nam jeszcze miejsce do wykorzystania pod urządzeniem w zabudowie. Może tam stanąć pralka lub też muszla WC. Bardzo często piecyk jest montowany blisko wanny, która się pod nim znajduje. Dobrym wyborem jest również większa szafka, np. wąska, lecz wysoka. Dzięki temu jest w niej miejsce zarówno na piecyk, jak też środki czystości, kosmetyki, ręczniki i inne potrzebne akcesoria łazienkowe.

Ukryty we wnęce

Wnęki traktujemy jako utrudniające aranżacje elementy infrastruktury. W niektórych przypadkach okazują się jednak bardzo pomocne, można w nich ukryć to, czym nie chcemy chwalić. We wnęce możemy umieścić piecyk gazowy. Nie wypełni on całej jej przestrzeni, dlatego pozostaje jeszcze miejsce np. na kosz na pranie. Możesz również wykonać pod piecykiem półki, np. z płytek ceramicznych. Ustawisz na nich dekoracyjne koszyki z kosmetykami, pudełka ze środkami czystości lub po prostu ułożysz ręczniki, które będą pełniły dodatkowo funkcję dekoracyjną. Wnękę możesz ponadto zasłonić, np. zwijaną  żaluzją lub roletą. 

Jako element wystroju wnętrza?

Piecyki gazowe występują dzisiaj w kilku wzorach. Najpopularniejsze są klasyczne, białe o prostokątnym kształcie. Mają prostą konstrukcję, nawiązującą do nowoczesnego designu. Możemy taki piecyk potraktować jako element wyposażenia wnętrza. Odpowiednim dla niego miejscem będzie przestrzeń nad pralką lub ściana obok umywalki. Ciekawym sposobem jest połączenie go z wiszącymi szafkami z białymi połyskującymi frontami, z którymi będzie tworzyć jednolitą płaszczyznę. Mniej wyraźnie zaznaczy swoją obecność w łazience, jeżeli ściany pokryjemy białymi płytkami. W niektórych aranżacjach widoczna instalacja jest jak najbardziej pożądana. Dotyczy to stylu industrialnego i loftowego, cechujących się surowością i obecnością naturalnych materiałów. Piecyk gazowy dobrze odnajdzie się wśród płytek imitujących naturalny beton, metalowych szafek i miedzianej armatury.

Jeżeli nie możemy się go pozbyć, należy go ukryć lub zaakceptować jego obecność w łazience. Nie pasuje do stylizacji Twojej łazienki? Postaw na zabudowę, nie będzie widoczny, ale będzie spełniał swoją funkcję. Możesz również wykorzystać wnękę lub po prostu wpasować piecyk w styl retro lub industrial.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty