Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić łazienkę hotelową?

Goście hotelowi zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracają uwagę na łazienkę, czy jest ona odpowiednio wyposażona, czysta i ciekawie urządzona. To właśnie jej aranżacja w znaczącym stopniu determinuje ostateczny wybór gości. Łazienki hotelowe z reguły mają niewielki metraż, chociaż w dużych apartamentach zdarzają się przestronniejsze wnętrza. Nie potrzebujemy jednak wyposażać ich we wszystkie sprzęty i meble, które są nam potrzebne w łazience prywatnej w naszych domach.

Jasne płytki w dużym formacie

Jeżeli chcemy, aby łazienka hotelowa wydawała się nieco większa, niż jest w rzeczywistości, na podłodze i ścianach układamy płytki w jasnych kolorach. Dobrym wyborem będzie ponadczasowa klasyka, czyli biel z połyskiem. Takie wykończenie dodatkowo odbija światło i pogłębia efekt przestronności. Elegancji nadadzą płytki inspirowane szlachetnym marmurem. Zamiast bieli możemy wybrać beż lub kolor écru, wnętrze będzie bardziej przytulne. Aby łatwiej było utrzymać łazienkę  hotelową w czystości, decydujemy się na wielkoformatowe płytki z mniejszą ilością fug.

Podstawowe wyposażenie łazienki hotelowej

Wyposażenie łazienki hotelowej w znaczącym stopniu zależy od wielkości pomieszczenia, ale też standardu hotelu. Zazwyczaj jest to prysznic w klasycznej wersji, czyli z brodzikiem i kabiną prysznicową. Chcąc zaoszczędzić miejsca, montujemy kabinę przesuwną. Często spotykane są kabiny narożne, pozwalające na zagospodarowanie całego pomieszczenia. Zdarza się, że w łazienkach hotelowych pojawiają się wanny, co wymaga jednak nieco większego metrażu. Aby połączyć dwie funkcje, warto jest zdecydować się na wannę z parawanem nawannowym, który pozwoli korzystać  niej, jak z prysznica. W nowoczesnych stylizacjach pojawiają się prysznice typu walk-in. Nie mają one brodzika, a odpływ umieszczony jest w podłodze. Zajmują mniej miejsca, idealnie wpisują się w minimalistyczny charakter wnętrza, a dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. Co więcej,  w łazience hotelowej musi znaleźć się umywalka, najlepiej nablatowa z szafką na kosmetyki. Nad nią koniecznie niech zawiśnie lustro z oświetleniem. Pamiętajmy również o WC. Aby uniknąć trudnych zabrudzeń, wybierz muszlę bezkołnierzową z montażem podtynkowym. 

Akcesoria do łazienek hotelowych

W łazienkach hotelowych również mogą pojawić się akcesoria o praktycznym i dekoracyjnym charakterze. Są to np. kubki na szczoteczki do zębów oraz dozowniki do mydła. Najlepiej jeżeli będą z jednego zestawu. Przytulny klimat osiągniemy, uzupełniając jasne płytki podłogowe dywanikiem z dłuższym włosiem w kontrastowym kolorze. Aranżacje łazienek hotelowych nie muszą być uniwersalne i o typowym wyglądzie. Możemy kierować się konkretnym stylem wnętrzarskim. W łazience industrialnej nie powinno zabraknąć metalowych elementów, np. ozdobnego grzejnika i czarnych opraw oświetleniowych. W skandynawskich wnętrzach często pojawiają się wiklinowe kosze na kosmetyki. Aranżacje łazienek hotelowych możemy uzupełnić o dekoracyjne haczyki i wieszaki, a nawet rośliny w ozdobnych donicach.

Łazienki hotelowe muszą być praktyczne, funkcjonalne, zawsze czyste i estetyczne. Ich standard oraz wyposażenie zależy już od samego hotelu. Trzeba jednak je traktować jako integralne pomieszczenia z pokojami hotelowymi, więc urządzamy je zawsze w tym samym stylu.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty