Jak urządzić łazienkę z pralnią?
Może być osobnym pomieszczeniem, ukrytą w szafie w przedpokoju przestrzenią, jednak najczęściej znajdziemy ją w łazience. Pralnię może tworzyć tylko pralka bądź też kilka innych elementów, które sprawiają, że otrzymujemy bardzo przydatną w każdym domu przestrzeń. Bardzo wiele zależy od ilości wolnego miejsca, jaką dysponujemy. Jednak nawet niewielki metraż, ale dobrze zaplanowany, pozwoli nam zaaranżować funkcjonalną pralnię, będącą integralną przestrzenią łazienki lub odseparowaną od niej strefą.
Dyskretna pralnia w łazience
W większej łazience mamy możliwość wydzielenia osobnej strefy, którą przeznaczymy na pralnię. Wykorzystajmy do tego np. przesuwne drzwi, nieprzezroczystą szklaną ścianę, parawan lub po prostu wysoki mebel, którym może być regał z pojemnikami do przechowywania kosmetyków, akcesoriów łazienkowych, ręczników i środków do prania. W takim miejscu koniecznie musi znaleźć się pralka, coraz częściej też decydujemy się na suszarkę. Nie może zabraknąć również kosza na pranie. Ciekawym rozwiązaniem jest zwijany sznurek do suszenia prania. To suszarka, którą wieszamy na ścianie. Sznurek chowa się w specjalnej plastikowej obudowie.
Pralnia pod umywalką
Nie musisz dysponować dużą łazienką, aby zaaranżować w niej przestrzeń do prania. Idealnym do tego miejscem jest strefa z umywalką. Wybieramy model nablatowy, aby możliwy był montaż blatu najlepiej na szerokości całej ściany. Pod blatem umieszczamy pralkę i suszarkę, a także zamykaną szafkę z koszem na pranie i środkami do prania. Pralkę i suszarkę również możemy ukryć, zabudowując je w zamykane szafki.
Wnęka dobrze wykorzystana
Jest to dobre miejsce zarówno na wannę i prysznic, jak też pralkę. Jeżeli masz wnękę w łazience i nie możesz się zdecydować, na co ją przeznaczyć, zaaranżuj w niej mini pralnię. W wąskiej wnętrze układamy wszystkie elementy w pionie. Na samym dole staje pralka, nad nią suszarka lub kosz na pranie. Jeżeli pozostaje nam większa szczelina pomiędzy urządzeniami i ścianą, to wypełniamy ją półkami na środki i akcesoria do prania. Szersza wnęka stwarza znacznie więcej możliwości, ponieważ możemy w niej układać poszczególne elementy zarówno w pionie, jak i poziomie. Zmieścimy zatem pralkę, suszarkę, kosz na pranie i praktyczne półki.
Pralnia na całej ścianie
Możesz sobie pozwolić na zaaranżowanie pralni na jednej ze ścian swojej łazienki. Wykorzystaj do tego modułowe meble. Całą ścianę pokryj półkami i szafkami o różnej wielkości. Na dole niech będzie większa przestrzeń na pralkę oraz kosz na pranie. Mniejsze, najlepiej zamykane półki, mogą znajdować się wyżej, to miejsce na środki do prania. Przydadzą się ponadto szuflady, w których możesz przechowywać czyste ręczniki. Dobrym pomysłem jest też montaż specjalnych wieszaków na deskę do prasowania, suszarkę rozkładaną i żelazko.
Pralnia w łazience nie musi być duża, jednak warto stworzyć taką strefę gospodarczą, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki. W jednym miejscu masz zarówno pralkę, jak też środki do prania oraz kosz na bieliznę i brudne tkaniny.
Zobacz kolejne porady w tej kategorii
-
Shiny Space Concept
SHINY SPACE to ponadczasowa elegancja, nowoczesność i sznyt glamour - oddana na błyszczącej ... -
Minimalizm w łazience - prostota i konsekwencja
W dzisiejszym zabieganym świecie, poszukiwanie spokoju i harmonii staje się priorytetem. Dlatego coraz ... -
Szare płytki łazienkowe: Przewodnik po stylach, ...
Szare płytki łazienkowe to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych aranżacjach ...