Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zaprojektować małą łazienkę w bloku bez okna?

W bloku najczęściej znajduje się łazienka, w której brakuje tak bardzo pożądanego przez wszystkich okna. Nie ma możliwości jego samodzielnego wykonania ze względu na sąsiadujące z łazienką inne mieszkanie. Okno nie tylko jest naturalną wentylacją pomieszczenia, ale również sprawia, iż mała łazienka wydaje się optycznie większa. Ponadto, jest w niej naturalne źródło światła, które pozwala na rozświetlenie wnętrza w ciągu dnia. Jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna, by była tak samo funkcjonalna, jak  łazienka z naturalnym źródłem światła?

Płytki odbijające światło

Promienie słoneczne przedostające się do wnętrza pięknie je rozświetlają. W tym przypadku jednak nie mają one dostępu do pomieszczenia. Aby jednak dodać łazience nieco blasku, warto jedną ścianę wyłożyć płytkami bardzo dobrze odbijającymi światło. W tym celu świetnie sprawdzają się płytki w srebrzystym lub złotym kolorze, oczywiście wykończone połyskiem. Możesz zdecydować się na małą mozaikę bądź  mocne wielkoformatowe płytki. To pozwoli Ci rozjaśnić małe wnętrze bez okna. Połyskujące płytki pomogą Ci stworzyć stylizację glamour, emanującą nowoczesną elegancją i jednocześnie ciepłą i przytulną, jeżeli uzupełnisz ją o elementy w kolorze drewna, np. płytki inspirowane drewnem na podłodze czy też drewniane fronty szafek.

Jak urządzić łazienkę bez okna, aby wydawała się przestronniejsza?

Przede wszystkim korzystaj z jasnej palety kolorów. Dobrym wyborem będą płytki w odcieniach szarości, beżu i écru. Jeżeli preferujesz mniej stonowane akcenty kolorystyczne, postaw na pastele, np. mozaikę w kolorze miętowej zieleni lub heksagony w łososiowym różu. Zastanawiając się, jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna, należy uwzględnić większą ilość luster, nie tylko to podstawowe, które najczęściej znajduje się nad umywalką. Możesz powiesić je też nad wanną. Im więcej połyskujących i lustrzanych powierzchni, tym wnętrze wydaje się większe i tym samym jaśniejsze.

Zalety małej łazienki bez okna

Niewielka powierzchnia wymaga maksymalnego wykorzystania każdego centymetra kwadratowego, dlatego brak okna może okazać się atutem takiej łazienki. Nie wiedząc, jak urządzić małą łazienkę w bloku bez okna, warto uświadomić sobie, że mamy do wykorzystania wszystkie cztery ściany na całej ich wysokości. Okno przy małym metrażu jest ograniczeniem, nie możemy zagospodarować całej ściany, co wymusza na nas niekiedy rezygnację z wysokiej szafki czy prysznica (chyba „wanny”).

Możemy zdecydować się na praktyczną wannę asymetryczną, którą od prysznica oddzieli transparentna ściana, będąca elementem prysznica bez brodzika typu walk-in. Jeżeli zależy Ci na dużej przestrzeni do przechowywania, wybierz wysokie szafki z półkami i szufladami. Ponadto, wolną przestrzeń na ścianach możesz przeznaczyć na dekoracje, jak np. obrazy i plakaty.

Jak urządzić łazienkę bez okna, aby emanowała blaskiem, wydawała się optycznie większa i była w pełni funkcjonalna? Zdecyduj się na płytki ceramiczne w jasnych kolorach i koniecznie jedną srebrzystą ścianę. Wybierz meble z dużą ilością miejsca do przechowywania i nie ograniczaj się tylko do jednego lustra nad umywalką.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty