Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak tanim kosztem odnowić łazienkę, nie wymieniając kafelków?Do salonu możemy kupić nową sofę, w jadalni wymienić obrus, w sypialni udekorować łóżko ozdobnymi poduszkami… - a jak odświeżyć i odnowić łazienkę, rezygnując jednocześnie z dużego remontu związanego z wymianą płytek? Nie potrzebujesz dużego budżetu, aby Twoja łazienka zyskała nowy wygląd. Jej metamorfozę przeprowadzisz, zmieniając kolor kafelek, wymieniając fronty szafek bądź po prostu dodając kilka dekoracji, dzięki którym wnętrze zyska nowy wygląd. 

Malowanie płytek

Płytki wraz z upływem czasu mogą się niszczyć. Szczególnie produkty gorszej jakości pękają i tracą swój intensywny kolor, pojawiają się na nich nieestetyczne przebarwienia i trwałe zabrudzenia. Nie planujesz jednak ich wymiany, ale wymagają one odświeżenia. Płytki można malować, do czego przeznaczona jest specjalna farba do płytek. 
W pierwszej kolejności płytki trzeba dokładnie umyć wodą z dodatkiem środka czyszczącego. W miarę możliwości pozbywamy się wszystkich zabrudzeń. Następnie korzystając z papieru ściernego, wyrównujemy delikatnie ich powierzchnię, po czym usuwamy powstały pył. Teraz przyda się denaturat, którym przecieramy delikatnie płytki. Pokrywamy ich powierzchnię farbą gruntującą, a następnie farbą epoksydową w wybranym kolorze. Pamiętaj o tym, aby wcześniej zabezpieczyć wszystkie meble i sprzęty.
Alternatywą są naklejki na płytki. Są bardzo łatwe w aplikacji i występują w wielu wzorach. Niektóre firmy oferują również możliwość samodzielnego wykonania projektu. Naklejki są w różnych rozmiarach, dopasowanych do wszystkich formatów płytek. Możesz pokryć nimi wszystkie kafelki lub tylko wybrane. 

Wymiana frontów i uchwytów

Płytki w Twojej łazience są jeszcze w bardzo dobrym stanie, jednak pomieszczenie straciło już swój charakter i potrzebuje zmian. Stosunkowo tanim rozwiązaniem jest zakup nowych frontów do szafek. Jeżeli dotychczas były one w klasycznej bieli, może jest to dobry moment, aby zdecydować się na mocniejszy turkus. Szary kolor zamień na drewno, ocieplając w ten sposób wnętrze swojej łazienki. Jeżeli wydaje Ci się, że w pomieszczeniu jest zdecydowanie za ciemno, nowe fronty niech będą w kolorze białym o połyskującym wykończeniu. 
Inną opcją jest wymiana uchwytów przy szafkach. Klasyczne podłużne w kolorze chromu zamień na czarne gałki. Jednym z ciekawszych trendów ostatnich sezonów są uchwyty skórzane. Mogą być one też mocniejszym akcentem kolorystycznym, np. w wersji żółtej, czerwonej lub zielonej. 
 

Mała zmiana, duży efekt

Nie zawsze potrzebne są duże metamorfozy. Czasami wystarczy dodać jakiś element do wnętrza, aby prezentowało się zupełnie inaczej. Kosmetyki stojące na blacie przy umywalce pochowaj do wiklinowych koszyków. Uniwersalne beżowe ręczniki zamień na zielone lub pomarańczowe, do których dopasuj kolorystycznie akcesoria łazienkowe, jak dozownik na mydło i kubek na szczoteczki. Twoja łazienka potrzebuje dobrej, pozytywnej energii? Postaw na florystyczne wzory, np. na dywaniku przy wannie i ręcznikach, a na blacie przy umywalce postaw drewnianą doniczkę z zieloną rośliną. 
Zamiast kosztownego remontu ze skuwaniem płytek, pomaluj je lub uzupełnij o specjalne naklejki. Odświeżysz łazienkę, decydując się na wymianę niektórych elementów lub uzupełnienie wnętrza o nowe dodatki. Całość zajmie Ci nie więcej niż jeden dzień. 
 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty