Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zaaranżować miejsce na pralkę w łazience?

Jak zaaranżować miejsce na pralkę w łazience?

Łazienka, mimo że często bardzo mała, musi być wielofunkcyjna. To nie tylko miejsce relaksu i codziennej dbałości o higienę, ale niejednokrotnie także pralnia i suszarnia w jednym. Podpowiadamy jak zaplanować w łazience miejsce na pralkę, aby korzystanie z niej było wygodne, a wnętrze wyglądało estetycznie.

 

Pralka w łazience – od czego zacząć?

Planując miejsce, w którym umieścimy pralkę zwróćmy uwagę przede wszystkim na rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i źródło poboru wody – ustawmy sprzęt tak, by móc go wygodnie podłączyć Następnie zastanówmy się, jak odpowiednio wkomponować urządzenie w nasze wnętrze. Chodzi nie tylko o odpowiadającą nam estetykę, lecz także o komfort użytkowania. Nie zapominajmy, że pralkę musimy ustawić na stabilnym podłożu, któremu nie straszne będą drgania sprzętu ani ewentualna wilgoć.  

Pod blatem

Ciekawym pomysłem na pralkę w łazience jest wykorzystanie miejsca pod blatem, np. przedłużonym blatem podumywalkowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie bez problemu wkomponujemy w wystrój wnętrza i sprawimy, że nie będzie rzucało się w oczy. Nad pralka utworzymy także dodatkowe miejsce na pojemnik na mydło czy szczoteczki do zębów, które znajdą się tuz obok stylowej umywalki nabatowej. Na rynku znajdziemy różne długości i szerokości płyt, które bez problemu dopasujemy do każdej przestrzeni i rodzaju sprzętu AGD. Pod blatem o długości ok. 140 cm zmieścimy pralkę o szerokości ok. 60 cm i szafkę podblatową (60 cm) lub otwartą szafkę podblatową (20 cm) wraz z koszem na pranie. Pamiętajmy jednak, by zarówno obok pralki, jak i nad nią zostawić odpowiednio więcej miejsca. Blat nie powinien leżeć bezpośrednio na urządzeniu, aby podczas prania nie uszkodziło ono mebla. Jeśli dysponujemy wąską łazienką, wybierzmy taki o głębokości ok. 45 cm – będzie pasował do pralki w wersji slim.  

W zabudowie meblowej

Jeżeli zależy nam na całkowitym ukryciu pralki, warto pomyśleć o umieszczeniu jej w zabudowie meblowej. Dopasowana do reszty aranżacji szafka, w której będzie znajdowała się pralka, zapewni nam spójny stylistycznie wystrój łazienki i sprawi, że wchodząc do naszego wnętrza, nie będziemy za każdym razem myśleć o czekającym na nas praniu. Kierując się wygodą użytkowania oraz wielkością łazienki, możemy zdecydować się na drzwiczki szafki otwierane tradycyjnie lub składane jak harmonijka. W grę wchodzi także przesuwana szklana płyta, która jednocześnie optycznie powiększy przestrzeń, lub stylowa zasłonka. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Pamiętajmy tylko, by wybrany przez nas mebel był odporny na wilgoć, a pomiędzy jego krawędziami a pralką pozostawało miejsce pozwalające urządzeniu na prawidłowe działanie.

 

We wnęce

Pralkę możemy umieścić także w łazienkowej wnęce, jeśli tylko jesteśmy jej szczęśliwymi posiadaczami. Dostępne na rynku różne modele i rozmiary urządzeń sprawią, że bez przeszkód znajdziemy najbardziej odpowiednie dla nas. Tak zaaranżowaną przestrzeń warto właściwie wykorzystać i nad piorącym sprzętem stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania, w którym umieścimy ręczniki, środki czystości czy po prostu dekoracje dodające wnętrzu szyku. Powyżej pralki umieśćmy np. kilka wiszących modułów otwartych w uniwersalnym odcieniu dębu lub pojemną wiszącą szafkę w kolorze białym, szarym albo w wersji dla bardziej odważnych – niebieskim. Wszystko zależy od tego, jakiej szerokości oraz głębokości jest wnęka i na jakie wariacje aranżacyjne pozwala. Co ważne, przy tego typu rozwiązaniu – równie dobrze jak pralka otwierana z przodu – sprawdzi się urządzenie ładowane z góry.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty