Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak oddzielić kuchnię od salonu?

W polskich domach od kilku lat trwa powrót tendencji do oddzielania pomieszczeń. Dawniej modne kuchnio-jadalnie obecnie stają się przeżytkiem. Coraz częściej ich posiadacze zastanawiają się nad tym jak oddzielić kuchnię od salonu? Nic więc dziwnego, że sięgają po różnego rodzaju przesłony, przepierzenia, a nawet i ścianki działowe. A może jesteś w trakcie zmiany wystroju i zastanawiasz się nad tym, czym oddzielić kuchnię od salonu? Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, jak można oddzielić otwartą kuchnię od jadalni lub pokoju dziennego.

Jak oddzielić salon od kuchni?

ścianka oddzielająca – rozwiązanie popularne zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Zdaniem jednego z ekspertów ds. wystroju wnętrz najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania, wykonane z lekkich materiałów. Znakomicie nadają się do tego ścianki działowe wykonane z płyty kartonowo – gipsowej. Jej ogromną zaletą jest fakt, iż bez większego problemu można ją dopasować do indywidualnych potrzeb. W dodatku można ją śmiało pomalować, czy udekorować". Ścianki działowe są łatwe w montażu i nie wymagają użycia narzędzi typu: wiertarka. Stanowią one elegancki element wystroju wnętrza oraz są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Kuchnia i salon osobno – zalety

Do najważniejszych argumentów za oddzieleniem kuchni i salonu należą:

• Ograniczony przepływ zapachów z kuchni – zwłaszcza jeżeli zastosuje się również nowoczesny okap kuchenny;
• Łatwiejsze "ukrycie" nieporządku w zlewie i nieładu, jaki powstaje w trakcie gotowania;
• Zwiększenie przestrzeni roboczej – zwłaszcza w przypadku barów i wysp kuchennych;
• Polepszenie akustyki pomieszczenia – zwłaszcza jeżeli obydwa pomieszczenia są małych rozmiarów.

Czym oddzielić kuchnie od salonu – meble

Popularnym rozwiązaniem jest również wykorzystanie mebli, którymi oddziela się te dwa pomieszczenia. Najczęściej są to:

Stół

Proste i pomysłowe rozwiązanie dla osób, które chciałyby wykorzystać meble, które już posiadają w domu. Wystarczy postawić na granicy stref (między kuchnią a salonem) stół, a pomieszczenie stanie się bardziej spójne. Jest to o tyle funkcjonalne, że w razie potrzeby stół można przekształcić w dodatkowy blat roboczy. Stół sprawdzi się także w przypadku bardzo małych mieszkań.Trzeba jednak pamiętać, że kluczowy jest tu wybór wielkości stołu.

Regał

Dużą praktycznością charakteryzuje się także użycie regału. Umieszczenie go pomiędzy kuchnią a salonem, oddzieli te dwa pomieszczenia, a także posłuży do przechowywania innych akcesoriów, książek, czy przyrządów kuchennych. Może on również posłużyć do stworzenia małej czytelni – wystarczy jedynie postawić przy nim wygodny fotel i stolik z lampką.

Jak oddzielić kuchnię od salonu – inspiracje

Zastanawiasz się nad tym jak efektownie oddzielić kuchnię od salonu?

Znakomitym, a w dodatku niezwykle stylowymi są rozwiązania takie jak:

Wyspa kuchenna

Jest to nie tylko niezwykle efektowne – ale również wyspa zwiększa przestrzeń roboczą w kuchni. Może również posłużyć jako nowoczesny stół, przy którym cała rodzina będzie wspólnie jadła posiłki. Dodatkowa przestrzeń może również posłużyć jako miejsce do odrabiania lekcji bądź do wspólnych gier i zabaw w gronie najbliższych. To niezwykle szykowne rozwiązanie, nic więc dziwnego, że jest ono tak często wykorzystywane w domach hollywoodzkich gwiazd. Wyspa kuchenna jest świetnym dodatkiem do wnętrz urządzanych w stylu industrialnym i skandynawskim.

Barek

Wyjątkowy pomysł na aranżację mieszkań, w których życie domowników skupia się głównie w jednym miejscu – kuchnio-salonu. W wypadku dużych barków warto również zainwestować w zakup akcesoriów barmańskich, które staną się ozdobą mieszkania.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty