Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Przycisk do stelaży – jaki wybrać?

Przycisk do stelaży – jaki wybrać?Przyciski spłukujące to jedyne widoczne z zewnątrz elementy cieszących się rosnącą popularnością stelaży podtynkowych. Wybierając je, kierujemy się zazwyczaj względami estetycznymi, a przecież różnią się one między sobą również budową i funkcjonalnością. Do wyboru mamy przyciski pneumatyczne i mechaniczne. Czym się różnią i który wybrać?

Decydując się na stelaż podtynkowy, zazwyczaj koncentrujemy się na parametrach technicznych samego mechanizmu i estetyce przycisku spłukującego. Wychodzimy bowiem z założenia, że system musi działać sprawnie – być cichy i niezawodny, przycisk zaś ma przede wszystkim dobrze wyglądać. W konsekwencji, traktując przycisk jako element dekoracyjny, rozważamy więc głównie jego aspekty wizualne. Czy słusznie? Niekoniecznie.
Okazuje się bowiem, że i w przypadku przycisku do wyboru mamy różne rozwiązania, determinujące m.in. komfort użytkowania czy wytrzymałość. W sklepach znajdziemy dwa główne typy przycisku – mechaniczny i pneumatyczny.

Ten pierwszy to najprostszy, można powiedzieć klasyczny typ przycisku. Może być pojedynczy, lub podwójny, a do jego uruchomienia potrzebne jest jedynie naciśnięcie z niewielką siłą odpowiedniego miejsca. Przyciski pneumatyczne działają nieco inaczej – lżej i ciszej. Po ich wciśnięciu sprężone powietrze w mieszku uruchamia zawór spustwy. Wysokiej jakości zawór pneumatyczny zapewnia stabilne i powtarzalne działanie systemu. W efekcie praca przycisku jest bardziej komfortowa.

Co ważne, oba rodzaje przycisków są dostępne w wielu różnych formach i kolorach. Dla przykładu pneumatyczny system ACCENTO SQUARE ma klawisze w kształcie kwadratów wykonanych z białego lub czarnego szkła, zaś mechaniczne, delikatnie odstające od zlicowanej ze ścianą płytki INTERA przyciski są okrągłe i owalne.

Co ważne niektóre przyciski przystosowane są również do super wąskich stelaży AQUA SERIA 2, które zaprojektowano z myślą o niedużych łazienkach, lub do FRESH SYSTEM. Ten ostatni sprawdza się m.in. w przypadku muszli bezkołnierzowych, w których zawieszenie odświeżaczy bywa trudne. System obejmuje niewielki koszyczek w obrębie zbiornika spłuczki, do którego możemy wrzucić kostkę zapachową. Wystarczy w prosty sposób zdemontować dostosowaną do tego zadania płytkę przycisku (np. wspomnianego wcześniej ACCENTO), by bez trudu wrzucić kostkę w odpowiednie miejsce i zadbać o higienę toalety.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty