Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak odkazić łazienkę

Jak skutecznie odkazić łazienkę, aby była miejscem bezpiecznym dla zdrowia?

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. Aby czuć się w niej dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie, należy ją regularnie czyścić. Dokładne odkażenie przestrzeni, pozwoli pozbyć się niechcianych zarazków z pomieszczenia. Jak skutecznie dezynfekować łazienkę, aby bez obaw z niej korzystać?

Czysta przestrzeń w trosce o siebie i najbliższych

Panująca pandemia koronawirusa powoli dokonuje zmian w naszych nawykach. To, co w szczególności się zmienia to nasze podejście do porządków i czystej przestrzeni. Wirus, który utrzymuje się w pomieszczeniach oraz zostaje na przedmiotach uświadamia, jak istotne jest dbanie nie tylko o siebie, lecz również o przestrzeń, w której się znajdujemy. Bardzo ważna jest regularna dezynfekcja miejsc wspólnych dla rodziny. Odkażanie łazienki jest o tyle istotne, że jest to pierwsze pomieszczenie, z którego korzystamy po powrocie z zewnątrz. Często przed umyciem rąk, nieświadomie dotykamy różnych przedmiotów w łazience, na których osadzają się bakterie i wirusy. Systematyczne odkażanie pozwoli pozbyć się drobnoustrojów oraz stworzyć z łazienki bezpieczną przestrzeń. 

Dezynfekcja miejsc wspólnych

Z umywalki, sedesu oraz wanny lub prysznica korzysta każdy domownik. Bez regularnego odkażania, jesteśmy narażeni na bezpośredni kontakt z różnymi bakteriami. Po każdym użyciu kranu w umywalce, spłuczki, baterii wannowej, bądź słuchawki prysznicowej warto dokładnie zdezynfekować dotykaną przez nas powierzchnie. Najlepsze środki do odkażania to takie, które są na bazie alkoholu, wody utlenionej oraz sody oczyszczonej. Rzeczą, z której korzystają wszyscy domownicy jest również ręcznik do wycierania dłoni. Ważne jest, aby prać go w odpowiedniej temperaturze – minimum 60 st. Celsjusza. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na to, że niebezpieczne bakterie pojawiają się wszędzie tam, gdzie nie przestrzegamy zasad higieny, czyli również w mydelniczkach, kubkach oraz gąbkach. Aby uniknąć rozmnażania się bakterii w łazience kluczowe jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Dlatego po sprzątaniu warto zostawić uchylone drzwi do łazienki.

Odkażanie umywalek, wanien i brodzików

Powierzchnie w łazience trzeba myć często, najlepiej po każdym użyciu. Pomoże to zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się groźnych dla zdrowia infekcji, takich jak zakażenie koronawirusem. Umywalki, wanny oraz brodziki najlepiej czyścić łagodniejszymi środkami w żelu. Dzięki swojej konsystencji dobrze trzymają się czyszczonej powierzchni, a zatem szybko zabijają zarazki. Regularne i dokładne czyszczenie łazienki jest o tyle ważne, że we wszelkich wilgotnych zakamarkach, oprócz drobnoustrojów, zbiera się również pleśń i grzyb. Co więcej, łazienka „przyciąga” do siebie bakterie ze względu na podwyższoną w niej temperaturę w porównaniu do reszty pomieszczeń. Do trudnodostępnych miejsc warto użyć preparatu dezynfekującego w sprayu. Spryskiwacz ułatwi rozpylenie środka czyszczącego do wszystkich miejsc. Należy pamiętać również o myciu ścian oraz podłogi. Jednym z najskuteczniejszych środków czyszczących jest połączenie gorącej wody, mydła i wybielacza. Dzięki temu łazienka będzie lśnić jak nowa!
 

Kluczowy element – czyszczenie sedesu

Niedezynfekowana muszla klozetowa to jedno z największych zagrożeń znajdujących się w łazience. Aby była ona miejscem bezpiecznym dla zdrowia, sedes w szczególności powinien być starannie czyszczony środkiem dezynfekującym, najlepiej kilka razy dziennie. Używany przez kilka osób staje się siedliskiem bakterii. Aby sprzątanie było efektywne, a zarazki skutecznie likwidowane, warto każdego wieczoru wlać do muszli trochę środka dezynfekującego, rozprowadzić go szczotką i pozostawić do rana. W odkażaniu pomogą również zawieszone w muszli specjalne kostki, płyny lub żele, które zawierają środek wybielający i dezynfekujący. Jednak tym, co ma obecnie ogromne znaczenie jest dezynfekcja deski klozetowej po każdym użyciu. Pamiętajmy, aby wszelkie czynności sprzątające dokonywać w rękawiczkach ochronnych. Dzięki temu łazienka staje się miejscem bezpiecznym, a my pozostajemy zdrowi!
 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty