Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Toalety bezkołnierzowe, czyli jak zachować maksimum higieny

Toalety bezkołnierzowe, czyli jak zachować maksimum higienyHigiena – to absolutna podstawa w każdej łazience. Jak sprawić, by jej utrzymanie stało się maksymalnie proste i nie wymagało wysiłku? Bo przecież nikt nie lubi sprzątania, ani tym bardziej uciążliwego i czasochłonnego szorowania… Odpowiedzią są nowoczesne rozwiązania – m.in. bezkołnierzowe miski toaletowe, które łatwiej utrzymać w czystości i to bez konieczności stosowania silnych detergentów. 

Jaka jest idealna łazienka? Na to pytanie każdy z nas ma nieco inną odpowiedź. Mamy różne opinie na temat kolorów, stylów w jakich można utrzymać aranżację, zastosowanych materiałów, wyposażenia… Jednak w jednej kwestii jesteśmy absolutnie zgodni – idealna łazienka musi być absolutnie czysta. Dotyczy to każdego jej elementu – również tych najbardziej newralgicznych jak toaleta.

W powszechnym mniemaniu, z uwagi na swoje funkcje, miska toaletowa jawi się jako najmniej higieniczny element wyposażenia łazienki. Uważamy ją za siedlisko bakterii i szkodliwych mikroorganizmów. Jak jednak pokazują badania, opinia ta nie zawsze i nie do końca jest prawdziwa. Zwłaszcza jeśli korzystamy z miski bezkołnierzowej – czyli takiej, w której wyeliminowano trudno dostępne zagłębienie pod górną krawędzią.

Z kołnierzem i dlaczego bez?

Aby uchronić łazienkę (i użytkowników) przed rozpryskiwaniem się wody podczas spłukiwania, tradycyjne miski toaletowe wyposażane są w tak zwany kołnierz. Projektowane są one w taki sposób, by ich górna krawędź była niejako wywinięta do wewnątrz w kształt litery C. Tworząca się w ten sposób szczelina, co prawda stanowi skuteczną barierę dla wody, ale również… staje się idealnym siedliskiem dla wszelkiego rodzaju bakterii. A to dlatego, że na ogół nie sposób jej dokładnie wyczyścić. I to nawet przy użyciu odpowiednio wyprofilowanej szczotki i silnych detergentów.
W efekcie, mimo wszelkich wysiłków jaki wkładamy w mycie, w kołnierzu po jakimś czasie tworzy się osad, w którym drobnoustroje mają doskonałe warunki do rozwoju. A to bezpośrednio zagraża zdrowiu wszystkich domowników.
A przecież tak nie musi być. Dowodem są bezkołnierzowe miski toaletowe Cersanit z technologią CleanOn o super gładkiej powierzchni.
Odpowiednie wyprofilowanie ceramiki pozwoliło wyeliminować konieczność tworzenia kołnierza. I to przy zachowaniu wszelkich walorów funkcjonalnych. Przemyślane i przetestowane profilowanie misek bezkołnierzowych gwarantuje odpowiednie spływanie wody podczas spłukiwania (i to bez rozchlapywania), a co więcej – również dokładniejsze opłukanie wnętrza miski i to mniejszą ilością wody. Jak to możliwe? Silny strumień jest bardziej efektywny, nawet gdy płynie znacznie krócej niż w tradycyjnych systemach. W efekcie uzyskujemy same korzyści – mamy czystą toaletę, a jednocześnie:
•    oszczędność wody, co nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne,
•    mniejsze wydatki – na wodę i detergenty,
•    a także znacznie łatwiejsze sprzątanie.

W wielu wydaniach

Co ważne, miski toaletowe z technologią CleanOn Cersanit dostępne są w wielu wariantach. Do wyboru mamy popularne kompakty, jak również miski podwieszane, które pasują do systemów podtynkowych. Rozwiązanie znajdziemy w kilkunastu kolekcjach marki. Są to m.in. ARTECO, CREA, CASPIA, CITY, CARINA, COLOUR, COMO, EASY, ETIUDA i PARVA.
Tak szeroka oferta ceramiki utrzymanej w różnych stylach pozwala na wybór modeli, które będą idealne pasować do aranżacji wnętrza i wpiszą się w nasze oczekiwania zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty