Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zabezpieczyć okno w łazience?

Jak zabezpieczyć okno w łazience?

Okno w łazience jest niemal standardem w nowoczesnym budownictwie. Nie tylko powoduje, że łazienka staje się przestrzenią sprawiającą wrażenie bardziej otwartej. Za sprawą wprowadzenia do pomieszczenia dziennego światła, pomaga nam to w zmniejszeniu rachunków za prąd. Co jednak, jeśli okno znajduje się w miejscu, gdzie mamy zamontowaną wanną lub kabinę prysznicową? Para wodna i inne osady wpłyną niekorzystnie na wygląd okna. Poza tym w łazience należy nam się prywatność. Jak zabezpieczyć tak ulokowane okno?​

ZASŁONKI FOLIOWE

Rozwiązaniem pozwalającym cieszyć się dziennym światłem, a w razie potrzeby zapewniającym prywatność są foliowe zasłonki. Są wygodne i wszechstronne, gdyż w zależności od potrzeb – możemy podziwiać przez okno piękne widoki, lub jeśli zajdzie taka potrzeba, zasłonić okno i ukryć się przed ciekawskimi spojrzeniami. Ze względu na nieprzepuszczalny materiał dodatkowo chronią okno przed wodą, zapobiegając powstawaniu nieestetycznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń. Szeroki wachlarz zasłonek pozwala na dostosowanie ich do wystroju naszej łazienki, bądź wprowadzenia odrobiny ekstrawagancji. Wybór należy do nas. Jeśli wzór się znudzi, bez problemu możemy zasłonkę wymienić, sprawiając, że nasza łazienka zyska odmieniony i świeży look.

Zasłonki foliowe - Jak zabezpieczyć okno w łazience?

FOLIE NA SZYBY

Jeśli jesteśmy zwolennikami trwałych rozwiązań, możemy skorzystać z samoprzylepnej folii na szybę. Dzięki swojej przezierności nie ograniczają dostępu światła dziennego do łazienki. Są one jednak na tyle matowe, że z całą pewnością nie padniemy ofiarą podglądaczy. Szyba w tym przypadku jest skutecznie zabezpieczona przed zaciekami. Folia jest łatwa w czyszczeniu, długo zatem będzie wyglądała znakomicie. Jeśli jednak uznamy, że czas ją wymienić – można z łatwością ja usunąć i na jej miejsce nakleić nową. Uchronimy w ten sposób szybę przed zabrudzeniami oraz osadami z mydła i kamienia, które po pewnym czasie mogą stanowić nie lada problem, a ich usuwanie jest czasochłonne i grozi zadrapaniem szyby.

Folie na szyby - Jak zabezpieczyć okno w łazience?

ROLETY I ŻALUZJE POLIESTROWE

Innym rozwiązaniem, które nie tylko zapewnia prywatność, ale również zabezpiecza nasze okna, są poliestrowe rolety lub żaluzje. Dzięki temu, że wykonane są z materiału, który nie przepuszcza wody, nie ma ryzyka, że okno będzie ochlapane. Są, podobnie jak zasłonki, rozwiązaniem przeznaczone dla osób, które nie chcą zasłaniać widoku z okna na stałe. Spuszczone – skutecznie izolują szybę od wody, a my możemy cieszyć się pełnią intymności w łazience. Gdy chcemy wpuścić więcej światła, wystarczy zwinąć roletę.

Rolety i żaluzje poliestrowe - Jak zabezpieczyć okno w łazience?

PLISY

Kolejnym pomysłem dla osób lubiących elastyczność są plisy. Podobnie jak rolety wykonane z poliestru, chronią szybę, jednak możemy za ich pomocą regulować poziom, na jaki okno pozostanie zakryte. Możemy zasłonić na przykład dolną część okna, górną pozostawiając odsłoniętą. Właściwe zabezpieczenie okna w łazience pozwala nam cieszyć się z dostępu dziennego światła, nie narażając się na utratę prywatności. Jednocześnie ułatwia nam to życie, gdyż łazienka jest miejscem, w którym szczególnie ciężkie do usunięcia osady z mydła i kamienia mogą utrudnić nam utrzymanie porządku. Warto zatem wybrać rozwiązanie, które najlepiej zaspokoi nasze potrzeby i sprosta oczekiwaniom.

Plisy - Jak zabezpieczyć okno w łazience?

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty