Duża łazienka – nieskończona ilość możliwości
Duża łazienka – nieskończona ilość możliwości
Duża łazienka to marzenie każdego z nas. Kojarzona z ogromną wanną i nieograniczonym miejscem do przechowywania kosmetyków rozbudza pragnienie posiadania idealnego wnętrza, spełniającego wszystkie nasze wymagania. Wielkie metraże to nieskończona ilość możliwości aranżacyjnych, ale także spore wyzwanie. Doradzamy jak urządzić jej przestrzeń, aby była przytulna i nie przytłaczała swoim rozmiarem.
Zero dylematów – wanna i prysznic
Brak ograniczeń to jeden z niewątpliwych atutów wielkich metraży. Jeśli zawsze marzyliśmy o pokaźnych rozmiarów wannie, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z rozwiązania jakim jest prysznic, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszym wnętrzu pojawiły się oba te elementy wyposażenia. Oprócz wanny i prysznica w pomieszczeniu bez obaw możemy umieścić także praktyczny bidet, który doskonale sprawdzi się jeśli z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze. W pokojach kąpielowych mamy również szansę, aby zapomnieć o codziennych walkach o umywalkę. Łazienkę warto zaprojektować tak, aby znalazły się w niej dwa stanowiska z bardzo funkcjonalnym szerokim blatem, na którym umieścimy łazienkowe akcesoria. Jeśli jednak zależy nam na stworzeniu dodatkowego miejsca do przechowywania pomyślmy o szafkach podumywalkowych, w których ukryjemy podręczne akcesoria. Aby zachować spójność aranżacyjną wybierzmy identyczne modele ceramiki. Najlepiej, jeśli będą one dopasowane stylistycznie do wanny, toalety czy bidetu.
Więcej nie znaczy lepiej
Duże metraże zachęcają do aranżacyjnych szaleństw. Odważne kolory, fantazyjne printy, niebanalne struktury płytek czy nieoczywiste materiały wykorzystujmy jednak ostrożnie. Co prawda w większym pomieszczeniu z pewnością możemy pozwolić sobie na bardziej niestandardowe rozwiązania niż w niewielkiej łazience w bloku, ale zbyt duża ilość przyciągających wzrok elementów może sprawić, że poczujemy się przytłoczeni. Dlatego zachowajmy zdrowy umiar. Aby stworzyć przytulny salon kąpielowy postawmy na oszczędność wzorów i kolorów. Wybierzmy ciepłe odcienie płytek i neutralne kolory mebli. Modne połączenie inspirowane światem natury będą stanowiły płytki ceramiczne imitujące beton połączone z meblami w kolorze dębu lub szarego lnu oraz w tym sezonie dodatkami w stylu boho. Jeżeli wolimy postawić na mocne akcenty, bezpieczna kolorystyka będzie stanowiła doskonałą bazę do eksperymentów ze wzorami i fakturami. Matowe lub błyszczące kafle strukturalne urozmaicą wnętrze, a finezyjne szklane inserta z botanicznymi motywami dodadzą mu elegancji.
Subtelna odsłona dużej łazienki
Nowoczesne pokoje kąpielowe coraz rzadziej swoim charakterem przypominają tradycyjne łazienki. Często urządzane z wyraźnym podziałem na strefę pielęgnacyjną (mokrą) i wypoczynkową (suchą), skrywają w swoich wnętrzach elementy bardziej kojarzone z garderobą czy salonem. Komody, wygodne fotele, praktyczne toaletki oraz żyrandole wprowadzą do wnętrza nieco luksusu, ale sprawią również, że poczujemy się w nim bardziej przytulnie. Nietypowe dla łazienki elementy wyposażenia połączone z odważnymi kolorami kafli oraz ich designerskimi formami (np. w kształcie heksagonów czy daszków) sprawią, że wnętrze nabierze awangardowego charakteru. A odpowiednie rozmieszczenie sprzętów pozwoli na wykonywanie różnych czynności jednocześnie, w jednym miejscu.
Zobacz kolejne porady w tej kategorii
-
Shiny Space Concept
SHINY SPACE to ponadczasowa elegancja, nowoczesność i sznyt glamour - oddana na błyszczącej ... -
Minimalizm w łazience - prostota i konsekwencja
W dzisiejszym zabieganym świecie, poszukiwanie spokoju i harmonii staje się priorytetem. Dlatego coraz ... -
Szare płytki łazienkowe: Przewodnik po stylach, ...
Szare płytki łazienkowe to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych aranżacjach ...