Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Perlator - co to jest, jak działa i jak go czyścić?

Perlator - co to jest, jak działa i jak go czyścić?

Nowoczesność i podążanie za trendami przejawia się nie tylko w modnych aranżacjach łazienki, ale również w dbaniu o zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. Do jednych z nich bez wątpienia zalicza się wybór baterii zaopatrzonej w wysokiej jakości perlator. Nakładka korzystnie wpływa na znaczne zmniejszenie ilości zużywanej wody i energii, co przekłada się na obniżenie kosztów i ma pozytywny wpływ na ekologię. ​

CO TO JEST PERLATOR?

Perlator jest to niewielki element znajdujący się na końcówce wylewki w bateriach łazienkowych i kuchennych. Jego głównym zadaniem jest zredukowanie ilości używanej wody. Wyglądem przypomina małe sitko z niewielkimi otworami. Perlatory wytwarzane są z różnych materiałów, które wpływają na stopień skuteczności działania nakładki. Praca perlatora polega na napowietrzaniu wody, dzięki czemu wypływający strumień optycznie wydaje się większy niż bez użycia sitka. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ najmłodsi często zapominają o zakręceniu kranu lub używają ilości wody nieodpowiednie do potrzeb. Ze względu na znaczną oszczędność wody i energii perlatory stają się standardowym wyposażeniem w nowoczesnych bateriach.

Co to jest perlator?

NOWOCZESNE I OSZCZĘDNE PERLATORY W BATERIACH CERSANIT

Nowoczesne i oszczędne perlatory w bateriach CERSANIT

Zapewnienie odpowiedniej czystości w łazience często wiąże się ze żmudnym i trudnym szorowaniem zaschniętych resztek detergentów i nagromadzonego kamienia. Dotyczy to również perlatora do baterii, który zabrudzony nie będzie spełniał swojej funkcji. W kolekcjach INVERTO by Cersanit, CREA oraz VIRGO by Cersanit baterie zostały wyposażone w perlatory z funkcją EasyCLEAN. Element wykonany jest z najwyższej jakości silikonu, na którego powierzchni nie osadza się kamień. Perlator z funkcją EasyCLEAN pozwala na zaoszczędzenie od 40 do 60% wody. Kolejną dużą zaletą silikonowego perlatora jest równomiernie płynący strumień. Woda nie rozpryskuje się na boki, a jej odpowiednie napowietrzenie sprawia, że jest delikatna i miękka w dotyku.

W bateriach umywalkowych oraz bateriach wannowo-natryskowa z kolekcji VIRGO by Cersanit i LARGA by Cersanit zastosowano kierunkowy Perlator Cersanit Water Save lub Cersait Air. Innowacją w tego typu perlatorze jest możliwość ustawienia kierunku wypływu wody. Dzięki zastosowanej funkcji użycie baterii jest bardziej komfortowe i funkcjonalne. Perlator Water Save wykonany jest z wytrzymałego na uszkodzenia i zabrudzenia tworzywa sztucznego. Tego typu perlator zamontowany jest również w wyciąganych wylewkach pull-out, w które wyposażone zostały baterie umywalkowe z kolekcji ZEN by Cersanit. 

Perlator Cersanit Water Save to czysty zysk dla każdego użytkownika. Ten mały element pozwoli  ograniczyć wypływ wody z baterii nawet do 6l/min.

JAK CZYŚCIĆ I KONSERWOWAĆ PERLATOR?

Perlator do kranu wystarczy regularnie wycierać ściereczką lub szczoteczką, aby zapewnić jego prawidłowe działanie. W przypadku konieczności odkręcenia końcówki można to sprawnie zrobić przy pomocy dołączonego do baterii klucza. Klucz wykonany jest z tworzywa sztucznego, więc nie ma ryzyka zarysowania powierzchni armatury. W celu demontażu perlatora klucz należy wsunąć do końcówki wylewki i przekręcić w lewą stronę. Po umyciu element ponownie umieszcza się w końcówce baterii i przykręca kluczem, tym razem obracając go w prawo. Czyszczenie sitka trzeba wykonać niezwłocznie po zaobserwowaniu jakichkolwiek zakłóceń w wypływającym strumieniu, na przykład, gdy woda leci nierówno lub zmniejszyła się jej ilość. W przypadku powstania większych osadów kamienia perlator można wyczyścić wodą z octem. Prawidłowa i regularna konserwacja perlatora do baterii sprawi, że będzie on służył, bez konieczności wymiany na nowy, przez wiele lat.

DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O SPRAWNE DZIAŁANIE PERLATORÓW?

Perlatory stosowane w bateriach z oferty Cersanit są odpowiedzią na rosnące problemy związane z ochroną środowiska i koniecznością wprowadzania rozwiązań redukujących zużycie energii oraz wody. Produkty Cersanit EcoFriendly mają za zadanie doprowadzić do korzystnych efektów poprzez system małych zmian, które każdy może poczynić w swoim otoczeniu. Zainstalowanie baterii z sitkiem Perlator Cersanit Water Save umożliwia zmniejszenie zużycia wody nawet o 60%, co znacząco wpłynie nie tylko na środowisko, ale także pozwoli obniżyć wysokość rachunków gospodarstwa domowego.

Dlaczego warto zadbać o sprawne działanie perlatorów?

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty